Orkan Szczyrzyc pokonał Limanovię. Smutek mimo awansu (wideo)
V LIGA („okręgówka”, Nowy Sącz). W zaległym spotkaniu Orkan Szczyrzyc pokonał Limanovię Limanowa. Z końcowego wyniku cieszyli się gospodarze, natomiast goście mimo zagwarantowania sobie awansu nie świętowali wywalczenia IV ligi
ORKAN SZCZYRZYC – LIMANOVIA LIMANOWA 1 : 0 (1 : 0)
1:0 Oleksy 30.
Sędzia główny: Krzysztof Budnik (Nowy Sącz). Żółta kartka: D. Nowak, Wardęga, P. Wójs, Gargas – N. Czaja, Kandel. Widzów 300.
ORKAN: K. Piwowarczyk – Gargas, Stelmach, Olbrycht, Wiktor – Nowak, Gnyla (90 Kruczek), Wardęga (90 Łabędź), Tabor – Oleksy (66 Limanówka), P. Wójs.
LIMANOVIA: Mastalerz – Mąka, Wierzycki, Ruchałowski, D. Kurczab (73 Kandel) – Wsół (55 N. Czaja), Lichota, Ślazyk, K. Kurczab – J. Piwowarczyk, Kurek (70 Kożuch).
W Szczyrzycu oficjalnie otwarto wyremontowany stadion piłkarski. Był to jednocześnie mecz na szczycie w nowosądeckiej okręgówce. Prowadząca w tabeli Limanovia zmierzyła się z trzecim w tabeli Orkanem. Zespołowi gości do zagwarantowania sobie awansu do IV ligi wystarczyła nawet porażka maksymalnie dwoma bramkami. Orkan za wszelką cenę chciał wygrać bowiem do drugiego w tabeli Sokoła Słopnice przed tym meczem tracił cztery punkty (awans wywalczą dwie najlepsze drużyny).
Pierwsza połowa nie była porywająca. Rywalizacja toczyła się głównie w środkowej części boiska. Gospodarze pierwszą groźną akcję wypracowali w 30 minucie i od razu wyszli na prowadzenie. Podanie ze środka pola od Tabora otrzymał Oleksy, wpadł w pole karne i celnym strzałem pokonał Mastalerza. Cztery minuty później Limanovia mogła doprowadzić do wyrównania. Po podaniu J. Piwowarczyka z 14 metrów uderzał K. Kurczab i bramkarz gospodarzy z trudem wybił na rzut rożny.
Po zmianie stron mecz był nadal bardzo wyrównany. Orkan zadowolony z prowadzenia skoncentrował się przede wszystkim na obronie dostępu do własnej bramki, ale przeprowadzał także groźne kontry. Goście najbliżsi zdobycia wyrównania byli w 73 minucie, wówczas Kożuch w znakomitej okazji nieznacznie przestrzelił.
- Chłopcy schodzili z boiska bardzo rozczarowani – powiedział po meczu trener Limanovii, Mateusz Wroński. – Nikt z nas dzisiaj nie będzie świętował awansu, bo chcieliśmy go przypieczętować zwycięstwem w Szczyrzycu. Mieliśmy również okazje, żeby przynajmniej wywalczyć remis. Był to wyrównany mecz walki, w którym rywale mieli więcej szczęścia. Myślę, że ten awans poczujemy dopiero w kolejnym spotkaniu, który mam nadzieję wygramy.
Może Cię zaciekawić
Mając aż 3,6 promila i sądowy zakaz znów usiadł za kółkiem
Wczoraj (7 czerwca) około godziny 11:30 na drodze w Słopnicach patrol ruchu drogowego z limanowskiej komendy zatrzymał do kontroli kierującego Sea...
Czytaj więcejZasłabł w kościele, trafił do szpitala
W niedzielę (7 czerwca) kilkanaście minut po godzinie 11:00 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o nagłym zatrzymaniu krążenia w miejscowoś...
Czytaj więcejKondolencje dla Rodziny i Bliskich
Przedstawiciele lokalnych władz dziękują zmarłemu kapłanowi za wszelkie dobro, trud oraz serce włożone w wieloletnią duszpasterską służbę ...
Czytaj więcejUderzenie gorąca, deszcz i powrót jesiennego chłodu [PROGNOZA]
W najbliższych dniach nad Beskidem Wyspowym dojdzie do ostrego starcia mas powietrza. Warto uważnie śledzić wskazania termometrów i przygotować ...
Czytaj więcejSport
Lider poległ w Jodłowniku, mimo że prowadził już 2:0. Decydujący gol w doliczonym czasie gry.
LKS JODŁOWNIK – PODHALE II NOWY TARG 3:2 (0:1) K. Piechówka 57,60, Węgrzyn 90(+3) – Wojtas 42, Fedor 48. JODŁOWNIK: Staniszewski – Ża...
Czytaj więcejSportowe święto dzieci i młodzieży w Parku Miejskim
Wszystkie biegi odbyły się w bezpiecznych warunkach, na trasach całkowicie wyłączonych z ruchu ulicznego, co pozwoliło najmłodszym w pełni ...
Czytaj więcejPierwszy miesiąc ligi padlowej za nami! Wielkie emocje i awanse w Padel Arenie
Ligowe potyczki dostarczyły kibicom i samym zawodnikom mnóstwo satysfakcji. Mecze rozgrywane były w świetnej, pełnej wzajemnego szacunku atmosfer...
Czytaj więcejSokół Słopnice poważnie zagrożony spadkiem. Kolejarz z wysokim zwycięstwem.
Kolejarz już po pierwszej połowie prowadził dwoma golami. Ostatecznie gospodarze zwyciężyli 4:0. Porażka skomplikowała sytuację Sokoła, kt...
Czytaj więcejPozostałe
Klaudia Zwolińska z dubletem w Pradze! Drugie srebro Pucharu Świata dla Polski
Niedzielne zmagania na torze w Pradze rozpoczęły się od prób czasowych (time trial), w których polskie zawodniczki zrobiły to, co do nich należ...
Czytaj więcejZasłabł na szlaku. GOPR ostrzega: wędrówka „na kacu” i z chorym sercem to igranie ze śmiercią
Wypadki w górach i na lokalnych szlakach często są wynikiem nagłego załamania pogody lub nieszczęśliwego potknięcia. W tym przypadku zawinił ...
Czytaj więcejCały ruch tranzytowy z Zakopianki zostanie skierowany przez Mszanę Dolną i DK28
Decyzja drogowców o tymczasowym zamknięciu dwukilometrowego tunelu S7 wymusiła wyznaczenie objazdów. Objazd poprowadzono bezpośrednio przez DW968...
Czytaj więcejNowi strażacy gotowi do akcji
W piątek (29 maja) na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej zorganizowano zakończenie szkolenia podstawowego strażak...
Czytaj więcej- Znęcanie, narkotyki i nielegalna amunicja. 28-latek z powiatu limanowskiego za kratami
- Jak pielęgnować włosy farbowane? TOP 3 kosmetyki, które musisz mieć!
- Utrudnienia na trasie - będzie ruch wahadłowy w związku z budową kolei
- Alarm bombowy przerwał sesję Rady Gminy
- Uderza fala upałów. IMGW ostrzega, a to dopiero początek
Komentarze (28)
Jednak przyśpiewki o sprzedaniu się Limanovii nie pomogły która zrobiła to po raz kolejny.
@romcio1985 Słopnice od początku jako cel miały utrzymanie w lidze, co już dawno sobie zapewnili, więc nie ciąży na nich żadna presja. A z Heleny raczej bym nie kpił, że przegrała z 'Płomykami' 6:1, bo przecież ostatnio z Limanovia zremisowała, i tu szczęście sprzedawczyków nawet że nie przegrali.
A jeśli chodzi o mecz ze Szcyrzycem to wy (Limanovia) przegraliście ze Szcyrzycem oba, więc i tu bym nie kpił gdyż Sokół jeden przegrał, jexen wygrał. Pozdrawiam sprzedawczyków.. Oby wasi rywale w przyszłości mieli jeszcze mniej honoru od was.
To sie nie miesci w glowce !!!Limanovia sprzedaje mecze nawet w okregowce ah co ja widze Limanovia daje dupy tak ze w piatej lidze:)
1. Sytuacja w pierwszej połowie , Wierzycki przegrywa pojedynek z gościem o głowe niższym ( niespotykane) gość wychodzi sam na sam a zawodnik limanovi wraca za nim jakby biegł z koszykiem na grzyby :) - w normalnym meczu wierzycki obiegłby go trzy razy albo przerwał akcje wczesniej faulem a tu całkowicie odpuścił. Przypadek?:)
2. Błąd w rozegraniu głupia strata w środku pola i poszła kontra dla orkana:) w normalnym meczu znając wszystkich napinaczy oraz charaktery zawodników gości, zawodnik który stracił dostałby konkretna zje*e jak w każdym innym meczy w podobnych sytuacjach:) a to co ? zero napinki ?:) Przypadek?:)
3. Bramka dla orkana, zasypia prawy obrońca limanowi ewidentny błąd :) orkan strzela na 1:0 i w szeregach limanowi spokój ? ( jakiś cud chyba) bo normlanie w innym meczu dostałby taka zje*e od ślazyka albo wierzyckiego ze masara :) a tu cisza:) przypadek?:)
4. Druga połowa , Wsół dowiaduje się ze zaraz bedzie zmiana i zejdzie z boiska po czym ze środka boiska biegnie ukradkiem w stronę trybun aby skraść kilka cennych sekund przy zmianie:) (zaraz... cos tu nie gra przecież przegrywają 1:0 :P) przypadek?:)
5. Sytuacja w środku pola bezpańska piła, do piłki biegnie slazyk i zawodnik orkana w ostatniej chiwli slazyk cofa nogę heh normalnie w takiej sytuacji slazyk pojechałby jak nieraz na prostej nodze i albo zdobyłby piłkę albo uje*ał noge przeciwnikowi :) a tu tak cofnał noge i odpuścił mimo ze miał bliżej do piłki :) przypadek?:)
6. Zmiana w organie, gość schodzi w tempie żółwia :) (derby ziemi limanowsikiej stan 1;0 dla orkana) a tu nagle nikt z LImanovi nie prostestuje nie pospiesza sędziego, gdzie w innym meczu juz by sie sypały kur*y do sedziego i do zawodnika schodzącego, nagle jakoś wszyscy tacy spokojni :) jakis cud chyba :) przypadek?:)
7. Ostatnie minuty meczu ewidentny karny dla limanowi sędzia jednak gwizda faul dla Orkana :) w normlanym meczu derbowym sędzia zostałby zjedzony przez zawodników limanowi ze ślazykiem , wierzyckim i czają na czele :) a tu taki spokój nikt nie protestuje :) przypadek:) ???
I to tylko kilka faktów :) a sytuacji w meczu było o wiele wiele wiecej co ewidentnie było widać z boku :)
Pan ' trener ' mówi że to mecz walki?:) heh chyba meczu walki nie widział:) zwłaszcza w derbach:)
ale z drugiej strony wszyscy o tym wiedzieli i to było do przewidzenia:) !!!
Pozdo Limanowska SŁAWAO !!! HAHAHA