Środa, 08 maja Liza, Stanisław, Wiktor, Marek, Miron, Kornel

Prezenty dla Tymbarku. Katastrofalna końcówka Orkana.

Opublikowano 12.11.2012 09:18:33 Zaktualizowano 04.09.2018 14:17:43 jaca
0 3226

Piąte zwycięstwo pod rząd odniósł KS Tymbark (czyli dokładnie od momentu kiedy drużyną przejął trener Jarosław Kordeczka). Tym razem wygrali na wyjeździe z Jadowniczanką, dla której była to pierwsza porażka przed własną publicznością. Tabelę zamyka nadal Orkan Szczyrzyc.

Była to ostatnia kolejka w rundzie jesiennej. Za tydzień (18 listopada) Orkan Szczyrzyc rozegra jeszcze spotkanie zaległe ze Skalnikiem Kamionka Wielka.

JADOWNICZANKA JADOWNIKI – KS TYMBARK 1 : 3 (1:2)

1:0 M. Kulig 5 karny, 1:1 Kurczab 8, 1:2 Kurczab 45 karny, 1:3 Miśkowiec 80.

Tymbark: Zawada - Olejarz, Ryś, Wojtasiński, Boczoń - Sułkowski (83 Urbański), Koza, Kurczab, Piwowarczyk (88 Bubula) - Miśkowiec (83 Wikar), Naściszewski.

Mecz ułożył się fatalnie dla gości. Już w 5 minucie w polu karnym Zawada sfaulował Dzieńskiego, a podyktowaną jedenastkę wykorzystał M. Kulig. Tymbark bardzo szybko doprowadził do wyrównania. Fatalny błąd popełnił bramkarz gospodarzy, który wypuścił piłkę z rąk po strzale z rzutu wolnego Kurczaba. Ten sam zawodnik był autorem drugiego gola dla gości w końcówce pierwszej połowie (w polu karnym sfaulowany został Piwowarczyk, a Kurczab precyzyjnie trafił z jedenastki).

Trzeci gol dla Tymbarku to kolejny prezent od bramkarza Jadowniczanki, który źle trafił w piłkę. Futbolówkę przejął Miśkowiec i ustalił wynik spotkania. Z przebiegu całego spotkania drużyna gości była lepsza i odniosła zasłużone zwycięstwo.

ORKAN SZCZYRZYC – RYLOVIA RYLOWA 1 : 5 (0:0)

0:1 Gofron 46, 1:1 Limanówka 56, 1:2 Strona 69, 1:3 Stawarz 73 karny, 1:4 Szewczyk 78, 1:5 Handzlik 88.

Sędziował Krzysztof Budnik (Nowy Sącz). Żółte kartki: Wrona, Barzyk dwie, Tyrpuła, Piwowarczyk - P. Tabor, Krupa, Augustyński. Czerwona kartka: Barzyk (77). Widzów 50.

Orkan: Piwowarczyk - Wyroba, Barzyk, Tyrpuła, Łabędź - Gargas, Cyganek, Wrona, M. Tabor - Dutka, Limanówka.

Było to spotkanie dwóch drużyn z dolnych rejonów tabeli. Okazało się, że nawet z takim rywale autsajder ze Szczyrzyc nie potrafi na własnym boisku zdobyć punktów. Orkan nie wygrał w siedmiu ostatnich meczach. Do tego z Rylovią doznali kompromitującej porażki. Jednak przez ponad godzinę gry nic nie wskazywało na taki rezultat. Wydawało się nawet, że Orkan będzie wstanie powalczyć o zwycięstwo. Jednak ostatnie 20 minut to katastrofalna gra szczyrzyczan i w efekcie wysoka porażka.

1 Poroniec Poronin 15 40 49-11
2 Wolania Wola Rzędzińska 14 27 33-22
3 KS Tymbark 15 26 21-17
4 Skalnik Kamionka Wielka 14 23 28-22
5 Sandecja II Nowy Sącz 15 23 25-23
6 Jadowniczanka Jadowniki 14 21 24-17
7 KS Zakopane 14 21 29-23
8 Watra Białka Tatrzańska 14 21 17-15