Czwartek, 25 kwietnia Marek, Jarosław

Z bardzo dobrą orientacją sportową w drodze po medale

Opublikowano 20.10.2021 08:15:00 Zaktualizowano 20.10.2021 08:20:11 jaca
0 2039

W okolicach Wieliczki odbyły się kolejne zawody orientacji sportowej – „Puchar Prezesa Małopolskiego Związku Orientacji Sportowej. W tej imprezie sportowej nie mogło zabraknąć zawodników Patrii Młynne.

Wyniki świetne, a te najlepsze pozycje zdobyli:

1 miejsce – Julita Mordarska(K10); Krystian Król (KM10N); Dawid Kurnyta (M12-14B).

2 miejsce - Ola Kurnyta(KM10N); Bartek Zelek (M10); Filip Zelek(M12), Antoni Bałaziński (M14); Król Maksymilian (M12-14B).

3 miejsce – Oskar Mordarski(M14).

Zawodnicy UKS Patria Młynne brali także udział w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w biegu na orientację, które odbyły się w Zabierzowie i w Muzeum Lotnictwa w Krakowie. W gronie zawodników z województw: śląskiego, podkarpackiego i małopolskiego znalazło się także 23 zawodników klubu z Młynnego. Spisali się znakomicie zdobywając wiele czołowych miejsc.

W kat. M14 Antoni Bałaziński zdobył srebrny medal w sprincie, a wraz z Magdaleną Fitrzyk i Oskarem Mordarskim wywalczył także srebro w emocjonującym biegu sztafetowym.

W biegu klasycznym w Zabierzowie Krystian Król - 2 miejsce, a w sprincie w Krakowie zdobył "złoto"! Tuż za podium uplasowała się Hania Wiktor, która wywalczyła 4 miejsce (do "brązu zabrakło jej 1 sekundy). Bieg klasyczny wygrał także Dawid Kurnyta, który biegał w kategorii M12.

Brawa dla debiutantów, którymi był kwartet z I klasy. Wojciech Sowa i Wanda Piszczek zdobywając 6 miejsca. Świetnie na zawodach spisywał się także Dominik Sułkowski, który zajął 4 i 5 miejsce. Sztafeta w składzie Martyna Zelek, Dawid Kurnyta i Maksymilian Król wywalczyła wysokie 6 miejsce.

- Wynik punktowy klubu będzie na pewno wyższy niż ten sprzed roku – tak krótko podsumował poczynania orientalistów z Patrii ich trener Witold Sochacki. - Cieszy także kolejna nowa grupa młodych zawodników, którzy poznają z wielką cierpliwością tajniki orientacji. Na puchary i medale przyjdzie na pewno czas.  Zawodników do zawodów przygotowywał trener Witold Sochacki oraz asystenci : Edyta Mordarska, Miłosz Król, Agnieszka Dunikowska. Dziękujemy też sponsorom naszego klubu - Gminie Limanowa, Firmom : "Midrew", "Elfach" , "Indeco" i "Muniak" za pomoc finansową podczas jesiennych wyjazdów.

Antoni Bałaziński w ostatnią sobotę brał udział w Biegu Memoriałowym im. Bogdana Włosika, który odbył się w Krakowie i ku naszej radości zajął najniższy stopień podium. Już w najbliższą sobotę 23 października ostatni akcent tegorocznego sezonu – Mistrzostwa Podkarpacia, które odbędą się w okolicach Przeworska.

9 listopada Patria Młynne wraz ze Szkołą Podstawową w Młynnem już po raz 23 zorganizują Bieg Niepodległości. W tym roku w związku z pandemią Zarząd Klubu podjął decyzję iż tegoroczne biegi będą wyłącznie dla uczniów SP Młynne.

- Wyrażamy nadzieję, że już w przyszłym roku rywalizacja sportowa z okazji Święta Niepodległości odbędzie się w dotychczasowej formule - podkreśla Witold Sochacki.