Opublikowano 05.09.2010 17:55:53 Zaktualizowano 04.09.2018 14:23:22

Horror z happy endem. Limanovia nadal liderem! Porażka Orkana.

IV LIGA:

Limanovia Szubryt Limanowa – Hutnik Kraków 2-1 (0-1)
0-1 Kozak 39, 1-1 Gadzina 47, 2-1 Miśkowiec 90

Sędziował Mariusz Kuś (Tarnów). Żółte kartki: Ruchałowski dwie, Florek – Przytuła dwie, Nosek. Czerwone kartki: Ruchałowski 68, Przytuła 90. Widzów 500.

Limanovia: Sotnicki – Florek, Madoń, Banaszkiewicz, Ruchałowski – Kępa (88 R. Kulewicz), Wańczyk, Skiba, Nasciszewski (90 B. Kulewicz) – Gadzina (76 Duchnik), Ślazyk (70 Miśkowiec).

Relacja na żywo:

Po pierwszej połowie Limanovia przegrywa z Hutnikiem 0-1. Mecz rozpoczął się o godz. 17. Gospodarze mieli więcej sytuacji strzeleckich, ale ich nie wykorzystali. Niestety w 39 min goście objęli prowadzenie.

Już w pierwszej akcji po zmianie stron do wyrównania doprowadził Gadzina: 1-1!!!

Od 68 minuty Limanovia gra w liczebnym osłabieniu po czerwonej kartce dla Michała Ruchałowskiego.

90 minuta i 2-1 dla Limanovii!!! Gol Marcina Miśkowca. Dodatkowo czerwoną kartkę ujrzał zawodnik gości.

Koniec spotkania Limanovia wygrywa 2-1!

Do Limanowej przyjechało około stu kibiców Hutnika. W sumie spotkanie obserwowało pół tysiąca widzów. Takiej widowni na meczu piłkarskim w Limanowej już dawno nie było. Wbrew obawom (kibice Hutnika tydzień wczęśniej mieli starcia z policją w Mogilanach) nie doszło do żadnych awantur.

W pierwszej połowie niespodziewanie to goście częściej byli w posiadaniu piłki. Jednak groźniejsze sytuacje stwarzała Limanovia.

Tak padły bramki:

0-1 po nieudanej pułapce ofsajdowej (przynajmniej tak zinterpretował to sędzia) gospodarzy w znakomitej sytuacji znalazł się Kozak, który bez problemów umieścił piłkę w siatce.

1-1 Moment nieuwagi defensywy gości wykorzystał Gadzina i uderzeniem w długi róg pokonał bramkarza Hutnika.

2-1 Po akcji Naściszewskiego gola zdobył rezerwowy Miśkowiec.

Limanovia po ciężkim meczu wygrała zasłużenie, choć przy odrobinie szczęści Hutnik mógł wydrzeć punkty liderowi IV ligi.

WOLANIA WOLA RZĘDZIŃSKA - ORKAN SZCZYRZYC 1-0 (0-0)

1-0 Brożek 62.

1 Limanovia Limanowa 5 13 14-2 4 1 0 3 7 9-2 2 1 0 2 6 5-0 2 0 0
2 Przeciszovia Przeciszów 5 13 10-4 4 1 0 2 4 1-0 1 1 0 3 9 9-4 3 0 0
3 Lubań Maniowy 5 10 12-5 3 1 1 3 6 8-2 2 0 1 2 4 4-3 1 1 0
4 Karpaty Siepraw 5 10 9-4 3 1 1 4 10 9-2 3 1 0 1 0 0-2 0 0 1
5 IKS Olkusz 5 10 8-5 3 1 1 3 4 4-4 1 1 1 2 6 4-1 2 0 0
6 Sandecja II Nowy Sącz 4 9 6-4 3 0 1 2 6 5-1 2 0 0 2 3 1-3 1 0 1