Piątek, 03 maja Maria, Mariola, Ireneusz, Antonina, Nina

Zadowoleni mimo odległych miejsc

Opublikowano 20.02.2014 08:55:23 Zaktualizowano 04.09.2018 14:13:29 jaca
3 2894

Emanuel Piaskowy (23 lata) z Lipowego rozpoczął rywalizację w 60. edycji Vuelta a Andalucia Ruta Ciclista Del Sol. We wczorajszym prologu zajął 130 miejsce.

W wyścigu wystartowało 133 kolarzy. Zawodnicy polskiej grupy zawodowej ActiveJet Team zajmowali bardzo odległe miejsca. Emanuel Piaskowy zajął 130 miejsce ze stratą 1 minuty i 30 sekund do zwycięzcy Belmonte Valverde (Hiszpania, Movistar Team). Najlepszy zawodnik ActiveJet Team, Hiszpan Jesus Muela Ezquerra został sklasyfikowany na 99 miejscu

Prolog (czasówka) hiszpańskiej etapówki liczył 7,3 kilometra i prowadził ulicami Almerii. Zawodnicy ActiveJet Team nie startowali nie startowali na rowerach czasowych, co miało ogromny wpływ na osiągane wyniki.

Zadowolony z występu swoich kolarzy był dyrektor sportowy Piotr Kosmala. - Nie mogę narzekać na moich zawodników. Pojechali na dobrym poziomie. Gdyby wystartowali na rowerach czasowych każdy z zawodników urwałby około 20-30 sekund. To napawa mnie optymizmem przed kolejnymi etapami, gdzie będziemy szukać swoich szans w odjeździe – czytamy na oficjalnej stronie ActiveJet Team.

Tegoroczna odsłona Vuelta a Andalucia Ruta Ciclista Del Sol liczy prolog i cztery etapy, a łączna długość to 733,7 kilometry. Rywalizuje 19 ekip, w tym siedem z World Touru.