sq
Komentarze do artykułów: 18
A to Shakira nie miała wolnych terminów żeby zaśpiewać. Waka waka.
Przecież widać że osuwisko jest. Więc lepiej żeby to ustabilizowali. Nie trzeba pisać farmazonów że ktoś tam coś powiedział. Bo to wcale nie pomaga. Chyba że wam w odsłonach posta.
Może ten cytat trafi do tych co ma trafić. „Stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś."
Od niedźwiedzi wara. To jedyne zwierzę u nas w Polsce któremu nikt nie podskoczy. To nasze dobro narodowe. A z udawaniem martwego to lekka przesada. Prawda jest taka że w bliskim kontakcie. Gdy się samica zdecydowała na atak nie ma obrony. Jedyne co można zrobić to uklęknąć. Założyć ręce na szyję żeby chronić tętnicę. Najważniejsze nie uciekać nie odrzucać plecaka. I najważniejsze w dzisiejszych czasach nie robić mu zdjęć i dawać na Facebook bo like będą.
Taki mandat to sobie w koszta wrzuca. Wali tam w sumie do tej pory.
Mam nadzieję że w nowym tunelu pod wiaduktem nie zaczną sobie urządzać wyścigów. Gadać przez telefon w czasie jazdy. Bo katastrofa murowana.
O to pomysł świetny. Czyli wreszcie będę mógł śpiewać. Mam nadzieję że wiecie co robicie. Mój głos pobudza uszy do masy krytycznej.
Mieszkam zaraz koło niego i mi się podoba. Każdy ma swoje zdanie. Przynajmniej na chulajnodze do domu podjedzie teraz z rynku. Dopiero to co było jest mistrzostwem projektowania. Nachyl drogi odwrotny do fosy. Dali liniowe odpływy które są źle osadzone i już pękają. Stare studzienki każda w inną stronę. Tu przynajmniej jest wsadzona studzienka a nie jakaś imitacja studzienki.
Wszyscy dobrze wiedzą. Od zwykłych zjadaczy chleba po zarządców. Że jak się pracuje przy budowie, jak działają służby mundurowe to się brudzi i żadne debaty tego nie zmienią. Można tylko niwelować skutki. Ale zrobić trzeba. Budujemy to dla siebie. Dlatego każdy na czas remontu musi zadbać o swoje bezpieczeństwo. Teoria to jedno a w praktyce bywają rzeczy nieprzewidziane. Dlatego mniej dyskusji więcej roboty.
Po owocach ich poznacie. Pożyjemy zobaczymy. Czy na koniec kadencji będzie zonk czy fanfary.
Tylko że linia kolejowa ma 300 m oddziaływania. Wszystkie budynki w granicy mają takie obostrzenie. Teraz znajdź mi takiego który urodził się przed linią kolejową. Geniuszu. Te działki były dla pracowników kolejowych. Albo były tańsze. Także każdy wiedział co kupuje. A to że wszyscy opowiadali że nigdy tego remontować nie będą to inna bajka. Kolej jest na swoim. Główny transport odbywa się po nasypach.
Tak tylko zapytam. Co ma budowa kanalizacji i chodnika na ulicy polnej do budowy kolei. Całkowicie dwie różne inwestycje wrzucone do jednego worka. A miasto zamiast zmieniać sztandar i wkładać jakieś krasnale po murkach. Lepiej niech weźmie się za drogi. Bo trzeba ustandaryzować resztę dróg do nowej rzeczywistości. A gdzie w tym tunelu jest wąsko. Wąsko to jest jak rano wszyscy jadą środkiem i nikt nawet się 2 cm nie sunie. Albo jak ktoś z dołu przyczepką jedzie a z góry się pcha zamiast poczekać. Trochę więcej szacunku na drodze jeden do drugiego i przestanie być wąsko. A jak nie po jego myśli to szerszenia w aucie robi i macha rękami.
Nikt nie mówi o tym, żeby cały blok chodził na palcach, bo ktoś jest w ciąży. Chodzi o to, że w lesie obowiązują zasady – między innymi dlatego, że są okresy lęgowe ptaków i nie jest to czyjeś widzimisię. Tak samo jak szlaki są dla pieszych, a nie dla quadów czy motorów.Trochę szacunku do przyrody nikomu jeszcze nie zaszkodzi.Qui naturam laedit, se ipsum laedit.
Żeby tak jeszcze ścignęli tych co po szlakach jedzą. Miejska Góra , Szlak w stronę Jaworza. Bez tablic , agresywni, nawet jak się i człowiek zatrzyma żeby przepuścić to specjalnie w błoto wjedzie żeby ochlapać. Zero litości. To samo tyczy się motorów. Są okresy lęgowe ptaków. Powinny być kary typu dokarmianie zwierząt w zimie. Obejdzie z żarciem do paśnika to mu się ode chce lasu.
@pon-drifterOczywiście że się stało. Po pierwsze droga publiczna to nie miejsce dla cyrkowców. Ci przyjeżdżaj i zabawiają ludzi i im za to płacą. W optymalnych z pozoru bezpiecznych miejscach. A każdy człowiek który płaci podatki, paliwo ma czuć się bezpiecznie na drodze. I ma mieć zapewnione bezpieczeństwo. Nigdy nie jesteś w stanie przewidzieć czy nie narażasz kogoś na utratę życia i zdrowia. Polecam przejść się do szpitala na paliatywny i zobaczyć paru młodych ludzi którzy sobie chcieli poszaleć. Poszaleli tak że tylko ich matki płaczą. A koledzy zniknęli jakoś dziwnie. A jak ci się coś przydarzy i wtedy nawet 1500 do czoła nie pomoże. Nie o wszystkich wypadkach i tragediach piszą w gazetach.
Oj będzie działo. Bo kasy było mało. Będzie zabawa. Będą i cięcia. Ale na końcu zapłacą ci co robią od świtu do nocy.
Ale chyba napisałem wyraźnie że wykonawca stara się jak może. A porównanie jednostkowego remontu do inwestycji jednej z największych kraju jest moim zdaniem nie na miejscu. A co do tego czy zwrócę uwagę jeżeli narobi mi syfu w sypialni. Ja na końcu odbieram pracę i płacę. Więc na czas remontu uzbrajam się w cierpliwość. A sprawdzam przy wypłacie. I kieruje uwagi.
Chodzę Leśna codziennie. Zdarzają się po roztopach i deszczu ciężkie chwile , ale nie można pisać że to jest cały czas. Roboty trwają i są bliskie zakończeniu. Wykonawca też się stara jak może. Nawet parę razy pomagali w przechodzeniu. Np małym dzieciom. Położyli płyty betonowe , sypia porfirem ścieżki, nie mówię że jest prosto ale to nie będzie wieczność. A po drugie nie każdy ma czas żeby zwracać uwagę i biegać za nimi z telefonem że błoto jest. No chyba że ktoś na emeryturze i nie ma co ze sobą zrobić. Jakoś trzeba się nawzajem szanować. To oni szybciej skończą. A nie tylko widzieć swój koniec nosa. Wreszcie w tej Limanowej robią coś lepszego niż karuzela i plenerowa siłownia.