Poniedziałek, 01 lipca Halina, Marian, Otton, Marcin, Juliusz, Bogusz

Siedem goli w meczu Turbacz - AKS

Opublikowano 10.06.2024 15:08:00 Zaktualizowano 10.06.2024 15:13:53 jaca
0 1250

Liga okręgowa, limanowsko-podhalańska. Dwie najlepsze drużyny z powiatu limanowskiego w lidze okręgowej zmierzyły się w ostatniej kolejce w lidze okręgowej. Po pierwszej połowie AKS prowadził 2:1, ale ostatecznie przegrał w Mszanie Dolnej 5:2. Turbacz zajął 6 miejsce, a AKS 9 w końcowej klasyfikacji.

TURBACZ MSZANA DOLNA – AKS UJANOWICE 5:2 (1:2)

0:1 F. Krzyżak 2, 1:1 Lach 16, 1:2  G.  Szynalik (samobójcza), 2:2 Żmuda  57, 3:2 Gniecki 69, 4:2 Lach 79, 5:2 Łabuz 89.

TURBACZ: M. Kordeczka – Mizera (75 Tarasek), Lach, G. Szynalik, Żmuda (75 Łabuz), Psutka (75 Kubowicz), Skolarus (65 Potaczek), Kowalczyk (80 M. Szynalik), Dziadkowiec, Wacławik (80 J. Kordeczka), Gniecki.

AKS: M. Gwiżdż - Janisz (56 S. Oleksy), Lizoń, R. Gwiżdż, Filipek – S. Pasionek, P. Gołąb - Liptak (85K. Krzyżak), F. Krzyżak, R. Pławecki (73 Gawron) - P. Bukowiec.

Relacja ze strony AKS Ujanowice (Facebook):

W wymarzony sposób rozpoczęliśmy to spotkanie gdy już w 2 minucie prowadzenie dał nam strzałem głową Filip Krzyżak. Rywale wyrównali po kwadransie ale niedługo potem po kolejnym dośrodkowaniu Radka Pławeckiego i rykoszecie od obrońcy piłkę do własnej siatki wpakował G. Szynalik. To wybiło Turbacz nieco z rytmu i pomimo ataków przez kolejne niemal 20 min grali niefrasobliwie pod naszym polem karnym. W końcówce pierwszej połowy odzyskali rytm i stworzyli kilka okazji do wyrównania w tym najlepszą gdy piłka obiła naszą poprzeczkę.

Po przerwie nadal Turbacz przejawiał inicjatywę lecz niewiele z tego wynikało. Przynajmniej do 57 minuty. Wtedy to z powodu kontuzji boisko opuścił grający na lewej obronie Janisz i wymuszona zmiana zawodnika i roszady na boisku tak nas zdekoncentrowały że po niespełna minucie straciliśmy gola na 2:2. W kolejnych minutach toczyliśmy wyrównany bój ale tylko do 69 min gdy Turbacz pokazał dlaczego jest drugą obok Huraganu najlepiej grającą piłką, drużyną w tej lidzie. Gospodarze rozklepali naszą defensywę wychodząc na prowadzenie a z nas zupełnie zeszło powietrze. Do końca meczu Turbacz regularnie co 10 minut dołożył jeszcze 2 trafienia a mógł w końcówce mieć ich nawet więcej. Dla nas ten mecz mógłby się jak najszybciej zakończyć po golu na 2:3.