Rupniów zaskoczony przez beniaminka z Ujanowic

Opublikowano 19.08.2019 08:33:00 Zaktualizowano 19.08.2019 08:39:16 jaca
0 1991

V liga, grupa Limanowa-Podhale, 1 kolejka. AKS Ujanowice w dobrych nastrojach rozpoczyna nowy sezon. Podopieczni Piotra Bani efektownie wracają na boiska okręgówki. LKS Rupniów przeciwnie, nie udał się debiut w roli trenera tego zespołu w ligowym spotkaniu Marianowi Tajdusiowi.

Przez dłuższy czas mecz był zacięty, ale skuteczny beniaminek odebrał gospodarzom wszelkie nadzieje na korzystny wynik.

LKS RUPNIÓW - AKS UJANOWICE 0:4 (0:1)

0:1 Kiławiec 27 (asysta F. Krzyżak), 0:2 Pławecki Daniel 58 (asysta Ł. Bukowiec), 0:3 P. Oleksy 75, 0:4 Kiławiec 83 (Ł. Bukowiec)

AKS: M. Gwiżdż - M. Augustyn, S. Oleksy (46 Firlej), P. Oleksy, R. Gwiżdż (68 Rosiek) - Stach (46 K. Krzyżak), R. Kiławiec, Filipek (56 Pławecki), F. Krzyżak (86 Garbacz), Ł. Bukowiec - Orzeł.

Rupniów: Adamczyk - B. Kuc, T. Kuc, Twaróg (72 Świątko), Wielek (68 Moskal), Węgrzynowicz, Sułkowski, J. Czernek, Piwowarczyk, A. Nowak (46 Lis), M. Nowak.

Przebieg meczu (relacja ze strony AKS Ujanowice):

I połowa

7' - groźna akcja w naszym polu karnym ale P. Oleksy do spółki z M.Gwiżdżem blokują rywala i nasz bramkarz łapie piłkę

19' - żółta kartka dla Piotra Oleksego za przerwanie kontry

23' - strzał z 20m ponad naszą bramką

27' - 1:0 - Rafał Kiławiec ( 1 gol w tym sezonie / 74 gol w barwach AKS )

Wychodzimy z piłką z własnej połowy. Piłka trafia do Kiławca, który decyduje się na strzał z 35m a piłka przelatuje idealnie nad wysuniętym z bramki golkiperem i wpada pod poprzeczkę

29' - żółta kartka dla Alberta Stacha za przerwanie kontry

30' - A.Stach strzela z 25m obok słupka

33' - dośrodkowanie z wolnego w nasze pole karne, próba strzału głową z 14m ale wysoko ponad naszą bramką

34' - wolny dla rywali z 30m, zawodnik wystawia piłkę na strzał partnerowi ale strzał mija naszą bramkę

35' - wolny z naszej połowy, mocne zagranie w pole karne rywali, R.Gwiżdż zgrywa głową przed pole karne, Orzeł uderza mocno z woleja z 17m ale nad bramką

39' - miękkie zagranie z plecy obrońców Rupniowa, Orzeł uderza natychmiast z 16m ale obok słupka

42' - strzał z 16m mija naszą bramkę

45' - zaspaliśmy w obronie i za plecy naszych obrońców wbiega zawodnik gospodarzy, wychodzi sam na sam i uderza mocno z ostrego kąta, piłka odbija się od poprzeczki

45+1' - wolny z 25m, mocne uderzenie, M.Gwiżdż końcami palców odbija piłkę na poprzeczkę, piłka odbija się przed linią i wychodzi w pole, rywale dobijają jeszcze z 16m ale w środek bramki i M.Gwiżdż nie ma problemu z obroną.

45+2' - koniec pierwszej połowy, prowadzimy 1:0

II połowa

46' - w przerwie Sebastiana Oleksego zastępuje Dawid Firlej a za Alberta Stacha wchodzi Kamil Krzyżak

47' - wolny z 17m, strzał obok muru ale także obok naszej bramki

49' - strzela Bukowiec, jego strzał zostaje zablokowany a Orzeł nie zdołał dobić piłki w polu karnym

50' - strzał F.Krzyżaka z 25m, bramkarz odbija do boku

56' - dośrodkowanie w pole karne, zawodnik Rupniowa wślizgiem uderza z 16m ponad bramką

56' - Daniel Pławecki wchodzi na skrzydło za Pawła Filipka

57' - płaskie dośrodkowanie w naszej pole karne, Piwowarczyk pudłuje z 3m nad poprzeczką

58' - 2:0 - Daniel Pławecki ( 1 gol w tym sezonie / 49 gol w barwach AKS )

Dośrodkowanie Łukasza Bukowca, z piłką mijają się wszyscy w polu karnym i ta dolatuje do Pławeckiego, który uderza z 12m w krótki róg

66' - długa piłka od Marcina Gwiżdża, Orzeł dochodzi do niej i próbuje lobować wychodzącego za pole karne bramkarza, bramkarz blokuje jego strzał rękami za co dostaje czerwoną kartkę. Na boisko musi wejść rezerwowy golkiper gospodarzy, cała sytuacja trwa kilka minut.

68' - Patryk Rosiek wchodzi za Rafała Gwiżdża

69' - w końcu po zmianie bramkarza mamy rzut wolny. Michał Augustyn uderza mocno nad murem ale piłka odbija się od poprzeczki i wychodzi w pole, dochodzi do niej P.Oleksy i dośrodkowuje na dalszy słupek, strzał Orła nożycami mija bramkę

70' - Kiławiec strzela z 25m obok bramki

71' - Daniel Pławecki strzela z 18m, bramkarz odbija do boku, dopada do piłki F.Krzyżak i dobija ale bramkarz znowu jest górą odbijając strzał

75' - 3:0 - Piotr Oleksy ( 1 gol w tym sezonie / 17 gol w barwach AKS )

Z rożnego centruje F.Krzyżak, obrońcy niedokładnie wybijają piłkę która trafia do P.Oleksego, ten odwraca się i mierzonym strzałem w lewy róg trafia z 15m do siatki

77' - Rosiek zgrywa głową do naszego bramkarza, któremu piłka wypada z rąk, zdezorientowany rywal próbuje oddać strzał z powietrza ale uderza obok bramki a piłka jeszcze dotyka M.Gwiżdża i mamy róg

78' - po rożnym wybijamy przed pole karne, strzał z 20m M.Gwiżdż łapie, zagrywa od razu długą piłkę za plecy obrońców, Łukasz Bukowiec lobuje wychodzącego bramkarza ale wracający obrońca wybija piłkę zanim ta mija linię bramkową, Rupniów wychodzi kontrą, która kończy się strzałem Piwowarczyka z ostrego kąta obok naszej bramki

82' - płaski strzał z 20m mija naszą bramkę o centymetry

83' - 4:0 - Rafał Kiławiec ( 2 gol w tym sezonie / 75 gol w barwach AKS )

Kontra AKS, Kamil Krzyżak podaje na prawe skrzydło do Bukowca, ten wpada w pole karne rywali ale atakowany przez dwóch rywali odgrywa do Kiławca, Kiławiec strzela, obrońca blokuje jego strzał ale w taki sposób że piłka przelatuje ponad rzucającym się bramkarzem i robiąc jeszcze kozioł przed linią wpada do siatki

86' - Tomasz Garbacz wchodzi za Filipa Krzyżaka

87' - Bukowiec dośrodkowuje z rogu, strzela Kiławiec ale bramkarz łapie piłkę po koźle

88' - zagranie Michała Augustyna za plecy obrońców, dochodzi do piłkie Pławecki, podaje prostopadle do Orła, który jest sam na sam, strzela ale bramkarz odbija strzał

90' - wrzut z autu na wysokości naszego pola karnego, wybijamy przed szesnastkę, strzał z 20m ląduje na naszej poprzeczce

91' - daleka piłka z którą powinien poradzić sobie obrońca, wybija ale trafia w atakującego do Bukowca, piłka odbija się i leci w światło bramki ale czujny bramkarz zdołał wybronić ten niespodziewany strzał

94' - sędzia kończy mecz, wygrywamy 4:0 i zdobywamy 3 punkty na początek sezonu.