Sobota, 25 maja Borys, Grzegorz, Urban, Magdalena, Magda

Zacięta walka i porażka Limanovii

Opublikowano 04.10.2014 15:05:04 Zaktualizowano 04.09.2018 14:11:21 jaca
11 7220

W 11 kolejce Limanovia przegrała na wyjeździe z Błękitnymi Stargard Szczeciński 1-2. Główny wpływ miała na to końcówka pierwszej połowy, gdy jedna akcja, przyniosła gospodarzom rzut karny i możliwość gry w liczebnej przewadze. Limanovia w drugiej połowie imponowała walką i była bliska zdobycia przynajmniej punktu.

Niestety ostatecznie trzy punkty zostały w Stargardzie Szczecińskim. Sytuacja limanowskiego zespołu w ligowej tabeli staje się coraz trudniejsza.

BŁĘKITNI STARGARD SZCZECIŃSKI – LIMANOVIA SZUBRYT LIMANOWA 2 : 1 (1 : 0)

1 : 0 Gajda 40 (rzut karny), 1 : 1 Majcher 48, 2 : 1 Inczewski 81.

Sędzia główny Tomasz Białek (Lubuski ZPN). Żółte kartki: Wojtasiak, Gajda. Czerwona kartka: Różalski (38 minuta, za faul, Limanovia).

BŁĘKITNI: Ufnal - Wojtasiak (70 Flis), Murawski, Pustelnik, Wawszczyk - Fijałkowski, Gutowski, Fadecki (80 Kosakiewicz), Liskiewicz - Gajda (90 Graś), Magnuski (59 Inczewski).

LIMANOVIA: Różalski (czerwona kartka w 38 minucie) - Niechciał, Kulewicz, Mysiak, Gryźlak - Piwowarczyk (86 Hudecki), Margol, Skiba, Komorek (58 Pietras) - Krówczyński (46 Majcher), Waksmundzki (39 Sotnicki).

Tydzień temu Limanovia przerwała serię sześciu porażek z rzędu remisując z Okocimskim Brzesko 0:0. Do Stargardu Szczecińskiego pojechała z nadzieją na przełamanie kolejnych niekorzystnych serii. Limanovia nie wygrała w siedmiu spotkaniach z rzędu, nie zdobyła gola w trzech ostatnich spotkaniach. Od trzech spotkań na wyjeździe nie potrafiła zdobyć punktu a nawet gola. Zadanie przed podopiecznymi Ryszarda Wieczorka bardzo trudne, bo Błękitni w tym sezonie radzą sobie bardzo dobrze, a w zespole Limanovii za żółte kartki pauzować musiał napastnik Marcin Chmiest. Za czerwoną kartkę pauzował także pomocnik Arkadiusz Serafin, kontuzje leczą kolejni pomocnicy: Mateusz Wilk i Dariusz Zawadzki. Natomiast Dawid Basta i Paweł Czajka wrócili już do treningów ale nie byli jeszcze gotowi do gry.

Limanovia rozpoczęła spotkanie bardzo spokojnie będąc od początku bardzo skoncentrowana na grze defensywnej. W pierwszym kwadransie optyczną przewagę posiadali gospodarze, ale nie mieli pomysłu na rozegranie akcji ofensywnej. Tymczasem w 38 minucie doszło do fatalnej w skutkach sytuacji dla Limanovii. Po szybkiej kontrze na czystą pozycję wyszedł Gajda i mijając już Różalskiego, został sfaulowany przez bramkarza gości. Kara była bardzo surowa: czerwona kartka dla Różalskiego i jedenastka dla rywali. Miedzy słupkami pojawił się Waldemar Sotnicki, ale po chwili skapitulował po strzale Gajdy z rzutu karnego. W pierwszej połowie niewiele było ciekawych akcji z obu stron. Jednak jeden błąd kosztował gości utratę gola i jednego zawodnika.

Mimo bardzo trudnej sytuacji Limanovia znakomicie rozpoczęła drugą połowę. Na murawie w miejsce Króczyńskiego pojawił się Damian Majcher i już trzy minuty później zdobył gola. Zawodnik gości wygrał pojedynek sam na sam z bramkarzem gospodarzy. Po wyrównaniu Limanovia złapała wiatr w żagle i przycisnęła rywali. Na boisku nie było widać, że goście grają w liczebnym osłabieniu. Jednak po kwadransie gospodarze znów zaczęli przeważać. Bliscy ponownego wyjścia na prowadzenie byli w 65 minucie, gdy po strzale bardzo aktywnego Gajdy piłka odbiła się od słupka. Błękitni cały czas atakowali, ale przez długi czas nie potrafili przebić się przez dobrze spisującą się defensywę gości. W 78 minucie ponownie nieznacznie chybił Gajda. Niestety chwilę później gospodarze wyszli na prowadzenie. Po podaniu Gajdy gola zdobył Inczewski. Ostatnie minuty meczu to ataki gości, którzy cały czas naciskali walcząc o wyrównanie. Niestety gospodarze grając w liczebnej przewadze nie dali się zaskoczyć i odnieśli zwycięstwo.