Poniedziałek, 20 maja Aleksander, Bazyli, Bernardyn, Krystyna

Zwycięska passa przerwana po zaciętej walce

Opublikowano 03.12.2011 21:01:36 Zaktualizowano 04.09.2018 14:20:39
0 2339

II liga koszykówki mężczyzn: Po sześciu zwycięstwach pod rząd Limblach Limanowa po zaciętej walce musiał pogodzić się z porażką.

HANDLOPEX AZS POLITECHNIKA RZESZOWSKA – MKS LIMBLACH LIMANOWA 75-69 (15-16,27-20,16-16,17-17)

Punkty dla Limblachu: Kwandrans 16, Peciak 16, Dudek 14, Rykała 9, Kindlik 7, Zając 3, Strzelec 2, Hasior 2).

Mecz dwóch czołowych drużyn II ligi dostarczył wiele emocji. Pojedynek był bardzo wyrównany. W pierwszej kwarcie będący w bardzo dobrej formie Limblach po 5 minutach prowadził 11-5. Jednak dzięki bardzo dobrej końcówce gospodarze przed drugą kwartą przegrywali już tylko 1 punktem. Nadal toczył się wyrównany pojedynek. W ostatnich trzech minutach drugiej kwarty Politechnika zdobyła aż 13 punktów, a podopieczni Roberta Kality 7 punktów. Jak się później okazało ten fragment gry miał decydujący wpływ na końcowy rezultat. W trzeciej kwarcie drużynie gości ponownie udało się osiągnąć czteropunktową przewagę. Jednak końcówka tej części gry znowu należała do gospodarzy, którzy odzyskali przewagę. W ostatniej kwarcie Politechnika utrzymywała już nieznaczne prowadzenie i zdołała pokonać dobrze spisujący się Limblach.

m drużyna pkt mecze zw. - por. dom wyjazd pkt zd. - pkt str. stosunek
1 PWiK Piaseczno 17 9 8 - 1 4 - 0 4 - 1 835 - 641 1.3027
2 UMKS Kielce 17 10 7 - 3 5 - 1 2 - 2 834 - 740 1.127
3 HANDLOPEX AZS Politechnika Rzeszowska 17 10 7 - 3 4 - 2 3 - 1 745 - 687 1.0844
4 MKS LIMBLACH Limanowa 17 10 7 - 3 4 - 0 3 - 3 744 - 717 1.0377
5 UNIA Tarnów 16 10 6 - 4 3 - 1 3 - 3 805 - 776 1.0374
6 BKS TUR Bielsk Podlaski 15 10 5 - 5 3 - 2 2 - 3 813 - 800 1.0163
7 UKS Siemaszka 15 10 5 - 5 3 - 3 2 - 2 763 - 770 0.9909
8 WISŁA AWF Kraków 15 10 5 - 5 2 - 3 3 - 2 671 - 681 0.9853
9 NOVUM Lublin 15 10 5 - 5 3 - 1 2 - 4 757 - 794 0.9534
10 STACO MNLK Niepołomice 13 10 3 - 7 2 - 4 1 - 3 670 - 751 0.8921
11 Rosa II Radom 12 9 3 - 6 2 - 2 1 - 4 581 - 606 0.9587