Jolanta Juszkiewicz: cel będzie jeden - zadbać o wszechstronny i równomierny rozwój
Limanowa. Burmistrz elekt Jolanta Juszkiewicz odpowiedziała na nasze pytania, które zgodnie jej prośbą zadaliśmy drogą mailową.
W niedawnym wywiadzie dla RDN wspomniała Pani o planach powołania nowego zastępcy burmistrza. Czy może Pani zdradzić, kto zostanie powołany na to stanowisko?
Jolanta Juszkiewicz: Prowadzę wiele rozmów, także w tym temacie. Rezultaty przedstawię po ich zakończeniu.
Pojawiały się nieoficjalne informacje, że proponowała Pani to stanowisko między innymi p. Markowi Młynarczykowi oraz p. Adamowi Górszczykowi. Czy może to Pani potwierdzić?
Jolanta Juszkiewicz: Jak wcześniej odpowiedziałam, odbyłam spotkania z wieloma osobami i nadal prowadzę rozmowy, niekoniecznie w temacie stanowiska wiceburmistrza. O efektach tych spotkań i rozmów poinformuję społeczeństwo Limanowej w odpowiednim czasie. Przypominam, że Urząd obejmuję 7 maja.
Pozostając w temacie zmian personalnych w Urzędzie, proszę o odpowiedź, czy p. Jolanta Szyler znajdzie zatrudnienie w UM Limanowa w trakcie Pani kadencji?
Jolanta Juszkiewicz: Nie, obecnie nie będę tego proponować.
Jakie są Pani główne cele na pierwszych 100 dni urzędowania?
Jolanta Juszkiewicz: Z pełną świadomością decydowałam się na pracę dla mieszkańców przez pięć najbliższych lat. Czy będzie to pierwszy, setny, czy tysięczny dzień urzędowania, itd. cel będzie jeden: zadbać o wszechstronny i równomierny rozwój w każdym z obszarów życia społecznego i gospodarczego limanowian.
Jakie doświadczenia z Pani poprzedniej działalności zawodowej i samorządowej uznać można za najbardziej wartościowe w kontekście przyszłych obowiązków Burmistrza?
Jolanta Juszkiewicz: Jako wieloletnia mieszkanka Limanowej i osoba aktywnie uczestnicząca w działalności różnych organizacji społecznych znam i rozumiem problemy większości mieszkańców. Sądzę, że o szczęściu, ale i o bolączkach pozostałych osób dowiem się sprawując urząd burmistrza. Wierzę, że będę pomocna w rozwiązywaniu problemów. Mam wieloletnie doświadczenie w pracy samorządowej. Byłam i jestem bezpartyjna, a więc niezależna politycznie. W życiu i wszelkich działaniach kieruję się Dekalogiem. Spodziewam się, że osoby o podobnych preferencjach wiedzą, jakie wartości są mi bliskie.
Jakie wyzwania związane z obecnym stanem miasta uznaje Pani za najpilniejsze do rozwiązania?
Jolanta Juszkiewicz: Stabilny i wszechstronny rozwój całego miasta leży mi głęboko na sercu .Przed nami wiele wyzwań nie tylko związanych z realizacją inwestycji, ale również z integracją mieszkańców i budowaniem więzi społecznych. Swoją działalność rozpocznę od rozmów z mieszkańcami i z uwagą wsłucham się w ich głos. Dołożę wszelkich starań, aby rozwiązać problem związany z przystankiem przy ul. Tarnowskiej oraz wydaniem nieruchomości przy ul. J. Marka w celu dalszej realizacji inwestycji drogowej.
Na czym ma polegać zapowiadany przez Panią i Pani komitet wyborczy “program pomocy sąsiedzkiej”?
Jolanta Juszkiewicz: Z przeprowadzonych sondaży i badań naukowych wynika, że pomimo posiadanych dóbr materialnych czy zdobyczy techniki, ludzie są zmartwieni i smutni. U źródła tego spadku poziomu odczuwalnego szczęścia jest brak bliskich relacji, a często samotność. Usługi sąsiedzkie są skierowane bezpośrednio do osób samotnych, które z różnych powodów nie mogą zaspokoić swoich podstawowych potrzeb i wymagają wsparcia innych osób, a nie posiadają bliskich krewnych, którzy są w stanie zapewnić im odpowiednią opiekę i wsparcie.
Program usług sąsiedzkich finansowany jest ze środków gminy. W tej sprawie musi wypowiedzieć się Rada Miasta podejmując uchwałę, w której określone zostanie, w jaki sposób będą świadczone usługi sąsiedzkie i ile będzie kosztowało ich prowadzenie. Wiadomo, że możliwe jest także uzyskanie wsparcia finansowego z rządowych programów, takich jak Korpus Wsparcia Seniorów czy środków unijnych. Nie da się tego programu wprowadzić jednym podpisem burmistrza na zarządzeniu. Warto wspomnieć, że opieka może być także realizowana w formie wolontariatu. Mamy na terenie miasta dobrze działające instytucje opiekuńcze i pomocowe, ale inicjatywa usług sąsiedzkich to odpowiedź na rosnące potrzeby wsparcia w społeczeństwie. Wprowadzenie tej formy pomocy to ważny krok w kierunku budowania silniejszych, bardziej wspierających się lokalnych społeczności. Dołożę starań, aby ten program wprowadzić.
Może Cię zaciekawić
Policyjni wodniacy ruszają na małopolskie akweny
W związku ze zbliżającym się sezonem wakacyjnym oraz rosnącą liczbą osób wypoczywających nad wodą, służby przypominają o konieczności za...
Czytaj więcejCiągnik przygniótł 57-latka na stromym zboczu - szczegóły wypadku
Jak już informowaliśmy, do wypadku z udziałem ciągnika rolniczego doszło we wtorek (23 czerwca) kilkanaście minut po godzinie 21:00 w ...
Czytaj więcejNietrzeźwy kierowca autokaru miał zabrać młodzież na wycieczkę
W wtorek (23 czerwca) w godzinach porannych funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Brzesku udali się na miejsce zbió...
Czytaj więcejWahadło i ograniczenia prędkości na drodze powiatowej
Kierowcy podróżujący drogą powiatową DP1632K na odcinku między miejscowościami Zawadka i Podłopień muszą przygotować się na nadchodzące z...
Czytaj więcejSport
Zawodniczki Limanovii na testach w Beniaminku Krosno
Wyjazd na testy do jednego z uznanych ośrodków szkolenia piłkarskiego w kraju stanowi kolejne wyróżnienie dla młodych piłkarek związanych z...
Czytaj więcejMłodzi piłkarze limanowskiej akademii z cennym doświadczeniem na międzynarodowym turnieju
Podczas zawodów młodzi piłkarze z Limanowej mieli okazję rywalizować z uznanymi akademiami i klubami z Polski oraz zagranicy. Wśród rywali z...
Czytaj więcejGłosujemy na piłkarskie orły
Plebiscyt od lat należy do najbardziej prestiżowych wyróżnień w regionalnym futbolu. Jego celem jest docenienie zawodników, trenerów i osób zw...
Czytaj więcejPlan sparingów czwartoligowej Limanovii
Sztab szkoleniowy postawił przede wszystkim na rywalizację z wymagającymi przeciwnikami z wyższych i równorzędnych klas rozgrywkowych. W plani...
Czytaj więcejPozostałe
Zarząd Powiatu bez wotum zaufania - to w praktyce wniosek o jego odwołanie
Dzisiaj (24 czerwca) odbyła się sesja Rady Powiatu Limanowskiego, podczas której podsumowano działania samorządu za 2025 rok. Głosowania nad wot...
Czytaj więcejNocny pożar zabudowań - ewakuowano siedem osób i stado bydła
W środę (24 czerwca) o godzinie 3:16 służby ratunkowe zostały powiadomione o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Dobra. Na miejsce ski...
Czytaj więcejOd dziś wahadło na DW 968 - sprawdź utrudnienia drogowe
Od dziś zmienia się organizacja ruchu na ulicy Władysława Orkana, będącej ciągiem drogi wojewódzkiej nr 968. Pierwsze dwa etapy zaplanowanych ...
Czytaj więcejAbsolutoryjna sesja Rady Powiatu - oglądaj na żywo
Transmisja sesji na żywo od godziny 9:00 Porządek obrad: Otwarcie sesji. Wnioski do porządku obrad. Przyjęcie protokołu z XVI sesji...
Czytaj więcej
Komentarze (46)
Jak to z tym Dekalogiem było u Pani w kampanii przedwyborczej.
Tyle obelg i oszczerstw wylała Pani na urzędującego Burmistrza Pana Biedę.
Tyle czasu już minęło i nadal nie słyszę, aby pani przeprosiła za te kłamstwa Pana Burmistrza, ale i mieszkańców pięknego miasta Limanowa.
nie obiecuje, nie gada co też Ona narobi
a znamy jednego obiecywacza
i sławetne 100 dni
co z nich zostało???
chyba stwierdzenie...
żartowałem frajerzy
Czy najbliższych pani współpracowników podczas kampanii wyborczej gdy chodzili po domach jak domokrążcy obowiązywał DEKALOG?.
Bo tyle kłamstw nieprawdy przekazywali swoim słuchaczom o burmistrzu Biedzie ze dzisiaj jako zapewne gorliwi katolicy winni przeprosić.
Że spowiedzią nie ma problemu bo konfesjonał każde draństwo rozgrzeszy.
że po rozwoju, że po inwestycjach...
niewątpliwie wielu osobom skończą się "dobre czasy"
traktujmy więc te komentarze jako rodzaj terapii, wyładowanie złości zamiast np demolowanie koszów ulicznych
a tak dla przypomnienia...
burmistrz jest władzą WYKONAWCZĄ
burmistrz nie jest Panem i Władcą (być może takim był poprzednik i suweren dał mu niezłego kopa)
burmistrz wykonuje głos mieszkańców poprzez swoich przedstawicieli - radnych
więc radni - do dzieła nakreślcie program rozwoju
a Pani Burmistrz niech to zrealizuje
Znając swoje kompetencje jak można było pchać się na takie odpowiedzialne stanowisko.
Po trupach do celu.
Przypuszczam, że Pan Górszczyk , który jest wymieniany jako ewentualny zastępca Burmistrza to nie ten Pan co pracuje w Urzędzie Gminy i miał okazję zbesztac mnie jak psa, że niby dawno za wode gminną powinnam płacić a ja owszem zapłaciłam tysiące za przyłącz, ale w związku z matactwami wokół dzkiałki nie podpisałam dokumentów do nadzoru Budowlanego i do dziś wody nie pobieram , a wydarł się na mnie jak skazańca .
Mało tego na mojej działce gdzie główna linia wodociągu gminnego idzie dla wsi musiałam dziesiątki taczek kamienia pozbierać i wywieźć za free .
Owszem Wójt przy jakiejś okazji przeprosił mnie za to, ale to nie Wójt mnie tak z buta potraktował ,obeszło by się bez przeprosin .
Ogrom krzywd jakie mi wyrządzili ....
Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu.
Chyba ze pani Jola wraz ze swoimi współpracownikami slowa "bliźniemu swemu" w trakcie kampani wyborczej stosowali tylko do swoich.
Radny czy też jakaś inna ważna figura.
Tak tylko pytam.
a gaz od stycznia (za pół roku) w górę o co najmniej 50 %
uzasadnieniem podwyżki jest fakt, że na światowych rynkach gaz gwałtownie tanieje
jest już tańszy niż przed rosyjską inwazją
ale Tusk już tak ma
gratuluję miastowej ynteligencji
żeby gaz był tani
https://www.biznesradar.pl/notowania/NATURAL-GAS-GAZ-ZIEMNY#5l_lin_lin
jak ci ruscy przeczyszczą jelita to się przestaniesz nimi zachwycać
https://www.facebook.com/share/xxNP2WgoQgF7CXC9/
https://www.facebook.com/share/p/m3x3CpwoYrQvxPhx/
Katolicy - czy wy tego BOGA macie za frajera.