Piątek, 21 czerwca Alicja, Alojzy, Marta, Rudolf

Sandecja w ćwierćfinale Pucharu Polski. Widzew pokonany.

Opublikowano 07.11.2013 19:50:35 Zaktualizowano 04.09.2018 14:14:34 jaca
1 2375

Pierwszoligowa Sandecja Nowy Sącz awansowała do ćwierćfinału Pucharu Polski. Rywalizację z ekstraklasowym Widzewem Łódź rozstrzygnęła seria rzutów karnych.

SANDECJA NOW SĄCZ – WIDZEW ŁÓDŹ 2 : 2 (1:0, 2:2) karne: 5:4

1:0 Mójta 40 (rzut karny), 1:1 Kaczmarek 52, 2:1 Grzeszczyk 72, 2:2 E. Visnakovs 79.

SANDECJA: Kozioł - Makuch, Petran, Czarnecki, Mójta - Grzeszczyk, Nather, Margol (74 Zawiślan), Bębenek (99 Certik), Kosiorowski - Badalyan (74 Górski).

WIDZEW: Krakowiak - Augustyniak (46 Okachi), Perez, Lafrance, Bartkowski - Kaczmarek, Stępiński, Leimonas (46 E. Visnakovs), Bruno (73 Bartović), A. Visnakovs – Melunovic.

Cały mecz na ławce rezerwowych Sandecji spędził napastnik Fabian Fałowski i Kamil Słaby. Obaj zawodnicy wiosną 2012 roku występowali w Limanovii. W ćwierćfinale Pucharu Polski zmierzy się z Zagłębiem Lubin.

Obie drużyny stworzyły wyrównany i ciekawy pojedynek. Sandecja objęła prowadzenie w 40 minucie. W polu karnym sfaulowany został Łukasz Grzeszczyk, a podyktowaną jedenastkę na gola zamienił Adam Mójta. Dwie zmiany dokonane w przerwie meczu przez trenera gości przyniosły efekt już w 52 minucie. Po błędzie Petrana piłkę w siatce umieścił Marcin Kaczmarek. Jednak w 72 minucie Grzeszczyk mocnym strzałem pod poprzeczkę wyprowadził swój zespół na ponowne prowadzenie. Widzew szybko doprowadził do wyrównania po celnym uderzeniu z ostrego kąta E. Visnakovsa. W końcówce spotkania goście mieli więcej okazji na zdobycie zwycięskiego gola. Po regulaminowych 90 minutach kibice obejrzeli bardzo emocjonująca dogrywkę. Mimo kilku szans z obu stron kibice nie zobaczyli rozstrzygającego gola. Zwycięstwo Sandecja zapewniła sobie w serii rzutów karnych. Wszyscy zawodnicy gospodarzy pokonali bramkarza gości z jedenastego metra (Petran, Nather, Grzeszczyk, Górski i Mójta). Natomiast po stronie Widzewa jedenastkę zmarnował Betrović (skuteczna interwencja bramkarza Sandecji). Z rzutów karnych dla gości trafiali: E. Visnakovs, A. Visnakovs, Melunovic, Kaczmarek.