Czwartek, 23 maja Emilia, Iwona, Leoncjusz, Michał, Renata

Wisła odzyskuje mistrzowską formę?

Opublikowano 15.10.2011 20:28:01 Zaktualizowano 04.09.2018 14:21:12
5 2922

Po słabszych spotkania Wisła Kraków odniosła zwycięstwo w ekstraklasie. Na własnym boisku pokonała Jagiellonię Białystok 3-1.

Rywale Limanovii w 1/8 Pucharu Polski tylko dzięki bardzo dobrej postawie w końcówce zawdzięczają komplet punktów. Mistrzowie Polski od 57 minuty po golu Jana Pawłowskiego przegrywali z Jagiellonią 0-1. Taki wynik utrzymał się do 80 minuty. Wówczas wyrównującego gola w kontrowersyjnych okolicznościach zdobył najlepszy strzelec Białej Gwiazdy w tym sezonie Dawid Biton. Na trzy minuty przed końcem Wisłę na prowadzenie wyprowadził Bułgar Cwetan Genkow. Kilkadziesiąt sekund później wynik ustalił Adraz Kirm. W barwach Wisły w podstawowym składzie pojawił się tylko jeden Polak, Cezary Wilk. W drugiej połowie na murawę wszedł również Łukasz Garguła. Krakowianie po 10 kolejkach mają 18 punktów. Najlepsze drużyny w ekstraklasie mają po 19 punktów. W czołówce jest bardzo duży ścisk.

Wisła wystąpiła w składzie: Pareiko - Lamey, Jaliens, Bunoza (56 Chavez), Paljić - Iliev, Wilk, Jirsak (79 Genkow), Nunez (61 Garguła), Kirm - Biton.

Mecz: Limanovia Szubryt Limanowa – Wisła Kraków, 26 października, godz. 13:30 (transmisja TVP Sport).