Wtorek, 16 kwietnia Cecylian, Bernadeta, Julia, Ksenia, Erwin, Biruta

Limanovia rozbiła czołową drużynę w lidze. Duży ścisk w tabeli.

Opublikowano 22.09.2019 16:03:00 Zaktualizowano 23.09.2019 17:44:03 jaca
6 4272

IV liga, Małopolska-wschód. 10 kolejka: IV liga, Małopolska-wschód. 10 kolejka: Limanovia pokonała czołową drużynę rozgrywek aż 4-0. Glinik nie miał żadnych szans w stolicy Beskidu Wyspowego. Goście polegli po siedmiu kolejnych spotkaniach bez porażki. W czołówce ligowej tabeli bardzo duży ścisk.

LIMANOVIA LIMANOWA - GLINIK GORLICE 4:0 (1:0)

1:0 Krupa 30 (asysta Jacak), 2:0 Tokarz 46 (asysta G. Mus), 3:0 Tokarz 61 (asysta Kurczab), 4:0 Jacak 65 karny (faulowany Tokarz).

Limanovia: Pietrzak - Witek, Śmierciak, K. Mus, Krupa (78 Stajnder) - Kurczab, Krzyżak (62 Kalisz), G. Mus (72 Matras), Jacak (85 Skrzatek), Basta - Tokarz (74 Pławecki).

Glinik: Różalski - Drąg, Hernani, Kowalczyk, Martuszewski - Tarasek, Krzysztoń, Gogola (55 Konchuk), Susz (46 Casallas) - Guilherme, Kmak.

Żółte kartki: Krupa - Guilherme, Tarasek, Drąg, Kowalczyk, Hernani.

Sędzia Sławomir Radwański (Kraków).

Od początku spotkanie było bardzo dynamiczne. Już pierwszych minutach kibice zobaczyli dwie groźne sytuacje z obu stron. Najpierw sytuacji sam na sam z Różalskim nie wykorzystał Sylwester Tokarz, a po chwili dobrą okazję dla Glinika zmarnował Guilherme. W 10 minucie niezłą okazję dla gospodarzy nie wykorzystał natomiast Grzegorz Mus. Dobrze grająca Limanovia w 30 minucie wyszła na prowadzenie, gdy z rzutu rożnego dośrodkował Sebastian Jacak, a piłkę w siatce umieścił Łukasz Krupa. Od tego momentu Limanovia zdominowała wydarzenia na boisku i jeszcze przed przerwą mogła podwyższyć swoje prowadzenie, jedna po strzale Szymona Witka piłka odbiła się od słupka.

Druga połowa zaczęła się idealnie dla gospodarzy, po podaniu Grzegorza Musa na listę strzelców wpisał się Sylwester Tokarz. Kolejne gole były tylko kwestią czasu, obrona gości całkowicie się posypała i nie potrafiła się przeciwstawić ciągłym atakom Limanovii. W ofensywie bardzo aktywny był zwłaszcza Sylwester Tokarz, który zdobył kolejnego gola i po faulu na nim gospodarze mieli rzut karny. Cała ekipa podopiecznych Piotra Pietrucha spisała się działa dzsiaj bardzo dobrze.

Za tydzień Limanovia zagra na wyjeździe z liderem rozgrywek, BKS Bochnia.