Limanovia zepsuła gospodarzom piłkarskie święto

Zwycięstwo na inauguracje. Orkan na remis.

ORZEŁ BALIN – LIMANOVIA SZUBRYT LIMANOWA 0-2 (0-2)

0-1 Skiba 28’
0-2 Wtorek 35’

Limanovia: Sotnicki – Florek, Banaszkiewicz, Madoń, Ruchałowski – Wtorek (85 Miśkowiec), Wańczyk (77 R. Kulewicz), Naściszewski (80 B. Pachota), Skiba – Kępa, Gadzina (69 P. Pachota).

Mecz cieszył się dużym zainteresowaniem, bowiem w Balinie uroczyście oddano do użytku boisko, które w ciągu ostatniego roku przeszło gruntowny remont. Gospodarze liczyli, że piłkarskie święto uczczą m.in. zwycięstwem nad Limanovią. Podopieczni Mariana Tajdusia pokrzyżowali ich plany.

W pierwszym kwadransie bohaterem był bramkarz gości Sotnicki. Jego znakomite interwencje uchroniły Limanovią od utraty gola. Przyjezdni przetrwali ataki gospodarzy i jeszcze przed przerwą zadali dwa skuteczne ciosy:

Tak padły bramki:

0-1 Skiba pokonał bramkarza strzałem z rzutu wolnego z około 30 metrów.

0-2 po precyzyjnej wrzutce Gadziny z lewej strony, piłkę w siatce umieścił Wtorek (silne uderzenie z 5 metrów).

Po zmianie stron Orzeł grał bardzo ambitnie, ale Limanovia nie dała sobie wydrzeć zwycięstwa.

PRZECISZOVIA PRZECISZÓW – ORKAN SZCZYRZYC 0-0

Sędziował Paweł Folwarski (Nowy Targ). Żółte kartki: Rydz, T. Całus - Pociecha. Widzów 300.

Orkan: Piwowarczyk - Barzyk, Pociecha, Stelmach, Łabędź - Tabor (86 Piechówka), Ciężarek, R. Drobny, Gargas - Staśko (74 Limanówka), M. Drobny.

W ciągu tygodnia poprzedzającego inaugurację IV ligi w Przeciszowie dwukrotnie zmienił się trener zespołu. Najpierw Sławomira Frączka, który wprowadził Przeciszovię do V, a następnie IV ligi zastąpił Janusz Frydel, a tego z kolei Tomasz Bernas, który zdążył ze swoimi nowymi podopiecznymi odbyć zaledwie dwa treningi. Na dobre poznanie możliwości poszczególnych zawodników pewnie było to za mało, ale wystarczyło, by nauczyć się imion i nazwisk, którymi posługiwał się bez problemów, kierując zespołem z ławki.

Jak przyznał, sytuacja w jakiej się znalazł, była trudna i stąd początkowo ostrożna gra gospodarzy. W pierwszej połowie częściej przy piłce był Orkan, za to akcje Przeciszovii były groźniejsze. W 7 min Mikołajczyk główkował z ostrego kąta tuż nad poprzeczką. Najlepszą sytuację w tej części miał Chrapkiewicz w 22 min, który w środku pola karnego dostał podanie od Gałgana. Pierwszy jego strzał obronił Piwowarczyk, a dobitka była minimalnie niecelna. Bramkarz gości był wyróżniającą się postacią w swoim zespole. Do przerwy jeszcze przynajmniej dwukrotnie uchronił szczyrzycką drużynę przed stratą gola, wychodząc obronną ręką z sytuacji sam na sam z Gałganem, a potem wybijając na róg uderzenie Śliwy.

W drugiej połowie także częściej ogłaszano alarm pod bramką Orkana. Kwadrans przed końcem goście mogli mówić o szczęściu, gdy T. Całus po szarży lewym skrzydłem strzelił w biegu, a odbita przez Piwowarczyka piłka otarła się o słupek i wyszła na róg. Z kolei Poręba był bliski uszczęśliwienia gospodarzy z wolnego. Goście najbliżsi zdobycia gola po przerwie byli w 78 min. Limanówka przejął prostopadłe podanie z głębi pola, minął już nawet Kudłacika, który jednak w ostatniej chwili zdążył mu jeszcze wygarnąć piłkę spod nóg. Relacja meczu Orkana na podstawie Dziennika Polskiego.