Niedziela, 28 kwietnia Paweł, Waleria, Ludwik, Piotr, Bogna, Witalis

Popisowy mecz Macieja Ślazyka. Tymbark wygrywa w „dziesiątkę”

Opublikowano 01.05.2015 17:05:54 Zaktualizowano 04.09.2018 14:09:22 jaca
1 3914

W meczu na szczycie nowosądeckiej okręgówki KS Tymbark wygrał u siebie z Turbaczem Mszana Dolna 3-0. Wszystkie gole pady w drugiej połowie, a ich autorem był Maciej Ślazyk. Całą druga połowę gospodarze grali w liczebnym osłabieniu, ale zdołali wygrać i umocnić się na pozycji lidera.

KS TYMBARK – TURBACZ MSZANA DOLNA 3 : 0 (0 : 0)

1:0 Ślazyk 55, 2:0 Ślazyk 63, 3:0 Ślazyk 83.

Żółte karki: Ł. Ryś, S. Boczoń dwie, Sułkowski, Naściszewski – Piekarczyk. Czerwona kartka: S. Boczoń 44 (Tymbark, w konsekwencji dwóch żółtych). Widzów: 300.

TYMBARK: Zawada – Wojtasiński (46 Kurczab), Ł. Ryś, S. Boczoń, Olejarz – Porębski, Sułkowski (83 M. Ryś), Miśkowiec, Naściszewski (76 K. Boczoń) – Ślazyk, Kurek (88 Zasadni).

TURBACZ: Stadnik – Dawiec, I. Potaczek, Szynalik, Wierzycki - Dąbrowa, Wsół, Wardęga, Majerek - M. Drobny, Piekarczyk.

Blisko na mecz miał trener Turbacza, Marian Tajduś. Mieszka bowiem tuż obok stadionu KS Tymbark (do tego bardzo zasłużony trener dla tego klubu). W zespole rywali spotkał wielu swoich byłych podopiecznych, w tym m.in. Macieja Ślazyka, który był jego zawodnikiem w barwach Limanovii. Jak się okazało to właśnie ten piłkarz była katem Turbacza.

Pierwsza połowa była wyrównanym pojedynkiem z niewielką ilością sytuacji podbramkowych. Obie drużyny grały z dużym respektem dla rywala i nie ryzykowały ataków większą ilością zawodników. Bliżsi zdobycia prowadzenia byli goście. Tuż przed przerwą po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Wierzyckiego, z 5 metrów główkował Piekarczyk, ale piłka poszybowała minimalnie obok słupka. Chwilę wcześniej gospodarze stracili jednak jednego zawodnika. Po czerwonej kartce boisko opuścił S. Boczoń

Wydawało się, że Turbaczowi w liczebnej przewadze w drugiej połowie będzie się grało znacznie lepiej. Sygnał do ataków dał Wsół, który oddał groźny strzał z dystansu obroniony przez Zawadę. Jednak potem w roli głównej wystąpił wspomniany już Ślazyk. Pierwszy gol to popisowa akcja gospodarzy. Rozpoczął ją w środku pola Sułkowski. Podał do Porębskiego, który na pełnym biegu minął Wierzyckiego i wycofał do Kurka, a ten podał na 7 metr do Ślazyka. Napastnik gospodarzy bez problemów pokonał Stadnika. Turbacz wkrótce nadział się na szybką kontrę. Asystę zaliczył Zawada, który mocnym wybiciem podał do Ślazyka. Były zawodnik Limanovii i Orkana Szczyrzyc pilnowany był przez Potaczka i Szynalika. Jednak wygrał z nimi pojedynek i strzałem z 16 metrów w długi róg podwyższył rezultat spotkania. Chwilę później Turbacz miał szansę na kontaktowego gola, ale strzał Wsoła z 20 metrów poszybował nieznacznie nad poprzeczką. W 83 minucie Ślazyk skompletował klasycznego hat-tricka. Po podaniu Kurka oddał precyzyjny strzał z pierwszej piłki 17 metrów. W 89 minucie mogło być już 4-0, ale Miśkowiec po podaniu Ślazyka przegrał pojedynek sam na sam ze Stadnikiem.