OSA
Komentarze do artykułów: 79
Jak nie będzie firm a co za tym idzie pracy to i nie będzie mieszkańców i nie będzie wobec kogo być lojalnym !! Więcej wyobraźni mniej populizmu .
Panie Gorczowski , nie gryzie się ręki która Cię karmi !! To dzięki podatkom takich firm jak Goldrop ma Pan dietę i są pieniądze na remonty i inwestycje . Róbcie tak dalej to w tej Limanowej nic nie będzie , nie potraficie nic zrobić żeby przyciągnąć tutaj inwestorów to jeszcze takim traktowaniem zniechęcacie tych którzy tu są . Było to bardzo słabe i głupie .
Nie można mierzyć czyjejś skuteczności tylko przez pryzmat pozyskiwania środków zewnętrznych . Który samorząd zadbał o to by rozwijał się tutaj biznes i z tego tytułu zwiększyć przychody ?? Nic się nie robiło i nic się nie robi !!!
Nie ma się co gorączkować . Urzędnik otrzymał skargę więc wiadomo decyzji nie podejmie napisał do innego urzędnika niech się tamten produkuje , ten też teraz musi pomyśleć do kogo by tu piłeczkę odbić i pewno odbije kolejny też się zastanowi , ale w razie czego można zawsze odbić do prokuratury niech oni się pobawią ......itd . I tak to wygląda , każdy ma robotę a to wszystko za pieniądze ludzi pracujących w prywatnych biznesach !!!
https://limanowa.in/aktualnosci/brakuje-terenow-chca-przelamac-uprzedzenia/9208warto przeczytać tak dla przypomnienia . Minęło sporo lat i co w tym temacie zrobiły samorządy ????O tym powinna być sesja bo firmy się duszą i uciekają w inne rejony !!!
Tak wygląda biznes w wydaniu budżetówki . Kolejny będzie hotel Siwy Brzeg .
A gdzie się udało ??
Nic nie robienie nie wygenerowało by aż takiej straty .
Tak się kończą "biznesy" robione przez samorządy.
Moim zdaniem miasto nie powinno się bawić w dewelopera , lub hotelarza . Znacznie lepiej radzą sobie z tym prywatne podmioty . Miasto i generalnie samorządy z naszego terenu powinny się postarać o stworzenie warunków do rozwoju już istniejącym firmą z naszego terenu , wówczas nie trzeba by było jeździć żebrać do Warszawy . Dotacje powinny być dodatkiem do budżetu a nie jego podstawą . Pomyślcie ile firm stąd się wywodzi a funkcjonują gdzie indziej !! Samorządy wolą bajać o turystyce niż działać konkretnie dla rozwoju regionu . Tutaj ludzie są pracowici i bardzo przedsiębiorczy ale samorządy wolą tego nie widzieć .
Przestańcie opowiadać o tej turystyce !!! Ile osób z tego wyżyje ?? Obecnie firmy są zmuszone szukać lokalizacji poza Limanową bo tutaj nie ma żadnych terenów dla przedsiębiorców !!!! I tak jest od lat : Koral , Fakro , Szubryt , Emiter . Właściciele tych firm wywodzą się z naszych terenów , ale nie mieli możliwości prowadzić tutaj firmy . Pomyślcie ile to miejsc pracy . Dlaczego władze samorządowe tego nie widzą ??? Bo nie rozmawiają z nimi .
To , że miasto nie ma dojazdu zabezpieczonego w sposób prawny do faktycznie skandal . Ale trzeba zauważyć , że połowa obecnych radnych w czasie budowy tej inwestycji też była radnymi więc są współwinni takiemu stanowi rzeczy . To , że teraz trzeba sprawy wyprostować , aby dobrze sprywatyzować publiczny majątek to też ważna sprawa . Ale czy nie można się było porozumieć ?? Jeżeli nie to sąd to rozstrzygnie .
1.Ciekawi mnie , jak była podejmowana decyzja o realizacji inwestycji "mój rynek "to Pan Król i Pani Juszkiewicz byli za ?? Bo oboje byli wtedy radnymi brali za to kasę a teraz to tak wygląda jak by były burmistrz był lokalnym dyktatorem a wymienieni radni tylko klakierami . 2. Po co miasto zleciło projekt bloku na moim rynku skoro chce sprzedać ten teren ??? ( ktoś kto to kupi raczej nie oprze swojej inwestycji na projekcie zleconym przez urzędników bo wiadomo ze ten projekt będzie do du...y .) Ale po co się wyrzuca na to kasę z budżetu miasta , kto tu ma jaki interes ??3. Trzeba wykreślić z budżetu przychód w tym roku ze sprzedaży tej inwestycji . Nawet jeżeli wyrok w pierwszej instancji będzie dla miasta korzystny to i tak druga strona się odwoła bo ciężko będzie tu myśleć o przyjaznym podejściu właścicieli drogi jeżeli miasto poszło z nimi na wojnę . A ile to trwa w sądach to widzimy na przykładzie przystanku w Sowlinach .
O subwencje trzeba się starać , ale trzeba też myśleć jak funkcjonować bez nich . Liczenie tylko na Warszawkę jest zgubne . Od wielu lat nic nie robi się w kierunku stworzenia warunków do rozwoju firm w naszej okolicy , wręcz przeciwnie . To się źle skończy .
Już były takie czasy kiedy to za nic miano prawo własności i to właśnie ci co byli prześladowani przez UB sprzeciwiali się tej filozofii . Dzisiaj prawowitych właścicieli , którzy uczciwie nabyli własność porównuje się do oprawców z UB a Ci którzy chcą tą własność zawładnąć w ten czy inny sposób mają się za bohaterów . Czy , aby o to chodziło tym którzy ginęli za Wolną Polskę ??
Jak Pani Pawłowicz może mieć tytuł Profesora to i niejaki Tomasz Jacek Lis może mieć tytuł Dr. Poziom merytoryczny tekstu świadczy nie tylko o autorze ale i o uczelni którą taki "intelektualista reprezentuje " Napisał bym dosadniej , ale jestem tylko mgr. inż . :)
Każdy budynek ma historię , nie każdy jest zabytkiem !!
Naród będzie poznawał historię u "Cyganów" na ul. Piłsudskiego .
Nie tylko ludzie stąd uciekają , ale i firmy . Nie ma gdzie się rozwijać , brak terenów zarezerwowanych pod przemysł . Firmy , które tutaj są już do granic możliwości zagospodarowały swoje działki , ale samorządowcy nawet nie zdają sobie z tego sprawy bo nie rozmawiają z przedsiębiorcami tylko wolą radę starszych . Ale nawet gdyby były tereny to w powiecie nie ma prądu !!! Występując teraz o warunki przyłączenia terminy są kilkuletnie . To jest skandal ale kogo to obchodzi ?? Tak się dba o rozwój w powiecie !!. 30 lat się wmawia ludziom , że będziemy żyli z turystyki to trzeba być naprawdę głupim żeby w to wierzyć !!
Pytanie do radnych : Dlaczego funkcjonowanie spółki , która nie wykonuje żadnych czynności musi być tak drogie ?? Co się składa na te koszty ?? Ile zarabia prokurent ??