Opublikowano 19.06.2011 18:02:47 Zaktualizowano 04.09.2018 14:22:22
26 12042

Limanovia w efektownym stylu przypieczętowała swój awans do III ligi.

Limanovia Szubryt Limanowa – IKS Olkusz 5-0 (1-0)
1-0 Kiwacki 42 (karny), 2-0 Kiwacki 61, 3-0 Ślazyk 75, 4-0 Kiwacki 76, 5-0 Ślazyk 81
Sędziował Mariusz Kuś (Tarnów). Żółte kartki: Miśkowiec, Basta, Gadzina, Wtorek - Banyś, Tomsia dwie. Czerwona kartka: Kaczmarczyk 42 (za faul taktyczn), Tomsia 63. Widzów 500.
Limanovia:
Pyskaty – Kulewicz, Madoń, Banaszkiewicz, Wszołek – Wtorek, Wardęga (73 Kociołek), Kiwacki, Chlipała (81 Miśkowiec) – Gadzina (60 Ślazyk), Basta (69 Kępa).
Zwycięstwo zagwarantowało Limanovii awans do III ligi! Za tydzień odbędzie się ostatnia kolejka. Limanovia zmierzy się na wyjeździe z Przeciszovią.

Limanovia w znakomitym stylu przypieczętowała swój awans do III ligi. Przez cały mecz goście ambitnie walczyli, ale nie potrafili stworzyć sytuacji bramkowej w polu karnym rywali. Przyjezdni często faulowali i w efekcie po dwóch czerwonych kartkach od 63 minuty grali w dziewiątkę. Dopiero w końcówce pierwszej połowy gospodarze wyszli na prowadzenie. Limanovia przeprowadziła szybką kontrę. Kiwacki idealnie podał do Gadziny, który wychodząc na czystą pozycję został sfaulowany przez Kaczmarczyka. Podyktowaną jedenastkę na gola zamienił Kiwacki.

Po zmianie stron Limanovia dominowała na boisku i kolejne gole były tylko kwestią czasu.  W 60 minucie Ślazyk dograł do Kiwackiego, a ten z 5 m zdobył swojego drugiego gola w tym spotkaniu. W 75 minucie po strzale Kiwackiego piłka odbiła się od słupka, a z celną dobitką zdążył Ślazyk. Limanovia nie zamierzała rezygnować z ataków i już kilkadziesiąt sekund później było 4-0. Akcję lewą stroną przeprowadził Wardęga. W ostatniej chwili futbolówkę zdołał wybić mu bramkarz gości. Piłka trafiła wprost pod nogi Kiwackiego, który dopełnił formalności i skompletował hat-trica. Wynik spotkania ustalił w 81 min Ślazyk. Celnym strzałem wykończył efektowny rajd Kępy.