Piątek, 17 maja Brunon, Paschalis, Weronika, Wiktor, Stanisław, Sławomir, Wera

Nieudane występy koszykarzy

Opublikowano 07.02.2013 13:44:18 Zaktualizowano 04.09.2018 14:17:03 jaca
8 3396

Ostatnia kolejka nie była udana dla limanowskich koszykarzy. W rozgrywkach seniorów „O wejście do II ligi” MKS przegrał niespodziewanie z zespołem z Wieliczki.

Drużyna seniorów MKS Limanowa podejmowała UKS Regis Wieliczka. W pierwszej rundzie limanowianie poradzili sobie w Wieliczce, wygrywając 79 – 68. Mimo wszystko nie spodziewali się łatwego zwycięstwa u siebie, wiedząc, że drużyna prowadzona przez Michała Sarotę, byłego koszykarza MKS Limblach Limanowa gra szybko i ambitnie. W drużynie gospodarzy z powodów zdrowotnych nie mógł wystąpić Piotr Kwadrans, grający trener. Na mecz nie dojechał jego brat Łukasz Kwadrans. Przez pierwsze trzy kwarty limanowianie kontrolowali grę, utrzymując przewagę w granicach 8-12 punktów. Z uwagi na braki kadrowe, wykluczenia z gry za 5 fauli M. Strzelca i Ferenca, oraz kontuzję A. Strzelca, w IV kwarcie trener musiał desygnować do gry zawodników z tzw. głębokiej ławki, którzy nie poradzili sobie z bardziej doświadczonymi rówieśnikami z Wieliczki, którzy trafiali większość rzutów i znakomicie bronili pressingiem na swojej połowie. Osamotnieni Kindlik i Peciak nie dali rady utrzymać korzystnego wyniku z końca III kwarty. Całą IV kwartę goście wygrali aż 29 – 5 i cieszyli się zwycięstwem po 10 kolejnych porażkach.

O porażce trzeba szybko zapomnieć ponieważ już w niedzielę bardzo ważny mecz w Skrzyszowie, który zdecyduje o 2 i 3 miejscu w lidze.

MKS LIMANOWA – UKS REGIS WIELICZKA 72 : 85 (29:20|16:19|22:17|5:29)

Punkty dla MKS: Peciak 24, M. Strzelec 17, Kindlik i Ferenc po 10, A. Strzelec 3, Bugajski 3, Augustyniak i Duda po 2.

9. KS Cracovia Kraków 1906 11 3 8 14 749-816

Nieudane spotkanie mają za sobą również kadeci. Drużyna MKS Bank Spółdzielczy Limanowa, prowadzona przez Piotra Kindlika poległa w Krakowie z tamtejszą Wisłą 50-148.

Punkty dla MKSu zdobywali: Jacek Twaróg 22, Piotr Kurczab 11, Aleksy Majka 8, Tomasz Zięba 6, Konrad Tąta 2, Maciej Sajdak 1.