Sobota, 04 maja Monika, Florian, Władysław, Michał

Limanovia wiosnę rozpoczyna od pewnego zwycięstwa

Opublikowano 18.03.2012 16:57:54 Zaktualizowano 04.09.2018 14:19:44
1 4970

Dzisiaj Limanovia wznowiła trzecioligową batalię. Pierwszym rywalem był Lubań Maniowy.

17 kolejka:

LIMANOVIA SZUBRYT LIMANOWA – LUBAŃ MANIOWY 3-0 (2-0)

1-0 Fałowski 8, 2-0 Słaby 36, 3-0 Basta 77

Sędziował Dawid Pająk (Wadowice). Żółte kartki: Podstolak, Basta – Anioł, Górecki, Gołdyn. Widzów 600.

Limanovia: Pyskaty – Podstolak, Kulewicz, Garzeł, Słaby – Basta, Skiba (71 Ślazyk), Pietrzak (52 Kępa), Dziadzio – Fałowski (60 Wańczyk), Mężyk (85 Gadzina).

Lubań: Okręglak – Anioł, Gąsiorek, Górecki, Gołdyn (60 Duda) – Komorek, Krzystyniak (46 Połomski), Gogola, Bachleda – Hałgas, Firek (60 Zieliński).

W 45 minucie Skiba nie wykorzystał rzutu karnego dla Limanovii.

Oprócz pewnego zwycięstwa i bardzo dobrej gry, cieszy również postawa pozyskanych w przerwie zimowej piłkarzy. W spotkaniu z Lubaniem debiutowali w oficjalnym meczu w barwach Limanovii (w sumie kibice zobaczyli w akcji pięciu debiutantów). Dwóch z nich strzeliło gole: Fabian Fałowski i Kami Słaby (jest również dużym wzmocnieniem w defensywie). Bardzo aktywny przez całe spotkanie był Mariusz Mężyk. Miał spory udział przy dwóch golach i kilka razy poważnie zagroził bramce rywali. Niezłe spotkanie w defensywie rozegrał również Arkadiusz Garzeł i w linii pomocy Wojciech Dziadzio.

Przebieg meczu:

I połowa:

8 minuta – GOL DLA LIMANOVII. Akcja Mężyka lewą stroną boiska, który dokładnie podał na 10 metr do Fałowskiego. Były zawodnik Lubania występujący teraz w Limanovii bez problemów wpakował piłkę do siatki.

12 minuta – Skiba z uderzył z 35 metrów z rzutu wolnego minimalnie nad poprzeczką.

15 minuta – szybką akcję przeprowadził Pietrzak ale piłka ponownie poszybowała minimalnie nad bramką Lubania.

20 minuta – po podaniu Mężyka, piłkę otrzymał Fałowski, ale nowy nabytek z 12 metrów minimalnie chybił.

29 minuta – jedyna groźna akcja gości. Lubań wyprowadził szybką kontrę, ale uderzenie Hałgasa z 35 metrów było niecelne.

36 minuta – BRAMKA NA 2-0. Tuż przy linii pola karnego Gołdyn faulował Bastę. Piłkę z rzutu wolnego dośrodkował sam poszkodowany, a Słaby z 6 metrów popisał się celną główką.

45 minuta – rzut karny dla Limanovii (Anioł faulował Bastę). Strzał Skiby z jedenastego metra obronił Okręglak.

II połowa:

58 minuta – bramkarz gości z trudem obronił strzał Basty z 10 metrów.

62 minuta – Mężyk w bardzo dobrej sytuacji strzela w sam środek bramki i Okręglak nie ma problemów ze skuteczną interwencją.

68 minuta – piłka po strzale Mężyka odbija się od słupka.

77 minuta - 3-0 DLA LIMANOVII. Akcję lewym skrzydłem zapoczątkował Mężyk, wycofał piłkę do Kępy, który podał na 6 metr do Basty. Pomocnik Limanovii pewnym uderzeniem pokonał bramkarza Lubania.

79 minuta – bliski zdobycia drugiego gola jest Słaby. Tym razem jego główka z 6 metrów poszybowała minimalnie nad poprzeczką.

Orlicz Suchedniów – Naprzód Jędrzejów 1-0

Beskid Andrychów – Poprad Muszyna – przełożony na 17 kwietnia, z powodu złego stanu boiska.

16. Górnik      17   6    8-30

18 kolejka (24-25 marca): Granat Skarżysko-Kamienna - Limanovia Limanowa (25 marca, 15:00); Lubań Maniowy - Janina Libiąż; Wierna Małogoszcz - Beskid Andrychów; Poprad Muszyna - Dalin Myślenice; Łysica Bodzentyn - Górnik Wieliczka; Unia Tarnów - Szreniawa Nowy Wiśnicz; Przebój Wolbrom - Orlicz Suchedniów; Naprzód Jędrzejów - Juventa Starachowice.