Limblach nie zwalnia tempa. Kolejne wysokie zwycięstwo.

Opublikowano 17.10.2016 07:20:09 Zaktualizowano 04.09.2018 14:01:28 jaca
3 3177

III liga, koszykówki mężczyzn, 3 kolejka: MKS Limblach Limanowa na początku sezonu utrzymuje wysoką formę. Wczoraj pokonał Skwę Wadowice i po trzech kolejkach ma komplet punktów.

MKS Limblach Limanowa – MKS Skawa Wadowice 82 : 67 (24:15,21:13,21:15,16:24)

Punkty: Peciak 33 (8 zb, 3 prz, 10/10 osob.,), Kindlik 17 (3x3, 8 asyst, 5 zbiórek, 3 przechwyty), Twaróg 8 (10 zb, 2 bloki), Kwandrans 7 (10 zb, 2 bl), Augustyniak 7 (5 zb), Więcławek 5, Syktus 3 (3 zb), Kurczab 2, Nowak, Tąta, Szubryt.

Jeśli ktokolwiek patrząc na wynik meczu czy poszczególnych kwart uznał, że wczorajszy mecz był „spacerkiem” dla MKS Limblach Limanowa to jest w dosyć dużym błędzie. Goście napsuli nieco krwi miejscowym i zmusili ich do dużego wysiłku. W meczu nie mogli wziąć udziału dwaj podstawowi zawodnicy gospodarzy: Leszek Zając i Wojtek Hasior, który z powodu studiów jeszcze w tym sezonie nie zagrał.

W pierwszej kwarcie wyrównana walka trwała do 8 minuty. Wtedy goście się zacięli, a limanowscy koszykarze odskoczyli z 4 do 9 punktów przewagi. Punktowało tylko trzech zawodników Limblachu: Peciak 13, Kindlik 9, Twaróg 4.

Na początku drugiej kwarty gospodarze zdobyli 11 punktów, jednocześnie tracąc dwa. Po kolejnej serii 7 punktów z rzędu, przy stanie 45-22, wyraźnie rozkojarzeni gospodarze zagapili się w obronie i w ostatniej minucie kapitanowi gości Sebastianowi Skrokowi dali rzucić dwie trójki. W tej części gry dobrze pokazał się Więcławek (5 punktów).

Trzecia kwarta była indywidualnym popisem Peciaka, który zdobył 14 punktów. Pozostałe zdobyli Kwadrans 5 i Augustyniak 2.

Przed czwartą kwartą limanowski zespół miał bezpieczną przewagę 23 punktów. Gdy gospodarze doprowadzili do wyniku 74-45 część widzów już wyszła z hali. Trener zaczął wprowadzać rezerwowych na parkiet. Wtedy goście przez 3 minuty wykonali zryw 12:0, przerwany dopiero przez Augustyniaka (2+1). Reszta kwarty to prowadzona w szybkim tempie wymiana ciosów między chcącymi się wykazać zawodnikami rezerw, w której zwycięsko wyszli goście, ostatecznie całą kwartę wygrywając 24:16.

Mecz był popisem Peciaka i Kindlika, którzy zdobyli 60 procent punktów zespołu. Kwadrans i Twaróg dominowali na tablicach i blokowali rzuty przeciwników. Ciężką pracę w defensywie wykonał Kurczab i Więcławek, kryjąc na zmianę na całym boisku rozgrywającego gości. Niewątpliwie to wytrąciło przeciwnika z rytmu i nie pozwalało mu wykonać założeń taktycznych nakreślonych przez trenera. Bardzo dobrze też cały zespół wykonywał rzuty wolne (16/19).

- Niestety dziś sędziowie pozwoli zawodnikom gości na regularny wrestling wobec Kwadransa i Peciaka, szczególnie tego pierwszego – podkreśla MKS Limblach. - Znaczne różnice we wzroście i wadze nie powinny usprawiedliwiać w oczach sędziów ciężkich rękoczynów dokonywanych na limanowskich zawodnikach przez przeciwników. A jeśli już to sędziowie powinni pozwolić grać wszystkim według tych zasad, a nie gwizdać ofensywne faule próbującym się bronić zawodnikom gospodarzy. Zgromadzonym licznie kibicom dziękujemy za doping! Kolejny mecz w Limanowej już za tydzień. Naszym przeciwnikiem będzie UKS Regis Wieliczka, zespół z ambicjami na czołowe miejsca w lidze. Zapraszamy w niedzielę na godz. 16 do hali limanowskiej „trójki” (Zespół Szkół Samorządowych nr 3, ul Jordana 3). Wstęp wolny.