Piątek, 10 maja Izydor, Antonina, Symeon, Jan

Wielki kryzys Limanovii trwa!

Opublikowano 20.09.2014 15:57:19 Zaktualizowano 04.09.2018 14:11:30 jaca
16 9541

W 9 kolejce Limanovia grała wyjeździe z Legionovią. W roli trenera gości debiutował Ryszard Wieczorek, który we wtorek na tym stanowisku zastąpił Roberta Kasperczyka. Limanovia po fatalnej grze przegrała szósty mecz z rzędu.

Ryszard Wieczorek zobaczył w Legionowie zespół, który jest w rozsypce, niemal w każdym elemencie. Fatalne błędy w defensywie, totalna bezradność w ataku i brak wiary w osiągnięcie sukcesu. Przed Wieczorkiem niezwykle trudne wyzwanie. Być może przełom nastąpi już za tydzień w derbach Małopolski. Do Limanowej przyjedzie bowiem Okocimski Brzesko, którego trenerem jest były szkoleniowiec Limanovii, Dariusz Siekliński (w szeregach rywali występują także byli zawodnicy limanowskiego zespołu: Arkadiusz Garzeł, Paweł Pyciak, Wojciech Dziadzio).

LEGIONOVIA LEGIONOWO – LIMANOVIA SZUBRYT LIMANOWA 3 : 0 (1 : 0)

1:0 Dankowski 12, 2:0 Czapa 62, 3:0 Maciejewski 90.

Sędzia główny: Tomasz Tobiański (Gdańsk). Żółte kartki: Wieczorek, Czapa, Stromecki, Pavic, Lewicki - Skiba (wszyscy Legionovia).

LEGIONOVIA: Smyłek - Wieczorek, Dankowski, Goropevsek, Kołodziejski - Stromecki, Pavic, Odunka (63 Janusiński), Ziąbski (72 Wolski) – Czapa (83 Tlaga), Lewicki (89 Maciejewski).

LIMANOVIA: Sotnicki - Niechciał, Kulewicz, Urbański, Majcher (55 Hudecki) – Gryźlak, Mysiak, Zawadzki, Skiba, Piwowarczyk (88 Krówczyński) – Chmiest (70 Waksmundzki).

Zgodnie z zapowiedziami wielkiej rewolucji w składzie Limanovii nie było. Jedyna znacząca zmiana to posadzenie na ławce rezerwowych Łukasza Pietrasa. Jako stoper pojawił się Mateusz Urbański, który wreszcie wyleczył kontuzję. Maciej Mysiak (dotychczas zazwyczaj stoper) został przesunięty do drugiej linii. Od pierwszej minuty na boisku pojawił się również będący w coraz lepszej formie Dariusz Zawadzki.

Pierwsze minut bardzo spokojne w wykonaniu obu drużyn. Jednak już w 9 minucie gospodarze mogli wyjść na prowadzenie. W znakomitej sytuacji znalazł się Odunka jednak źle uderzył piłkę i Sotnicki zdołał ją odbić. Trzy minuty później gospodarze byli już bezbłędni. Dankowski wykorzystał dokładne dośrodkowanie i celną główką pokonał Sotnickiego. Gospodarze widząc przeciętną grę rywali chcieli bardzo szybko zdobyć kolejnego gola. Bliscy tego byli już po kilku minutach, Sotnicki wygrał jednak pojedynek sam na sam z Lewickim. Przewaga Legionovii, która nie wygrała w pięciu ostatnich spotkaniach (trzy remisy, dwie porażki), była przygniatająca. Dopiero od 25 minuty napór gospodarzy znacznie osłabł. W ostatnim kwadransie pierwszej połowy mecz się wyrównał, ale gra toczyła się głównie w środkowej części boiska. Limanovia w pierwszej części meczu nie potrafiła zagrozić bramce rywali. W 45 minucie piłka po strzale Lewickiego (Legionovia) odbiła się od słupka.

Niestety druga połowa rozpoczęła się od ataków Legionovii. Goście mieli sporo szczęścia, bo Lewicki z paru metrów trafił prosto w Sotnickiego. Niestety druga połowa rozpoczęła się od ataków Legionovii. Goście mieli sporo szczęścia, bo Lewicki z paru metrów trafił prosto w Sotnickiego. Gospodarze posiadali optyczną przewagę, ale w kolejnych minutach nie stwarzali dużego zagrożenia pod bramką Limanovii. Skupiali się przede wszystkim na defensywie, mieli ułatwione zdanie bo goście w ofensywie nie stanowili żadnego zagrożenia. Limanovia pomogła Legionovii zdobyć również drugiego gola. Po fatalnym błędzie w polu karnym piłkę przejął Czapa i bez problemów umieścił futbolówkę w siatce.Legionovia do końca meczu kontrolowała już wydarzenia na boisku. Limanovii brakowało wiary w możliwość walki o korzystny rezultat. Trochę ożywienia w grze ofensywnej wniósł Rafał Waksmundzki, który był najbliższy zdobycia kontaktowego gola. Sytuacje na podwyższenie rezultatu miała Legionovia, w ostatniej minucie wykorzystała jedną z nich i zasłużenie wygrała 3-0. Gospodarze po pięciu spotkaniach bez zwycięstwa wreszcie się przełamali. Limanovia natomiast nadal w odwrocie.