Niedziela, 23 czerwca Wanda, Zenon, Albina

MLJS: Zacięty mecz Limanovii z Sandecją. Sokół Słopnice rozgromił rywali

Opublikowano 25.04.2017 21:33:31 Zaktualizowano 04.09.2018 13:59:00 jaca
1 2982

Małopolska Liga Juniorów Starszych. W grupie mistrzowskiej Limanovia przegrała w roli gospodarza (mecz na boisku w Słopnicach) z Sandecją Nowy Sącz. Natomiast w grupie spadkowej Sokół Słopnice rozgromił Sołą Oświęcim i zajmuje pierwsze miejsce w tabeli.

LIMANOVIA LIMANOWA – SANDECJA NOWY SĄCZ 3:4 (2:0)

1-0 Grzegorz Kłusek (asysta Bartłomiej Żurek) 14, 2-0 Rafał Bartosz (asysta Piotr Matras) 44, 2-1 gol dla Sandecji 51, 2-2 gol dla Sandecji 56, 2-3 gol dla Sandecji w 58 minucie z rzutu karnego, 2-4 gol dla Sandecji 70, 3-4 Maciej Tarasek 89.

Skład MKS Limanovia: Rafał Pietrzak - Adrian Opyd, Dawid Plata, Rafał Bartosz, Piotr Śmierciak, Piotr Matras, Mateusz Matlęga, Maciej Krzyżak, Norbert Czaja, Bartłomiej Żurek.

W pierwszej połowie Limanovia miała nie tylko optyczną przewagę i do szatni schodziła na przerwę z dwubramkową zaliczką (2-0), ale i mogła podwyższyć prowadzenie. Zabrakło koncentracji limanowskim zawodnikom na początku drugiej połowy. Limanovia straciła trzy bramki w 7 minut. Ostatecznie to Sandecja cieszyła się z wygranej (4-3) na koniec spotkania, i wskoczyła na fotel wicelidera grupy mistrzowskiej ligi MLJS.

Następny mecz juniorzy starsi Limanovii zagrają na wyjeździe z Unią Tarnów, 29 kwietnia o godz. 10:00 (sobota).

SOKÓŁ SŁOPNICE – SOŁA OŚWIĘCIM 8:1

Już po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 5:0, hat-trickiem popisał się Patryk Nowak oraz dwie bramki strzelił Fabian Nowak. W drugiej połowie dwa trafienia dołożył Dominik Pach oraz jedną bramkę Grzegorz Kowalczyk.

29 kwietnia (godz. 10) Sokół Słopnice zmierzy się na wyjeździe z Krakusem Nowa Huta Kraków.

1 Sokół Słopnice 11 22 33-18
2 Puszcza Niepołomice 11 20 18-12
3 Soła Oświęcim 11 19 23-17
4 Dunajec Zakliczyn 11 18 18-11
5 Krakus Nowa Huta 11 17 20-19
6 MKS Nowa Proszowianka 11 15 22-25
7 Wolania Wola Rzędzińska 11 13 16-25
8 MKS Trzebinia-Siersza 11 12 20-25