Piątek, 03 maja Maria, Mariola, Ireneusz, Antonina, Nina

Wisła lepsza od angielskiego Fulham

Opublikowano 20.10.2011 21:14:26 Zaktualizowano 04.09.2018 14:21:09
7 3408

Wisła Kraków (rywal Limanovii w 1/8 Pucharu Polski) odniosła pierwsze zwycięstwo w Lidze Europy. Podopiecznym Roberta Maaskanta nie sprostał angielski Fulham (finalista tych rozgrywek z 2010 roku).

Wisła Kraków – Fulham Londyn 1-0 (0-0)
Biton 59.

Po dwóch porażkach (1-3 z Odense i 1-4 z Twente) Wisła w trzeciej kolejce Ligi Europy odniosła wreszcie zwycięstwo. Pokonała u siebie Fulham 1-0. Goście od 30 minuty grali w „dziesiątkę” (czerwona kartka dla Dembele). W 87 minucie siły zostały wyrównane, gdy za drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę boisko opuścił Chavez. Wisła utrzymała jednak korzystny rezultat do końca.

Limanovia zmierzy się z Białą Gwiazdą o awans do 1/4 Pucharu Polski już w przyszłym tygodniu (26 października, godz. 13:30).