Burmistrz komentuje zmianę władzy w mieście
Limanowa. Władysław Bieda, burmistrz Limanowej od 2010 roku, pożegna się z magistratem po przegraniu wyborów z Jolantą Juszkiewicz. W rozmowie z nami ocenia przebieg kampanii i komentuje zmianę władzy, co do której ma obawy związane z realizacją wielomilionowych inwestycji. - To mniej więcej tak, jakbyśmy jechali samochodem z prędkością ponad 100 km/h i w trakcie jazdy, bez zatrzymywania się, próbowali zmienić kierowcę - mówi ustępujący burmistrz.
Władysław Bieda w rozmowie z nami nie komentuje wyników wyborów, ale ocenia przebieg kampanii.
Nie wiem, co miało ostateczny wpływ na wynik wyborów. Natomiast sama kampania wyborcza była bardzo brutalna. Tylu insynuacji, szczególnie pod adresem mojej osoby, jeszcze nigdy nie usłyszałem. Nie spotkałem się z czymś takim, choć z samorządem jestem związany od 1991 roku i brałem udział w różnych wyborach, bo i do rady gminy, do rady powiatu i na burmistrza - mówi.
Miasto Limanowa rozpoczęło w ostatnich tygodniach kilka inwestycji, przygotowano też kolejne przedsięwzięcia. Czy ustępujący burmistrz widzi dla nich zagrożenie wraz ze zmianą władzy?
Mam duże obawy. Nie było jeszcze nigdy tylu inwestycji realizowanych przez miasto w jednym roku, a jeśli do tego doliczyć inwestycje już rozpoczęte, to robi się z tego bardzo duża kwota. Łącznie to ponad 70 mln zł. Z taką sytuacją mamy teraz do czynienia - twierdzi.
Gdyby próbować przedstawić to w jakiś obrazowy sposób, to mniej więcej tak, jakbyśmy jechali samochodem z prędkością ponad 100 km/h i w trakcie jazdy, bez zatrzymywania się, próbowali zmienić kierowcę. W niektórych filmach widzimy takie sceny, ale wykonują je kaskaderzy i to przy znacznie mniejszej prędkości, a później to nagranie jest przyspieszane. Tak więc będzie to duży eksperyment i dlatego mam obawy - ocenia Władysław Bieda.
Władysława Biedę pytamy o jego plany na najbliższą przyszłość w kontekście jego ewentualnej dalszej aktywności publicznej.
Na razie nie mam takich planów. Przechodzę na emeryturę, żeby odpocząć. A tym, którzy pytają, czym się teraz zajmę, odpowiadam żartobliwie: zatankuję kampera do pełna i pojadę zwiedzać - dodaje burmistrz Władysław Bieda.
Władysław Bieda ma 66 lat i jest emerytowanym nauczycielem przedmiotów zawodowych. Od lat 90. ubiegłego wieku jest związany z samorządem – był radnym gminy Limanowa, a w 1999 roku był starostą limanowskim, zajmując to stanowisko do 2002 roku. Później był jeszcze radnym powiatowym od 2007 do 2010 roku. Po tym okresie prowadził własną działalność gospodarczą, do samorządu wrócił natomiast w 2010 roku, wygrywając wybory na stanowisko burmistrza Limanowej.
W niedzielnym głosowaniu Jolanta Juszkiewicz jako kandydatka KWW “O lepsze jutro” na stanowisko burmistrza Limanowej zdobyła 3 709 głosów, co przełożyło się na 59,99% poparcia i zwycięstwo. Urzędujący burmistrz Władysław Bieda, który ubiegał się o reelekcję, zdobył 2 474 głosów, czyli 40,01% wszystkich oddanych. Różnica to 1 235 głosów w skali całego miasta.
Może Cię zaciekawić
„Chwile” uchwycone w akwareli
Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej organizuje wernisaż wystawy malarstwa Leny Jach pod tytułem „Chwile”. Wydarzenie zaplanowano na czwarte...
Czytaj więcejPolicyjni wodniacy ruszają na małopolskie akweny
W związku ze zbliżającym się sezonem wakacyjnym oraz rosnącą liczbą osób wypoczywających nad wodą, służby przypominają o konieczności za...
Czytaj więcejCiągnik przygniótł 57-latka na stromym zboczu - szczegóły wypadku
Jak już informowaliśmy, do wypadku z udziałem ciągnika rolniczego doszło we wtorek (23 czerwca) kilkanaście minut po godzinie 21:00 w ...
Czytaj więcejNietrzeźwy kierowca autokaru miał zabrać młodzież na wycieczkę
W wtorek (23 czerwca) w godzinach porannych funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Brzesku udali się na miejsce zbió...
Czytaj więcejSport
Zawodniczki Limanovii na testach w Beniaminku Krosno
Wyjazd na testy do jednego z uznanych ośrodków szkolenia piłkarskiego w kraju stanowi kolejne wyróżnienie dla młodych piłkarek związanych z...
Czytaj więcejMłodzi piłkarze limanowskiej akademii z cennym doświadczeniem na międzynarodowym turnieju
Podczas zawodów młodzi piłkarze z Limanowej mieli okazję rywalizować z uznanymi akademiami i klubami z Polski oraz zagranicy. Wśród rywali z...
Czytaj więcejGłosujemy na piłkarskie orły
Plebiscyt od lat należy do najbardziej prestiżowych wyróżnień w regionalnym futbolu. Jego celem jest docenienie zawodników, trenerów i osób zw...
Czytaj więcejPlan sparingów czwartoligowej Limanovii
Sztab szkoleniowy postawił przede wszystkim na rywalizację z wymagającymi przeciwnikami z wyższych i równorzędnych klas rozgrywkowych. W plani...
Czytaj więcejPozostałe
Wahadło i ograniczenia prędkości na drodze powiatowej
Kierowcy podróżujący drogą powiatową DP1632K na odcinku między miejscowościami Zawadka i Podłopień muszą przygotować się na nadchodzące z...
Czytaj więcejZarząd Powiatu bez wotum zaufania - to w praktyce wniosek o jego odwołanie
Dzisiaj (24 czerwca) odbyła się sesja Rady Powiatu Limanowskiego, podczas której podsumowano działania samorządu za 2025 rok. Głosowania nad wot...
Czytaj więcejNocny pożar zabudowań - ewakuowano siedem osób i stado bydła
W środę (24 czerwca) o godzinie 3:16 służby ratunkowe zostały powiadomione o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Dobra. Na miejsce ski...
Czytaj więcejOd dziś wahadło na DW 968 - sprawdź utrudnienia drogowe
Od dziś zmienia się organizacja ruchu na ulicy Władysława Orkana, będącej ciągiem drogi wojewódzkiej nr 968. Pierwsze dwa etapy zaplanowanych ...
Czytaj więcej
Komentarze (85)
Jego następczyni jest owszem bardzo grzeczna, zawsze uśmiechnięta, pierwsza kłania się z daleka, mocno angażuje się w życie miejscowej parafii, ale poważnie wątpię by były to wystarczające atuty do sprawowania z sukcesem funkcji burmistrza.
Wygrała grupa ludzi pełniących kiedyś władzę mieście bez żadnych sukcesów. Szerokiej drogi!
Im później tym większy wstyd.
Pozdrawiam
Większość ludzi nie lubi i nie chce widzieć , znać prawdy, natomiast przeróżne kłamstwa, pomówienia łykają jak młode pelikany.
Co się stało , że teraz pani Juszkiewicz dziękując wyborcom zapewnia mieszkańców cyt. "naszego pięknego miasta Limanowa ", skąd nagle dzień po wyborach to zasyfione, brudne, ponure i prawie pod każdym względem nieprzyjazne, wszystko nieudolnie prowadzone w tym mieście bo tak przedstawiała kandydatka, nagle stało się pięknym miastem., to jest ten fałsz i obłuda , która aż kipi.
Trzeba było jeszcze bardziej wierzyć przydupasom swojego dworu który sam zbudowałeś.
Będziesz się miał czym zająć bo na ugorach
perzu w bród.
prywatnie może bez problemu się dowiedzieć dlaczego
a przy okazji chciałbym parę słów do Pani Burmistrz Juszkiewicz...
przede wszystkim proszę mieć dużo życzliwości dla mieszkańców, reszta jest do ogarnięcia
i to oni muszą mieć wiedzę jak pozyskiwać środki finansowe zewnetrzne, jak je wydatkować i jak je rozliczyć
pisząc to nie mam na myśli konkretnie Pani Juszkiewicz ale każdego burmistrza wójta czy prezydenta
i tak naprawdę to nie od burmistrza zalezy jak wyglada gmina ale od sprawności urzędników a szczególnie naczelników wydziału gdzie prowadzone są inwestycje
więc po co to straszenie
a co do rozwoju miasta ... po to jest cała kupa radnych żeby okreslali strategię rozwoju
a z kolei radni jak są rozsądni to słuchają swoich wyborców
i na tym polega samorząd
będzie git
Wielki szacunek dla Redaktora , za pozytywną wiadomość która mnie bardzo ucieszyła . :)
Ponadto urzad będzie otwarty będą spotkania bezpośrednie i najwazniejsza inwestycja to most.
Teraz czekam na pierwsze posiedzenie Rady Miasta wystąpienie pani burmistrz i zobaczą mieszkancy co wybrali.
Ciekawe kiedy zacznie płynąć do mieszkancow przekaz od nowych władz że nie mogą realizować to co naobiecywali bo niedobry były burmistrz zadłużył miasto.
Jeśli się nie mylę to najważniejsi przedstawiciele O LEPSZE JUTRO są radnymi ktorzy głosowali za budżetem roku 2024 chyba ze nie wiedzieli nie rozumieli za czym głosują ale to juz ich sprawa.
Ciekawe jak długo będzie trwała SIELANKA POWYBORCZA.
"jak rozpędzony samochód" i to "z prędkością powyżej 100 km/h"
żeby było bardziej obrazowo napisałbym: miasto jak rozpędzona lokomotywa ciągnąca nieprawdopodobne inwestycje...
jednak pasażerowie tego pociągu postanowili wysadzić (żeby nie użyć innego słowa początek ten sam) maszynistę i to w pełnym biegu
takie podziękowanie za wieloletnie kierowanie składem
osobiście wątpię aby powodem była brutalna kampania wyborcza
To był najlepszy czas Limanowej, która w oczach się rozwijała :)