Niedziela, 19 maja Iwo, Piotr, Mikołaj, Celestyna, Urban, Iwona

Kinga Kosma i Kinga Chyl na Mistrzostwach Polski

Opublikowano 26.06.2014 10:05:00 Zaktualizowano 04.09.2018 14:12:15 jaca
0 1691

W dniach 18-22 czerwca w Brzegu Dolnym odbyły się Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Kadetek i Kadetów w tenisie stołowym. Areną zmagań był Kompleks Hotelowo-Sportowy „Rokita” w Brzegu Dolnym. W turnieju wzięło udział 173 zawodników z całej Polski. Płomień Limanowa reprezentowały dwie zawodniczki: Kinga Kosmal, Kinga Chyl.

Kinga Chyl zwyciężyła dwa mecze w swojej grupie: z Julią Gamelską i Sylwią Rodziewicz co dało jej awans do turnieju głównego. W pierwszej rundzie turnieju głównego Kinga przegrała z Mają Mańkiewicz. Po zaciętym pięciosetowym pojedynku w turnieju pocieszenia Kinga Chyl uległa Agnieszce Pietrzak ostatecznie zajmując miejsce w przedziale 49-64.

Kinga Kosmal w turnieju głównym pokonała: Aleksandrę Zapłatę, Annę Kielar oraz Natalię Kawecką bez straty seta. W ćwierćfinale nasza zawodniczka przegrała z Mają Mańkiewicz 4-1 ostatecznie zajęła wysokie miejsce w przedziale 5-8.

W pierwszej rundzie gry podwójnej kadetek Kinga Kosmal wraz z Angeliką Janik pokonały Martynę Maraszkiewicz oraz Małgorzatę Kałę. W 1/8 finału przegrały z zawodniczkami w składzie Julia Wójcik i Katarzyna Gierach natomiast Kinga Chyl wraz z Urszulą Kwiatkowską uległy w pierwszej rundzie Wiktorią Ziemkiewicz i Elizą Brzęczek.

W grze mieszanej Kinga Kosmal z Jakubem Włostowskim w drugiej rundzie pokonali Jakuba i Katarzynę Gierach. W 1/8 pokonali Przemysława Walaszka oraz Agatę Szczukę 3-2. W ćwierćfinale Kinga z Jakubem przegrali z Aleksandrem Wereckim oraz Katarzyną Hennig kończąc rywalizację w przedziale miejscowym 5-8.

Kinga Chyl wraz z Krzysztofem Petką w pierwszej rundzie przegrali z Maciejem Kicińskim i Alicją Borszowską 3-2.

W fazie grupowej turnieju drużynowego zawodniczki z Limanowej wygrały wszystkie swoje mecze tracąc tylko jeden set z drużynami z Bielska – Białej, z Zamościa i Barcina. W ćwierćfinale zawodniczki Płomienia przegrały z drużyna z Brzegu Dolnego 3-1. Zajmując ostatecznie miejsce w przedziale 5-8.

Źródło: UKS Płomień Limanowa.