Piątek, 03 maja Maria, Mariola, Ireneusz, Antonina, Nina

KS Tymbark nie wykorzystał szansy. Spadek jest blisko.

Opublikowano 14.06.2014 20:33:40 Zaktualizowano 04.09.2018 14:12:20 jaca
0 2679

IV LIGA. KS Tymbark stoczył bardzo zacięty mecz z czołową drużyną IV ligi. Nie zdołał jednak wygrać. Gdyby dzisiaj zdobył komplet punktów wskoczyłby na 11 pozycję, która może gwarantować utrzymanie. W ostatniej kolejce KS Tymbark będzie w bardzo trudnej sytuacji. Osłabiony Turbacz przegrał z Rylovią.

KS TYMBARK – MLKS ŻABNO 1 : 1 (1 : 0)

Wikar 39 – Wójcik 80

TYMBARK: Zawada – Kurczab, Ryś (75 Wojtasiński), S. Boczoń, Olejarz – Koza, Kurek Urbański, Porębski – Sułkowski (63 Majerczyk), Wikar.

Mecz obfitował w wiele sytuacji podbramkowych. Gospodarze objęli prowadzenie w 39 minucie po indywidualnej akcji Wikara. Do wyrównania doprowadził w końcówce Wójcik skutecznie zamykając akcję swojego zespołu przeprowadzoną prawą stroną boiska. W 90 minucie sędzia główny nie przyznał gospodarzom rzutu karnego po ewidentnym zagraniu piłkę ręką przez Macioska w obrębie szesnastki.

KS Tymbark walczy w tej chwili o 11 miejsce, które zagwarantuje utrzymanie jeśli w barażach o II ligę powiedzie się Granatowi Skarżysko-Kamienna (dzisiaj wygrał u siebie z Sokołem Ostróda 2-0, ale czeka go jeszcze rewanż i ewentualnie druga runda). Wówczas zespół z województwa świętokrzyskiego zwolni miejsce w III lidze Popradowi Muszyna, a takie rozwiązanie uchroni z kolei przed spadkiem 11 drużynę w IV lidze (gr. małopolska-wschód). Tymbark musi teraz wygrać w ostatniej kolejce z Turbaczem Mszana Dolna i liczyć na potknięcia zespołów, które walczą o 11 miejsce oraz oczywiście nadal kibicować Granatowi w barażach o II ligę.

RYLOVIA RYLOWA - TURBACZ MSZANA DOLNA 1 : 0 (1 : 0)

Gospodarze gola zdobyli w 44 minucie.

TURBACZ: Stadnik – I. Potaczek, G. Szynalik, Smoleń, Majerek (75 Opyd) – Surówka (60 P. Potaczek), P. Szynalik, Wsół – Kołodziej, Piekarczyk.