Sobota, 04 maja Monika, Florian, Władysław, Michał

Z Wisłą trzeba wygrać, Hutnik postraszył

Opublikowano 14.08.2012 12:13:01 Zaktualizowano 04.09.2018 14:18:25
7 3362

Jutro o godz. 17 Limanovia zmierzy się w 2 kolejce III ligi z beniaminkiem Wisłą Sandomierz. Po niedzielnym remisie z Granatem, teraz podopieczni Dariusza Sieklińskiego chcą koniecznie sięgnąć po komplet punktów, bowiem w sobotę czeka ich wyjazdowa potyczka z Hutnikiem Kraków.

Wisła miała nieudaną inaugurację. Przed własną publicznością przegrała z Łysicą Bodzentyn 0-2. Mecz ten w Sandomierzu obejrzało blisko 700 widzów. Gospodarze szybko stracili dwa gole, a od 56 minuty po czerwonej kartce grali w dziesiątkę. Miejscowych kibiców spotkał zatem spory zawód. Trener Tadeusz Krawiec liczy, że jego zespół sprawi niespodziankę w Limanowej i wywalczy przynajmniej jeden punkt, który pozwoli wymazać złe wrażenie po inauguracji.

W Limanovii remis z Granatem w 1 kolejce przyjęto bez większych emocji. – Na wyjeździe z Granatem jeszcze niejeden zespół III ligi straci punkt – podkreślał po meczu trener Limanovii, Dariusz Siekliński. – Walczyliśmy o zwycięstwo, ale remis nie jest złym rezultatem.

Teraz przed meczem z beniaminkiem limanowscy kibice oczekują zwycięstwa. Zwłaszcza, że w 3 kolejce (już w sobotę) podopiecznych Sieklińskiego czeka trudny wyjazd na mecz z Hutnikiem Kraków. Będzie to kolejny beniaminek, jednak drużyna Andrzeja Paszkiewicza ma duże aspiracje. Potwierdziła to w pierwszym spotkaniu zwyciężając u siebie Szreniawę Nowy Wiśnicz aż 8-0. Limanovia liczyła na dobry start w nowym sezonie ligowym, dlatego zwycięstwo w najbliższym meczu z Wisłą jest bardzo istotne.

W przerwie jutrzejszego meczu Klub Kibica Limanovii przekaże rodzicom chorego Karola pieniądze, które zostały zebrane podczas meczu z Piastem Gliwice w Pucharze Polski ( www.limanowa.in/wydarzenia/news;kibice-zebrali-pieniadze-dla-chorego-karolka,10737.html ). Kibice zapewniają, że nadal będą organizować akcje charytatywne dla chłopczyka.