Opublikowano 07.10.2013 08:18:19 Zaktualizowano 04.09.2018 14:14:52 jaca
0 2929

IV liga; grupa Małopolska-Wschód: Niedziela była bardzo nieudana dla drużyn z terenu powiatu limanowskiego. Turbacz doznał piłkarskiej klęski w pojedynku ze Skalnikiem Kamionka Wielka, nadal kiepską formę prezentuje również KS Tymbark.

IV LIGA, MAŁOPOLSKA-WSCHÓD:

SKALNIK KAMIONKA WIELKA – TURBACZ MSZANA DOLNA 8 : 0 (2 : 0)

1:0 Bajdel 7, 2:0 S. Nowak 21, 3:0 Żarnowski 51 karny, 4:0 Bajdel 60, 5:0 Bajdel 67, 6:0 Hasior 75, 7:0 Słowik 75 karny, 8:0 Kulpa 82.

Sędziował: Michał Koźlak (Kraków). Żółte kartki: Opyd, Majerek. Widzów: 50.

Turbacz: Stadnik - Wieczorek, Wierzycki, Opyd (58 Więcek), Potaczek - Mrózek, Majerek, Gocał, Surówka - Barda, Piekarczyk.

Jeżeli czołowa drużyna ligi na własnym boisku podejmuje beniaminka, który dotychczas przegrał wszystkie mecze w lidze, to nie trudno wskazać faworyta. Dziesiątej porażki Turbacza w tym sezonie można się było spodziewać, ale rozmiary porażki to klęska dla drużyny, która w dwóch ostatnich sezonach wywalczyła dwa awanse (od A klasy do IV ligi). Niestety obecnie drużyna z Mszany Dolnej może się cieszyć jeżeli zbierze odpowiednią ilość zawodników chętnych do gry w wyjazdowym spotkaniu. Niewiele brakowało, aby Turbacz przegrał w dwucyfrowych rozmiarach. W pierwszej połowie padły tylko dwa gole dla gospodarzy, ale po przerwie Skalnik wyregulował celowniki i Stadnik został pokonany jeszcze sześć razy.

KS TYMBARK – LUBAŃ MANIOWY 0 : 3 (0 : 2)

0:1 Piszczek 20, 0:2 Piszczek 27, 0:3 Kuziel 75.

Żółte kartki: Zasadni, Dariusz Porębski, Kolawa, Majeran - M. Górecki. Widzów: 100.

Tymbark: Zawada - Wikar, Ryś, Zasadni, Dariusz Porębski - Koza, Majeran (78 Hochół), Urbański (55 Kolawa), K. Kurczab - Miśkowiec (55 Kurek), Czaja.

KS Tymbark w ubiegłym sezonie należał do najsilniejszych drużyn w lidze. Zdobycie Pucharu Polski na szczeblu Małopolskiego Związku Piłki Nożnej jeszcze bardzie rozbudziły nadzieję na dobry wynik w obecnym sezonie. Tymczasem jak na razie podopieczni Łukasza Bukowca znajdują się w dolnych rejonach tabeli. Niestety mecz z Lubaniem potwierdził, że drużyna przechodzi sportowy kryzys. Goście objęli prowadzenie po zespołowej akcji i celnym strzale z Piszczka 12 metrów. Ten sam zawodnik podwyższył na 2:0 dla gości. Tym razem umieścił piłkę w siatce uderzeniem po ziemi z 25 metrów. Wynik ustalił w 75 minucie Kuziel pokonując bramkarza gospodarzy mocnym strzałem z 4 metrów pod poprzeczkę.