PiS organizuje wyjazd na protest z Limanowej do Warszawy
Lokalne struktury Prawa i Sprawiedliwości organizują wyjazd do Warszawy na „Protest Wolnych Polaków”, zaplanowany na 11 stycznia pod Sejmem przeciwko zmianom w mediach publicznych.
Organizujemy taki wyjazd, jedziemy do Warszawy. Nasze struktury czy też środowiska naszych sympatyków zostały o tym poinformowane - przyznaje Wojciech Włodarczyk, członek PiS i działacz rolniczej “Solidarności”, członek Zarządu Powiatu Limanowskiego.
Jak dowiadujemy się w rozmowie z Wojciechem Włodarczykiem, informacje o wyjeździe przekazywane są przez liderów i działaczy partii w poszczególnych gminach, aby w proteście wzięły udział osoby o “sprecyzowanych poglądach” - prawdopodobnie z obaw o ewentualne prowokacje.
Chcemy, by ludzie, których zabierzemy do swoich autobusów, mieli sprecyzowane poglądy. Ale unikamy skrajności. Jesteśmy zwolennikami wyważonej oceny sytuacji, niemniej nie ma naszej zgody na łamanie konstytucyjnych zapisów. Musimy się przeciwstawić działaniom niezgodnym z demokratycznym prawem. Każdy, kto wyraża taką postawę, będzie mile widziany. Ale nie zamierzamy popierać zachowań skrajnie nieodpowiedzialnych. Chcemy zachować poziom, nasza grupa ma składać się z osób twardo stąpających po ziemi, które są gotowe stanowczo piętnować łamanie prawa - powiedział nam polityk PiS z gminy Limanowa.
Jak przekazał Wojciech Włodarczyk, osoby zainteresowane wzięciem udziału w wyjeździe, powinny szukać kontaktu z liderami Prawa i Sprawiedliwości w poszczególnych gminach, albo działaczami na szczeblu powiatowym - starostą Mieczysławem Urygą oraz samym Wojciechem Włodarczykiem.
Protest przeciwko zmianom w mediach publicznych, wprowadzanym przez nową koalicję rządową, zapowiedział na 11 stycznia pod Sejmem szef parlamentarnego klubu PiS Mariusz Błaszczak.
Ma to być protest przeciwko “wprowadzaniu cenzury i odbieraniu Polakom dostępu do ważnych informacji”.
Razem zaprotestujmy przeciwko łamaniu konstytucji, ustaw i wyroków Trybunału Konstytucyjnego przez "koalicję chaosu". Tylko głos tysięcy wolnych Polaków zatrzyma Donalda Tuska przed dalszym zawłaszczaniem i destrukcją państwa polskiego - apelował Mariusz Błaszczak.
O szczegóły wydarzenia polityk był pytany w tym tygodniu w porannej rozmowie Radia Zet. Beata Lubecka, prowadząca wywiad, dociekała, czy uczestnicy “będą zwożeni na manifestację autokarami”.
Będą przyjeżdżali ludzie z całej Polski. Autokarami pewnie też. Będą samochody przyjeżdżały, autobusy, busy też będą przyjeżdżały, pociągiem będą ludzie przyjeżdżali - odpowiadał Mariusz Błaszczak.
Przyznał, że środowisko PiS liczy na masowy protest, Polacy powiedzą "nie" koalicji 13 grudnia - dodał.
Wydarzenie to odpowiedź na decyzje rządu dotyczące mediów publicznych. W ostatnich tygodniach minister kultury Bartłomiej Sienkiewicz wprowadził szereg zmian, w tym powołanie nowych rad nadzorczych i zarządów w Telewizji Polskiej, Polskim Radiu i PAP. Do pierwszych awantur i rękoczynów doszło, gdy posłowie PiS bronili starych zarządów tych instytucji.
Czy popierasz ten protest?
Może Cię zaciekawić
„Chwile” uchwycone w akwareli
Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej organizuje wernisaż wystawy malarstwa Leny Jach pod tytułem „Chwile”. Wydarzenie zaplanowano na czwarte...
Czytaj więcejPolicyjni wodniacy ruszają na małopolskie akweny
W związku ze zbliżającym się sezonem wakacyjnym oraz rosnącą liczbą osób wypoczywających nad wodą, służby przypominają o konieczności za...
Czytaj więcejCiągnik przygniótł 57-latka na stromym zboczu - szczegóły wypadku
Jak już informowaliśmy, do wypadku z udziałem ciągnika rolniczego doszło we wtorek (23 czerwca) kilkanaście minut po godzinie 21:00 w ...
Czytaj więcejNietrzeźwy kierowca autokaru miał zabrać młodzież na wycieczkę
W wtorek (23 czerwca) w godzinach porannych funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Brzesku udali się na miejsce zbió...
Czytaj więcejSport
Zawodniczki Limanovii na testach w Beniaminku Krosno
Wyjazd na testy do jednego z uznanych ośrodków szkolenia piłkarskiego w kraju stanowi kolejne wyróżnienie dla młodych piłkarek związanych z...
Czytaj więcejMłodzi piłkarze limanowskiej akademii z cennym doświadczeniem na międzynarodowym turnieju
Podczas zawodów młodzi piłkarze z Limanowej mieli okazję rywalizować z uznanymi akademiami i klubami z Polski oraz zagranicy. Wśród rywali z...
Czytaj więcejGłosujemy na piłkarskie orły
Plebiscyt od lat należy do najbardziej prestiżowych wyróżnień w regionalnym futbolu. Jego celem jest docenienie zawodników, trenerów i osób zw...
Czytaj więcejPlan sparingów czwartoligowej Limanovii
Sztab szkoleniowy postawił przede wszystkim na rywalizację z wymagającymi przeciwnikami z wyższych i równorzędnych klas rozgrywkowych. W plani...
Czytaj więcejPozostałe
Wahadło i ograniczenia prędkości na drodze powiatowej
Kierowcy podróżujący drogą powiatową DP1632K na odcinku między miejscowościami Zawadka i Podłopień muszą przygotować się na nadchodzące z...
Czytaj więcejZarząd Powiatu bez wotum zaufania - to w praktyce wniosek o jego odwołanie
Dzisiaj (24 czerwca) odbyła się sesja Rady Powiatu Limanowskiego, podczas której podsumowano działania samorządu za 2025 rok. Głosowania nad wot...
Czytaj więcejNocny pożar zabudowań - ewakuowano siedem osób i stado bydła
W środę (24 czerwca) o godzinie 3:16 służby ratunkowe zostały powiadomione o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Dobra. Na miejsce ski...
Czytaj więcejOd dziś wahadło na DW 968 - sprawdź utrudnienia drogowe
Od dziś zmienia się organizacja ruchu na ulicy Władysława Orkana, będącej ciągiem drogi wojewódzkiej nr 968. Pierwsze dwa etapy zaplanowanych ...
Czytaj więcej
Komentarze (124)
Rotacyjny poniósł klęskę. Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu pokazała miejsce w szeregu Hołowni.
Upadek państwa, bohaterowie narodowi się w grobach przewracają.
Od swojego limanowskiego bagna naprawę niech zaczną i przestaną mataczyć - dlaczego prawdę ukrywają.
Swoją Stajnię Augiasza najpierw niech posprzątają.
Przekonałam się na własnej skórze jak mnie potraktowano .
To że zamieszana cała banda z różnych opcji politycznych i różnych ugrupowań to można ich co najwyżej pocałować w d...e wszystkich.
Wszyscy są PIŁATAMI - WSZYSCY - TO TAK NA DROGĘ DO OBRONY TEJ SŁUSZNEJ SPRAWY !!!!!!!!!!!!
Potrzebujemy ludzi pokroju Grzegorza Brauna czy Rafała Piecha, żeby Polska była polska!
Pół roku wstecz , gdy Musioł ładował swoją lokalną zbieraninę na autobusy by włazić w doopę guru tusku , albo jak w Matrasie gromadziły się resztki powiatowych struktur PZPR , ormo , UB , czy zomo , lub ich potomkowie - to była to obrona demokracji , konstytucji i wolnych mediów ? Kłamliwe kreatury .
Polacy mają wybór - wybór między cholerą a dżumą . Podobnie jak w wielu krajach świata .
ARMATKI CZEKAJĄ W WARSZAWIE Z ZIMNĄ WODĄ, A SYNOPTYCY ZAPOWIADAJĄ TYPOWĄ STYCZNIOWĄ POGODĘ . :)
Może zróbcię sobie w domu ołtarzyk, nad nim zawieście sobie w domu jego portret i módlcię się do niego.
Może pod postacią gołębicy zstąpi z obrazka i zbawi polskę poraz drugi :-D
To Jarosław jest chory na łupież - i nie wstydzi się z nim paradować przed kamerami.
Poza tym jest chory na megalomaństwo, homofobię i smoleńską gorączkę.
Nie umie założyć dobrze zegarka, butów do pary i mysli mu się Nowy Sącz z Nowym Targiem
A ludzie widzą to i i tak sa zapatrzeni w niego jak w święty obrazek
Co jest natomiast pewne , to to że przodków wyznawców herr Tusku , czy uśmiechniętego choojowni przywiozły t-34 z ciemnej jak doopa i zacofanej kałmuckiej zssr , gdzie od wieków bogiem był car , stąd ich wiernopoddańcze joodeo - kałmuckie czołobitności w stronę komunistycznej UE
Hołownia wybrał sobie sędziego Sądu Najwyższego, po kryjomu przekazał mu akta i wyznaczył, kto ma orzekać. Macie państwo prawa, druga osoba w państwie ośmiesza nasz kraj
Uważajcie by putin rękoma Pana Donalda Tuska jakiś fajerwerków wam nie zafundował w tym autobusie jak w Tupolewie!
Od kiedy jeden oszołom z Izby decyduje za całość? Poza tym jakim prawem? To nie jest sąd najwyższy. Poczekaj do 10-tego z wydawaniem opini. Boisz się tych uchodzcow strasznie widzę. Jedz się przejedź do Berlina i sprawdź jak jest naprawdę a nie słuchaj propagandy. W polsce nie ma uchodzcow a co chwilę, morderstwa gwałty pobicia.
Tobie pasowało i tak było jak rządził pis. Słuchałeś tej ciemnoty i myślałeś że coś wiesz a gowno wiedziałeś. Teraz większość nie chce oglądać propagandy pisowskiej zaciągniętej od Putina i dlatego chcemy obalenia władz mediów publicznych. W demokracji rządzi większość. Więc jako demokrata uszanuj wolę większości. Zrób sobie prywatna telewizje i gadaj co chcesz. Ale media publiczne propagandy niech nie szerzą. To nie Rosja. Zacznij trzezwo myśleć.
Witam Cię mój drogi rodaku.
Każdy ma prawo, słuchać tego, co chcę i nie powinieneś ingerować w to i obrażać kogoś, ani narzucać. Ten artykuł, pod którym tak namiętnie się wypowiadasz nie nazywa się atakujmy polskie media, uszanuj wolę obywateli. Reprezentujesz przecież obóz pięknie naklejonych serduszek, serduszek pokoju i miłości więc nie na miejscu jest sianie tej nienawiści, obrażanie. Zrób sobie prywatny portal informacyjny i tam broń dzielnie swoje media Korei Północnej.
Żona wieloletnia
Była żona
Partnerka
Była partnerka
Żona sakramentalna
Matka dzieci pana X
Prowadząca wspólne gospodarstwo
Żona na godziny.
Ciekawe to, bo jeszcze niedawno była tylko żona i koniec