Czwartek, 25 kwietnia Marek, Jarosław

Udane zakończenie sezonu MKS Elektret Limanowa

Opublikowano 24.03.2023 20:26:00 Zaktualizowano 24.03.2023 20:28:10 top
0 1961

W niedzielne popołudnie zespół MKS Elektret Limanowa udał się na mecz III ligi do Gorlic z tamtejszym MKS-em.

Pierwsza połowa stała pod znakiem zaciętej gry. Oba zespoły grały ambitnie, pomimo niedoskonałości w grze obronnej co powodowało grę punkt za punkt i wynik 41 do 41 po pierwszej połowie gry. W przerwie trener Limanowej Piotr Kwandrans ustalił taktykę na drugą połowę i wprowadził mocniejszą obronę na całym boisku co poskutkowało wygraną Limanowej w trzeciej kwarcie 32 do 12 i możliwość ściągnięcia bardziej doświadczonych zawodników i grę do końca meczu młodymi zdolnymi adeptami limanowskiej Koszykówki. Czwarta kwarta stała już pod dyktando graczy Elektret, młodzież z naszego zespołu miała za zadanie utrzymać wynik a nawet troszeczkę powiększyć różnicę grając na podmęczony zespół Mks-u z Gorlic. Młodzi koszykarze pod dowództwem naszej jedynki Piotra Kindlika (5 pkt, 6 zbiórek, 6 asyst, 7 przechwytów) i przeżywającego drugą młodość koszykarską Jarka Augustyniaka (który był nieoceniony w walce obronnej) doprowadzili zespół do wygranej 90:70. Trener Limanowej nie krył zadowolenia z wyniku i z gry swoich zawodników szczególnie z młodych, rozgrywającego Kuby Kasińskiego (6 pkt, 3 asysty), Sebastiana Szabaciuka( 14 pkt, 3 zbiórki), zaliczającego dwa wsady w meczu Filipa Bulandy (12pkt, 6 zbiórek) oraz dobrze zbierającego Kuby Michalika (5 zbiórek) . Jak co mecz mocnym punktem naszej drużyny byli Maks Sławecki - zdobywca 14 punktów i ośmiu zbiórek, Paweł Siedlarz zaliczający w tym meczu double-double z 17 punktami 10 zbiórkami trzema blokami oraz Sebastian Frączek  - zdobywca 10 punktów i 3 zbiórek.

Meczem w Gorlicach Nasz zespół zakończył tegoroczne rozgrywki trzeciej ligi. - mówi trener MKS Elektret Limanowa. Pomimo plasowania się zespołu w środku tabeli, w tym roku jesteśmy zadowoleni z reorganizacji i odmładzania zespołu do którego włączyliśmy najlepszych koszykarzy U17 oraz U19. Nasza młodzież mogła czerpać z doświadczenia takich zawodników jak Frączek, Olczyk, Kindlik, Augustyniak oraz Siedlarz. Jak widać w ostatnich meczach, stali się wiodącymi postaciami w zespole, zaczynającymi kreować grę na boisku.

Sezon podsumował także prezes MKS Elektret Limanowa Marcin Kozdroń: Ten sezon był wyjątkowy. Drużyna uległa odmłodzeniu. Doświadczonych zawodników, w szczególności w drugiej części sezonu z sukcesami zastąpili młodzi wychowankowie klubu. Cieszymy się, że mogą korzystać z doświadczenia starszych zawodników, jak i w coraz większym wymiarze czasowym zbierać doświadczenie meczowe. Dzięki temu możemy z nadzieja patrzeć w przyszłość, że nasza młodzież w przyszłości będzie stanowić o sile MKSu. Z tego miejsca pragnę podziękować także wszystkim firmom, dzięki wsparciu których mogliśmy rozegrać ten sezon. Serdeczne podziękowania składamy firmie Elektret, Kajet, Łomzik, Pro7cars, Fizjosfera, Loft House, Fotopola. Dziękujemy również wszystkim osobom zaangażowanym w funkcjonowanie klubu. Największe podziękowania składamy naszym kibicom, którzy nas niezależnie od wyników wspierają. W tym roku klub obchodzi jubileusz 25 lat istnienia i z tego miejsca dziękujemy również wszystkim zawodnikom i trenerom,  którzy u nas w tym czasie występowali.

MKS Gorlice - MKS Elektret Limanowa 70:90 (17:21; 24:20; 12:32; 17:17)

MKS Gorlice: Cygan 21, Rykała 17, Opiela 12, Guzik 11, Orlof 4, Fejklowicz 3, Nowacki 2, Belczyk, Gąsior, Gajek, Kawa

MKS Elektret Limanowa: Siedlarz 17, Sławecki 14, Szabaciuk 14, Bulanda 12, Frączek 10, Syktus 9, Kasiński 6, Kindlik 5, Augustyniak 3, Michalik