Wtorek, 30 kwietnia Marian, Katarzyna, Ludwik, Pius, Donata, Balladyna, Lilia

Mecz na szczycie dla Limanovii

Opublikowano 11.10.2012 20:06:56 Zaktualizowano 04.09.2018 14:17:56 jaca
6 3974

W spotkaniu dwóch czołowych drużyn III ligi Limanovia pokonała na wyjeździe Poprad Muszyna 2-1. Podopieczni odnieśli już czwarte ligowe zwycięstwo pod rząd i przynajmniej do niedzieli utrzymali pozycję lidera. Limanovię może wyprzedzić różnicą bramek Łysica Bodzentyn, jeśli wygra u siebie czterema golami z Dalinem Myślenice.

III liga, 11 kolejka:
POPRAD MUSZYNA – LIMANOVIA SZUBRYT LIMANOWA 1 : 2 (0:0)
0 : 1 Dziadzio 56, 0 : 2 Ślęczka 76, 1 : 2 T. Bomba 83
Sędziował Rafał Rzeszutek (Starachowice). Żółte kartki: Stróżyk – Serafin, Cebula. Widzów 400.

POPRAD: D. Bomba – Szczepanik, Merklinger, Damasiewicz, Polański (67 T. Bomba) – Janur (65 Plata), Orzechowski, Stróżyk, Zachariasz – Saratowicz, Szambelan.
LIMANOVIA: Sotnicki – Ślęczka, Kulewicz, Garzeł, Basta – Serafin (90 Cygnarowicz), Zawadzki, Skiba (46 Pietras), Dziadzio – Cebula (89 Kępa), Mężyk (46 Kozieł).

Przebieg I połowy:
5 minuta – pierwsza akcja gospodarzy. Janur uderza z 13 metrów nieznacznie nad poprzeczką.
15 minuta – szybka odpowiedź Limanovii. Po błędzie Polańskiego w sytuacji sam na sam z bramkarzem Popradu znalazł się Cebula. D. Bomba skuteczną interwencją uratował swój zespół od utraty gola.
17 minuta – Poprad był bliski objęcia prowadzenia po strzale Orzechowskiego. Sotnicki świetną interwencją przeniósł futbolówkę nad poprzeczką.
20 minuta – składna akcja Limanovii, ale Mężyk został w ostatniej chwili zablokowany na 12 metrze przez obrońcę gospodarzy.
28 minuta – tym razem błąd popełnił Sotnicki po dośrodkowaniu Saratowicza, jednak piłki na 5 metrze nie sięgnął również Orzechowski.
32 minuta – groźna akcja gości, ale Cebula z 12 m strzela nad poprzeczką.

Przebieg II połowy:
50 minuta – Limanovia od początku drugiej połowy posiada przewagę. Kozieł uderza z dystansu, ale skuteczna interwencja D. Bomby ratuje jego zespół od utraty gola.
56 minuta - GOL DLA LIMANOVII. Po pięknym podaniu Basty, Dziadzio dopełnił formalności i z kilku metrów wpakował piłkę do siatki.
55 minuta – Poprad chciał szybko doprowadzić do wyrównania, ale Polański z rzutu wolnego z 16 metrów trafia prosto w mur.
76 minuta GOL DLA LIMANOVII. Ślęczka precyzyjnie przymierzył z rzutu wolnego z 20 metrów i piłka tuż przy słupku wpadła do siatki.
83 minuta – GOL DLA POPRADU. T. Bomba wygrał pojedynek sam na sam z Sotnickim.
89 minuta – to powinien być trzeci gol dla Limanovii. Dziadzio zamiast podać do lepiej ustawionego Basty, zdecydował się na strzał na bramkę. Niestety fatalnie spudłował.
Bardzo dobry mecz Limanovii. Nawet gospodarze przyznali, że zwycięstwo gości było w pełni zasłużone.