Wyrównali stan rywalizacji. Czas na decydujące starcie.

Opublikowano 16.04.2012 09:06:39 Zaktualizowano 04.09.2018 14:19:28
3 3138

II LIGA KOSZYKÓW MĘŻCZYZN: Limblach się nie poddaje i nadal jest w grze. Politechnika była faworytem, ale podopieczni Roberta Kality pokazali, że potrafią nawiązać równorzędną walkę z czołowymi drużynami II ligi.

I runda play-off (ćwierćfinały): do dwóch zwycięstw:

LIMBLACH LIMANOWA – HANDLOPEX AZS POLITECHNIKA RZESZOWSKA 78-71 (16-18,14-13,24-20,24-20)

Stan rywalizacji: 1-1

Punkty dla Limblachu: Kindlik 19, Peciak 15, Zając 12, Kwandrans 9, Rykała 9, Dudek 8, Hasior 4, Strzelec 2, Ferenc 0.

Trzeci decydujący mecz odbędzie się w Rzeszowie 18 kwietnia.

W pierwszym spotkaniu play-off Limblach przegrał z Politechniką 24 punktami. Rzeszowianie byli faworytami również spotkania w Limanowej. Ewentualne zwycięstwo dałoby im awans do kolejnej rundy.

Tymczasem Limblach rozegrał bardzo dobre spotkanie i po emocjonującym meczu zasłużenie wygrał. Gospodarze rozpoczęli od nieznacznego prowadzenia, ale po kilku minutach to goście zaczęli dyktować warunki gry. Politechnika wyszła na prowadzenie 16-11 i wydawało się, że z czasem będzie zwiększała przewagę. W końcówce pierwszej kwarty limanowianie zdołali zmniejszyć prowadzenie rywali do dwóch punktów. W kolejnej części gry Politechnika znowu osiągnęła przewagę 31-23. Jednak końcówka drugiej kwarty ponownie była bardzo udana w wykonaniu gospodarzy, którzy przegrywali już tylko jednym punktem. Po 28 minutach rywalizacji Limblach prowadził 50-44. Podopieczni Roberta Kality spisywali się coraz lepiej i uwierzyli, że mogą ten mecz wygrać. Ostatnia kwarta dostarczył sporo emocji. Po 35 minutach Limblach prowadził już 62-52 i nie pozwolił, aby rywale w końcówce choć na chwilę zagrozili ich zwycięstwu.