albinos721
Komentarze do artykułów: 27
Ja pierniczę! No krew się gotuje dosłownie w człowieku, który patrzy na te akty jawnej i oczywistej niesprawiedliwości. Od kiedy to systematyczne zatruwanie środowiska i poważne szkodzenie zdrowiu mieszkańców może pozostać bez należnej kary? Nie mówiąc już o oburzającym przywłaszczeniu mienia, dysponowaniu gruntem i składaniu niepoważnych zawiadomień o treści, której nie powstydziłby się Bareja, jako inspiracji na kolejny znakomity film. Przeciętnego zarobionego po łokcie Kowalskiego już by dawno posadzili za tego typu szaleństwo. Żałosna jest niekompetencja RPO, który faworyzuje elitę nierobów i nie dostrzega powagi rzeczywistego dramatu pokrzywdzonych osób.Państwo z kartonu to najłagodniejsze, co mogę na koniec napisać.
Same dosadne słowa przychodzą na myśl, gdy czytam regularnie o tych absurdalnych zachowaniach jedynej uprzywilejowanej grupy, przedłużających się postępowaniach i nieskutecznych działaniach podejmowanych wobec nietykalnych. W głowie się nie mieści, że mniejszość, która od dawna ma prawa obywatelskie, jest zwolniona z wszelkiej odpowiedzialności i lekceważy podstawowe obowiązki wynikające z reguł życia społecznego.Kiedy organy ścigania podadzą do publicznej wiadomości, że adekwatnie ukarano tych, którzy nieustannie łamią zasady i stwarzają na wiele sposobów zagrożenie dla mieszkańców? Co musi się stać, by apele bezpośrednich sąsiadów i większości limanowian finalnie wzięto pod uwagę?
Noo, gratuluję Panu Dyrektorowi.To nie jest jedyny przypadek w Limanowej gdy agresor (najprawdopodobniej) otrzyma szerokie wsparcie, natomiast ofiarom rzekomo zapewnia się bezpieczeństwo - niestety kończy się na słowach.
To oczywiste, że dorosła osoba powinna wobec uczniów zachować się stosownie nawet w niewygodnej i równie wymagającej sytuacji, ponadto umieć niezwłocznie opanować zdenerwowanie. Nie mamy jednak pełnego obrazu sprawy - gdyby choć jedno nagranie wcześniejszych wybryków czy prowokacji poszło w obieg, moglibyśmy oceniać postawę nauczyciela bardziej obiektywnie.Etykietowanie nie jest szczególnie złożone, każdy czytelnik portalu z pewnością opowie się po danej stronie, natomiast przyznać należy, iż żaden z uczestników konfliktu nie pamiętał o respektowaniu wzajemnych granic. Po zaistnieniu tego zdarzenia patrzymy jedynie na efekt tego, co jest być może zasługą młodzieży - nie wiemy, ile był w stanie znieść ten pan, którego obecnie obarcza się winą.A może to uczniowie postanowili stawić opór niewłaściwemu traktowaniu ?Wiele pytań i sporo wątpliwości...
Żal patrzeć, gdy odchodzi profesjonalista, który włożył tyle serca, by w pełni wykorzystać potencjał tego miejsca. Rzeczywiście, warto wkrótce prześwietlić przyszłe efekty działań nowej Pani Dyrektor...
Z tym archaniołem to faktycznie pojechał ...Pamiętam ten moment dokładnie - homilia trwała niemal trzy kwadranse i zawierała (serio) mnóstwo pobudzających do refleksji stwierdzeń, wręcz nie sposób odtworzyć każde frapujące zdanie, ale TEN news zostanie że mną na wieczne czasy!
Pani miała naprawdę dużo szczęścia - jak widać nadal nie wszyscy zdają sobie sprawę, że taki pojazd nie zatrzyma się w miejscu ....Dużo zdrowia i nieco więcej rozwagi wypada życzyć...
Doceniam niekwestionowany dorobek artystyczny Justyny, jednak czuję przesyt jej wizerunkiem i techniką wykonywania utworów. Gratuluję z całego serca Dominikowi, który pnie się coraz wyżej i ma wiele do zaoferowania w sferze muzyczno - wokalnej. Szacun!
Nareszcie głos sprzeciwu wobec mszy o zdrowie. Oburzające jest to żerowanie na naiwności chorych, którym medycyna nie jest w stanie pomóc. Piszę niestety na podstawie obserwacji bliskiego otoczenia. Był sobie człowiek, który w obliczu pewnej śmierci z powodu zaawansowanego nowotworu powiedział mi, że "ksiądz (.....) mi nie pomoże" - do końca życia pamiętać będę te pełne bólu i dramatycznie oddające realizm tragedii słowa. Tak świadomie wypowiada się jedynie niezwykle doświadczona osoba.
Ja się grzecznie pytam: jaki jest Ich wkład w życie społeczeństwa oprócz korzystania ze sprzyjającego prawa i dbania o własny dobrostan. Najpierw prosimy o podjęcie uczciwej pracy, a dopiero w dalszej kolejności wysłuchamy tej nieustającej lawiny żądań. Większości odpowiedzialnych Polaków do głowy by nie przyszło wyskakiwać z pomysłem typu "niech nam kupią". Szaleństwo.
Szanowny Panie RPO, uprzejmie proszę przejrzeć na oczy, ponieważ pańskich głęboko przemyślanych farmazonów nie mogę czytać ze spokojem. Przytoczę więc jedynie własny komentarz do artykułu z 9 IX: "Od zawsze jest tylko "daj". Do uczciwej roboty zapraszam państwa z mniejszości, a nie po same socjalne i inne przywileje. Człowiek jeździ co dzień utyrany, zestresowany po robocie, tkwi w korkach godzinami i widzi tych, co są na wiecznym urlopie, zadowoleni i spokojni wędrują po mieście od sklepu do sklepu. Niektórzy nie muszą pracować i mają, jak widać. Dziękuję za takie "równe" traktowanie społeczeństwa".
O czym tu debatować. Od zawsze jest tylko "daj". Do uczciwej roboty zapraszam państwa z mniejszości, a nie po same socjalne i inne przywileje. Człowiek jeździ co dzień utyrany, zestresowany po robocie, tkwi w korkach godzinami i widzi tych, co są na wiecznym urlopie, zadowoleni i spokojni wędrują po mieście od sklepu do sklepu. Niektórzy nie muszą pracować i mają, jak widać. Dziękuję za takie "równe" traktowanie społeczeństwa.
To i ja coś opiszę: pamiętam jeden niedawny incydent, gdy szliśmy z małym dzieckiem przez płytę rynku, żeby zobaczyć konika Piłsudskiego. Pewna para państwa żuli siedziała sobie i jadła jakąś zupkę na wynos. Wtem pani żul centralnie zdjęła co miała zdjąć i wystawiła gołą d..., sikając jak w lesie czy coś. Zdębieliśmy dosłownie, dziecku pokazaliśmy gołębie na dachu, żeby nie było świadkiem tej żenady i szybko się oddaliliśmy.Wstyd dla tego miasta. Finito.
Ile jeszcze tych prezentów dla nich? Ja rozumiem program wsparcia Wybrańców, on nie zniknie ot tak, ale proszę to przynajmniej opisywać tak, żeby krew się nie gotowała. Mam przeświadczenie, że wielu Polaków patrzy na ten cyrk z rezygnacją.
drWall przez pomyłkę dostał łapkę w górę, oczywiście miał być minus. Dlaczego nie da się odkliknąć przypadkowo dodanej oceny?
Czy TOP może upomnieć P. Grażynę - jak uczepi się tematu, to rozpisuje się tak, że tylko scroll nas ratuje. Rynce opadywujo.
Dobrze, że nie napisano nic o niedostosowaniu prędkości i o mandacie, bo by człowiek zwątpił....
Wolimex - Orlen Budonaft już 41 minut i stoimy ***** ***
O tak, pewnie! To skandal, że ktoś za nich decyduje i kupuje lub buduje im domy, które zaraz zresztą zdewastują. Gdyby dostali gotówkę niejeden by przecież sami wybudowali w Koszarach na swoich dotychczasowych zasadach. Porażka. Patrzeć się nie da na tą niesprawiedliwość i tyle. Takie rzeczy tylko u nas.
A może by tak wielmożni Hierarchowie dostrzegli świadectwa i dramaty wielu skrzywdzonych osób, rozpaczliwie poszukujących zrozumienia, z ogromnym trudem próbujących normalnie żyć pomimo tego, czego doznali od tych, którzy powinni być ich przewodnikami, a stali się prześladowcami. I gdyby jeszcze szanowna partia rządząca była uprzejma przestać szczuć grupy społeczne przeciwko sobie ... Coraz trudniej jest wykonywać zawody zaufania publicznego, walcząc o zachowanie autorytetu, niszczonego przez szkodliwe, chwytliwe wypowiedzi szukających sławy. Co więcej, to nie sztuka rozdawać dzisiaj kolejne Plusy, dzieląc wyborców na uczciwie zarabiających i pozostałych korzystających, trzeba jeszcze odrobiny dalekowzroczności i sprawiedliwości.