Poniedziałek, 06 maja Filip, Judyta, Jan, Jakub, Benita

Limanovia – Poprad: finał rozstrzygnięty w rzutach karnych!

Opublikowano 30.05.2012 17:26:48 Zaktualizowano 04.09.2018 14:19:07
4 5461

Na boisku Zawady Nowy Sącz odbył się finał Pucharu Polski na szczeblu nowosądeckiego OZPN-u. Limanovia po 90 minutach remisowała z Popradem Muszyna 0-0. Rzuty karne lepiej wykonywali podopieczni Dariusza Sieklińskiego i awansowali do kolejnej rundy.

Limanovia po raz drugi z rzędu zdobyła Puchar Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Nowy m Sączu. Jednocześnie awansowała do półfinału Pucharu Polski na szczeblu Małopolskiego Związku Piłki Nożnej. Tam spotka się z drużyną Sokół Przytkowice (IV liga, grupa: małopolska zachód). Mecz rozegra na wyjeździe.

LIMANOVIA SZUBRYT LIMANOWA – POPRAD MUSZYNA 0 : 0; karne 4 : 3

Sędziował Jan Chlipała (Nowy Targ). Żółte kartki: Dziadzio, Gadzina – Merklinger. Widzów 100.

LIMANOVIA: Pyskaty – Garzeł, Banaszkiewicz, Kulewicz, Słaby (46 Prokop) – Kępa, Basta (70 Ślazyk), Dziadzio, Wańczyk (46 Orzechowski) – Mężyk, Kiwacki (68 Gadzina).

POPRAD: D. Bomba – Szczepanik, Dąbek, Merklinger, Polański – R. Drobny, Grzyb (82 Podgórniak), Damasiewicz, T. Bomba (70 Plata) – M. Drobny (62 Saratowicz), Zachariasz.

Obie drużyny rywalizują ze sobą również na boiskach III ligi (Poprad jest drugi w tabeli, a Limanovia trzecia). Pierwszy kwadrans spotkania w Pucharze Polski był bardzo wyrównany. Gra toczyła się głównie w środkowej części boiska. Dopiero od 25 minuty gra się ożywiła, a Limanovia zaczęła posiadać nieznaczną przewagę. Po zmianie stron inicjatywa gry należała do podopiecznych Dariusza Sieklińskiego, ale w regulaminowym czasie nie potrafili przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. O awansie decydowała seria rzutów karnych (zgodnie z regulaminem na tym etapie rozgrywek nie ma dogrywki).

Przebieg I połowy:

8 minuta – strzał Mężyka z kilku metrów, ale pewną interwencją popisał się D. Bomba.

26 minuta – szansa dla Popradu. Piłka po strzale Szczepanika poszybowała nad bramką.

30 minuta – Mężyk na 8 metrze zablokowany przez Merklingera.

36 minuta – kolejna szansa przed Limanovią. Kępa z 10 metrów uderzył prosto w bramkarza Popradu

38 minuta – tym razem Dziadzio w dogodnej sytuacji strzelał nieprecyzyjnie.

Przebieg II połowy:

52 minuta – piłkę otrzymał Mężyk i popisał się silnym uderzeniem pod poprzeczkę. D. Bomba nie dał się jednak zaskoczyć.

57 minuta – futbolówka po strzale Prokopa z rzutu wolnego wylądowała na górnej siatce.

64 minuta – po dośrodkowaniu Prokopa groźną główką popisał się Orzechowski, ale D. Bomba efektownie broni.

77 minuta – szansa przed Popradem. Po główce Zachariasza piłka poszybowała nad poprzeczką.

78 minuta – przewagę osiągnęła drużyna z Muszyny. Strzał Zachariasza z trudem obronił Pyskaty.

Rzuty karne 4-3 dla Limanovii

1 seria: 0-1; R. Drobny (broni Pyskaty), Dziadzio trafił

2 seria: 1-1; Szczepanik trafił, Mężyk przestrzelił

3 seria: 2-1; Zachariasz w poprzeczkę, Prokop trafił

4 seria: 3-2; Plata trafił, Garzeł trafił

5 seria: 4-3; Saratowicz trafił, Gadzina trafił.