Czwartek, 02 maja Zygmunt, Atanazy, Anatol, Longina, Tola

Limanovii zwycięstwo uciekło w ostatnich sekundach

Opublikowano 21.05.2014 17:06:51 Zaktualizowano 04.09.2018 14:12:35 jaca
9 9503

II LIGA, gr. wschodnia, 31 kolejka. Dzisiaj Limanovia przed własną publicznością zmierzyła się z Olimpią Elbląg. W roli trenera Limanovii zadebiutował Robert Kasperczyk, który w poniedziałek zastąpił na tym stanowisku Dariusza Sieklińskiego. Po przeciętnej grze gospodarze byli bardzo blisko zwycięstwa. Niestety ostatnia akacja meczu odebrała Limanovii dwa punkty.

LIMANOVIA SZUBRYT LIMANOWA – OLIMPIA ELBLĄG 1 : 1 (0 : 0)

1:0 Garzeł 68 (rzut karny), 1:1 Sokołowski 90(+5)

Sędzia główny: Grzegorz Pożarowszczyk (Lublin). Żółta kartka: Kulewicz, Kmiecik - Sambor, Petrache, Sokołowski. Widzów 300.

LIMANOVIA: Sotnicki – Majcher (80 Piwowarczyk), Garzeł, Kulewicz, Niechciał – Serafin, Czajka, Pietras, Skiba (61 Kmiecik), Pyciak (74 Mężyk) – Dziadzio (65 Komorek).

OLIMPIA: Zoch – Lewandowski, Ichim, Stępień, Sedlewski – Noguchi (60 Kopycki), Sambor, Prusinowski (86 Ressel), Petrache (64 Graczyk) – Sokołowski, Leśniewski (72 Maciejak).

W rundzie jesiennej Limanovia wygrała W Elblągu z Olimpią 1-0, a jedynego gola zdobył wówczas Wojciech Dziadzio. Robert Kasperczyk zgodnie z zapowiedziami nie dokonał dużych zmian w wyjściowej jedenastce. W podstawowym składzie pojawił się Paweł Czajka, który ostatnio nie miał uznania w oczach poprzedniego szkoleniowca.

Przebieg pierwszej połowy:

Limanovia bardzo dobrze rozpoczęła mecz i w pierwszych minutach posiadała przewagę. Podopieczni Kasperczyka mieli szansę na szybkie objęcie prowadzenia. Po dośrodkowaniu Pyciaka minimalnie niecelnie główkował Serafin. W kolejnych minutach mecz się wyrównał. W 15 minucie niewiele brakowało, aby Olimpia objęła prowadzenie. Po błędzie Sotnickiego w dogodnej sytuacji piłki nie sięgnął Leśniewski. Ta sytuacja ośmieliła gości, którzy coraz częściej atakowali. Gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska i nie była atrakcyjnym widowiskiem. W 30 minucie na strzał z dystansu zdecydował się Pyciak, ale Zoch nie problemów ze złapaniem piłki. Gospodarze grali bardzo ostrożnie w defensywie i nie podejmowali próby ataków większą ilością zawodników. Nudny mecz ożywił się na chwilę w 35 minucie. Jednak wówczas to Olimpia mogła wyjść na prowadzenie. Sytuację sam na sam z Stonickim przegrał Leśniewski. W 40 minucie Limanovia zrewanżowała się wreszcie groźną sytuacją. W przypadkowych okolicznościach z znakomitej okazji znalazł się Dziadzio, ale strzelił obok słupka. Niestety pierwsza połowa rozczarowała kibiców, ale warto pamiętać, ze to było pierwsze 45 minut pod wodzą nowego trenera.

Przebieg drugiej połowy:

Obraz gry na początku drugiej połowy niestety nie uległ zmianie. Limanovia bardzo skupiona na defensywie nadal nie kwapiła się specjalnie do przeprowadzania ataków. Gospodarze nie ustrzegli się również poważnego błędu w obronie. Ponownie Sotnicki wygrał pojedynek sam na sam z Leśniewskim. Chwilę później strzałem z dystansu odpowiedział Pyciak, ale bramkarz gości nie miał problemów ze skuteczną interwencją. Paweł Pyciak był zdecydowanie najaktywniejszym zawodnikiem w ofensywie i kilka razy przeprowadził ciekawe akcje. Nie miał jednak większego wsparcia ze strony swoich kolegów. W drugiej połowie z każdą minutą coraz słabiej grała również Olimpia. Mecz zrobił się niemrawy, ale w 68 minucie to gospodarze przeprowadzili świetną akcję. W pole karne wpadł Serafin i dogodnej sytuacji został sfaulowany przez Zocha. Podyktowany rzut karny na gola zamienił Garzeł (parę minut wcześniej boisko opuścił etatowy egzekutor jedenastek Wojciech Dziadzio). Po strzeleniu bramki Limanovia kontrolowała wydarzenia na boisku kontynuując defensywną grę. W końcówce meczu gospodarze mądrze się bronili. Olimpia nie była wstanie poważnie zagrozić bramce rywali, wszystkie ataki gości były bardzo szybko rozbijane. Niestety w doliczonym czasie gry przyjezdni doprowadzili do wyrównania. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego celną główką popisał się Sokołowski. Po stracie wyrównującego gola w piątej minucie doliczonego czasu gry można mówić o pechu, ale biorąc pod uwagę postawę Limanovii w całym spotkaniu, to podział punktów należy uznać za sprawiedliwy rezultat.