Sobota, 20 kwietnia Czesław, Agnieszka, Marian, Czech

Kaleta najlepszą z Polek w ostatniej konkurencji Mistrzostw Świata

Opublikowano 15.02.2021 23:59:00 Zaktualizowano 16.02.2021 00:01:58 jaca
0 880

Narciarstwo klasyczne. W ostatnim dniu Mistrzostw Świata Juniorów w Vuokatti (Finlandia) odbyła się rywalizacja w Mass startach na 15 i 30 km. Najlepszą Polką była Karolina Kaleta. Pochodząca z Kasiny Wielkiej zawodniczka uplasowała się na 17. miejscu.

Ostatni dzień rywalizacji w Voukatti są biegi ze startu wspólnego na długich dystansach. Na starcie kobiet stanęło 70. zawodniczek. Najlepszą zawodniczką była Norweżka Marghete Bergane.

Najlepszą reprezentantką Polski była Karolina Kaleta (brązowa medalistka w sprincie), która ze stratą nieco ponad dwóch minut zajęła 17. pozycje. Na miejscu 23. rywalizację zakończyła Monika Skinder (+2:43,60, złota medalistka w sprincie) na miejscu 32 przybiegła Daria Szkurat (+3:40,10) a Karolina Kukuczka to pozycja 48. (+5:58,20)