Niedziela, 05 maja Irena, Waldemar, Iryda, Tamara

Zdobył Wicemistrzostwo Europy!

Opublikowano 12.05.2012 01:35:40 Zaktualizowano 04.09.2018 14:19:18 top
5 7552

Saragossa/Limanowa. Limanowianie Andrzej Mrożek i Bartłomiej Wajda z Klubu Kyokushinkai ARS Limanowa wraz z pozostałymi reprezentantami Polski uczestniczą w XXVI Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin, które odbywają się w hiszpańskim mieście Saragossa w dniach 11-12 maj 2012.

W tegorocznych mistrzostwach uczestniczy rekordowa ilość zawodników - ponad 400 krarateka z całej Europy i Japonii. Wczoraj - w pierwszym dniu tegorocznych Mistrzostw Europy w konkurencjach kata i kumite rywalizowali młodsi zawodnicy w przedziale wiekowym 10 - 17 lat, a wśród nich dwaj Limanowianie - Andrzej Mrożek i Bartłomiej Wajda.

Znakomicie zaprezentował się Andrzej Mrożek, który w konkurencji kata chłopców (10-11 lat) zdobył trzecie miejsce, a w konkurencji kumite uplasował się na drugim miejscu zdobywając tym samym tytuł Wicemistrza Europy chłopców do 45 kg.

Drugi z limanowskich zawodników - Bartłomiej Wajda miał trochę mniej szczęścia. W konkurencji kata chłopców 14-15 lat do pełni szczęścia zabrakło mu 1 punktu by zająć miejsce na podium. Ostatecznie Bartek uplasował się na 4 miejscu. W konkurencji kumite rywalizował w kategorii wagowej do 65 kg. Pierwszą swoja walkę z zawodnikiem gospodarzy Bartek bezapelacyjnie rozstrzygnął na swoją korzyść. Niestety w walce o wejście do finałowej czwórki  napotkał późniejszego championa tej kategorii i niestety decyzją sędziów przegrał tą walkę.

Wraz z zawodnikami przebywa ich trener Arkadiusz Sukiennik, który podkreśla, że jest bardzo dumny ze swoich podopiecznych.

W dniu dzisiejszym w turnieju będą rywalizować seniorzy.