Piątek, 17 maja Brunon, Paschalis, Weronika, Wiktor, Stanisław, Sławomir, Wera

Kolejny szokująco dziwny mecz Turbacza

Opublikowano 27.04.2014 19:48:37 Zaktualizowano 04.09.2018 14:12:52 jaca
1 3092

IV LIGA MAŁOPOLSKA-WSCHÓD: Turbacz stracił już nadzieje na utrzymanie w IV lidze, ale zgodnie z zapowiedziami w każdym meczu ambitnie walczy o jak najlepszy rezultat. Dwa tygodnie temu stracił punkty w niezwykle kontrowersyjnych okolicznościach (czerwone kartki dla zawodników Turbacza, wątpliwy rzut karny w doliczonym czasie gry). W dzisiejszym meczu scenariusz się powtórzył.

LUBAŃ MANIOWY – TURBACZ MSZANA DOLNA 2 : 1 (0 : 0)

Gol dla Turbacza: I. Potaczek 89 minuta.

Sędziował: Mariusz Kucia (Kraków). Żółte kartki: Ostachowski, Wardęga - P.Szynalik, Potaczek, G.Szynalik, M. Drobny Czerwone kartki: Wardęga (81 minuta, druga żółta) - M. Drobny (55 minuta, druga żółta), P. Szynalik(90+4 minuta, druga żółta).

TURBACZ: Stadnik – I. Potaczek, G. Szynalik, R. Drobny, Majerek – Wsół, Wierzycki, P. Szynalik, Surówka (60 Cebula) – Piekarczyk, M. Drobny.

Turbacz od 54 minucie grał w liczebnym osłabieniu, a dziesięć minut później stracił pierwszego gola. Goście wyrównali w 89 minucie po pięknym uderzeniu Ireneusza Potaczka z 25 metrów. W doliczonym czasie gry sędzia podyktował dla gospodarzy kontrowersyjny rzut karny. Po meczu na boisku głównego arbitra ostro skrytykował trener Turbacza, Marian Tajduś. – Nie wytrzymałem nerwowo – powiedział szkoleniowiec. – Unikam oceny sędziów, ale to co ostatnio arbitrzy wyprawiają z naszą drużyną jest niezwykle irytujące. Podobnie jak w Jadownikach rywale dostają w prezencie rzut karny w doliczonym czasie gry. Dzisiaj sytuacja była wręcz kabaretowa, bo po wrzutce w pole karne nie było nawet starcia między zawodnikami. Zdziwieni decyzją o rzucie karnym byli nawet piłkarze Lubania. Wszyscy jesteśmy wściekli, bo to nie ma nic wspólnego ze sportową rywalizacją.