Czwartek, 02 maja Zygmunt, Atanazy, Anatol, Longina, Tola

Limanovia skarciła Helenę. Kolejne pewne zwycięstwo lidera.

Opublikowano 18.10.2015 16:43:18 Zaktualizowano 04.09.2018 14:06:40 jaca
1 4529

V liga, „okręgówka”, Nowy Sącz, 11 kolejka. Lider rozgrywek, Limanovia podejmowała przed własną publicznością Helenę Nowy Sącz. Gospodarze pewnie wygrali 3-0, grając niemal całą drugą połowę w liczebnej przewadze.

LIMANOVIA LIMANOWA – HELENA NOWY SĄCZ 3 : 0 (2 : 0)

1-0 K. Kurczab 19, 2-0 Kożuch 27, 3-0 K. Kurczab 52.

W 48 minucie czerwoną kartką ukarany został Laskowski (Helena), w konsekwncji dwóch żółtych kartek.

LIMANOVIA: Mastalerz – Lis (72 Kandel), Ruchałowski, Wierzycki, D. Kurczab (55 Wsół) – Piwowarczyk, Lichota, K. Kurczab, Wójtowicz (58 Król) – Ślazyk (65 Zaręba), Kożuch.

W pierwszej połowie Limanovia mimo przewagi w środku pola nie miała zbyt wielu sytuacji podbramkowych. Wykazała się jednak dużą skutecznością wykorzystują dwie wypracowane okazje. Do składu gospodarzy po krótkiej przerwie wrócił Józef Piwowarczyk. Trenerzy limanowskiego zespołu z pewnością nie żałują tej decyzji, bo Piwowarczyk rozegrał bardzo dobre spotkanie mając spory udział przy wszystkich golach. Najpierw jego dośrodkowanie wykorzystał Kamil Kurczab, a po chwili precyzyjne podanie wychowanka KS Tymbark na gola zamienił Aleksander Kożuch.

Druga połowa to już przygniatająca przewaga Limanovii, która miała kilkanaście sytuacji na podwyższenie rezultatu. Miała ułatwione zadanie, bo od 48 minuty grała w liczebnej przewadze. Z wielu sytuacji wykorzystała tylko jedną, gdy po akcji Kożucha i Piwowarczyka gola zdobył K. Kurczab. Najbliższy celu był jeszcze Wierzycki, piłka po jego uderzeniu odbiła się od poprzeczki. W kilku innych sytuacjach znakomicie bronił bramkarz Heleny. Za tydzień Limanovia gra na wyjeździe z rewelacyjnym wiceliderem, beniaminkiem rozgrywek Orkanem Raba Wyżna.