Piątek, 03 maja Maria, Mariola, Ireneusz, Antonina, Nina

„Spalony” występ Kalisza. Przeszkodziła presja kibiców?

Opublikowano 31.07.2013 08:59:25 Zaktualizowano 04.09.2018 14:15:26 jaca
0 2028

Jak już informowaliśmy Wojciech Kalisz (18-letni wychowanek KS Tymbark) po raz pierwszy wystąpił w podstawowym składzie Sandecji w I lidze. Jego drużyna przegrała u siebie z Okocimskim Brzesko 0:2, a Kalisz murawę opuścił już w 37 minucie. Zdaniem sztabu szkoleniowego nieudany występ był spowodowany głównie presją jaką na młodym piłkarzu wywierali sądeccy kibice.

Trema związana z występem w pierwszym składzie została spotęgowana przez kibiców, którzy gwizdali po nieudanych zagraniach. Sandecję w ostatnim spotkaniu prowadził II trener Sandecji, znany szkoleniowiec na Limanowszczyźnie Marian Tajduś. Pierwszy trener Mirosław Hajdo zajął miejsce na trybunie (co było karą za niesportowe zachowanie nałożoną jeszcze w poprzednim sezonie). Niestety występ Wojciecha Kalisza był całkowicie nieudany. Dlatego został zmieniony jeszcze przed przerwą. - Zagraliśmy po prostu słabo, jest mi przykro i wstyd – mówił na konferencji prasowej Marian Tajduś. - Po stracie pierwszej bramki piłkarze zamiast rzucić się na rywali, stracili motywację.

Trenerzy Sandecji mają również pretensje do kibiców, którzy często gwizdali po nieudanych zagraniach zawodników gospodarzy. Dla niedoświadczonych piłkarzy, takich jak Wojciech Kalisz, wywierana presja uniemożliwiła mu zaprezentowanie swoich umiejętności.

Sytuacja na trybunach była bardzo nerwowa. W pierwszej połowie duża część kibiców Sandecji opuściła stadion, pozostawiając na płocie transparent: „Piłka nożna dla kiboli, sektor gości dla przyjezdnych”. Frustracja kibiców dotyczy przede wszystkim opóźnień dotyczących remontu sądeckiego stadionu. Klubowi zarzucają m.in. „patologię” organizacyjną i informacyjną.

Kalisz debiut w I lidze zaliczył w wieku 17 lat w ostatnim spotkaniu rundy jesiennej poprzednich rozgrywek przeciwko Kolejarzowi Stróże (wszedł na boisko w 82 minucie). W grupach młodzieżowych Sandecji występuje od sezonu 2008/2009. Wojciech Kalisz jest reprezentantem Polski w roczniku U-18, a wcześniej występował w kadrze U-17.