Pewne zwycięstwo Elektretu nad Skawą Wadowice. Rewelacyjny Jacek Twaróg.

Opublikowano 21.01.2021 07:46:00 Zaktualizowano 22.01.2021 11:13:05 jaca
1 2687

III liga. Koszykówka mężczyzn. Skawa Wadowice nie miała szans w pojedynku z limanowskim liderem rozgrywek.

MKS Elektret Limanowa – MKS Skawa Wadowice 107 : 67 (36:9, 14:20, 30:18, 27:20)

Twaróg 25, Wołoszyn 23, Peciak 16, Kindlik 15, Patryk Kwandrans 7, Hasior 7, Frączek 6, Olczyk 4, Kasiński 4, Piotr Kwandrans.

Lider III ligi koszykówki okazał się niezbyt gościnny dla gości z Wadowic, drużyny, która wielokrotnie w przeszłości sprawiała problemu limanowianom. Jednak w pierwszej rundzie grają poniżej oczekiwań i swoich możliwości, okupując miejsca w środku tabeli.

Mecz bardzo mocno zaczęli gospodarze. Przy wyniku 21-2 w 6 minucie i 36-9 na koniec kwarty wiadomo było, że tym razem Skawa się raczej Elektretowi nie postawi. W drugiej kwarcie zawodnicy limanowscy wyraźnie poluzowali, co pozwoliło wadowiczanom nawet wygrać tą część meczu 20-14.

Trzecia i czwarta kwarta to gra na luzie zespołu limanowskiego oraz okazja do przetestowania nowych zagrywek i wariantów. Zawodnicy Elektretu konsekwentnie punktowali, a grę jak zwykle ze spokojem prowadził Kindlik.

Sam mecz był popisem Jacka Twaroga, 23-letniego wychowanka klubu, znanego z szybkości i bardzo dobrej gry w obronie. Tym razem pokazał na co go stać w ataku, efektownie kończąc podania Kindlika, Wołoszyna czy Peciaka, którzy widząc jego dobrą dyspozycję nie żałowali mu podań. Z dobrych wieści można dodać jeszcze efektowny powrót po kontuzji Sebastiana Frączka i kolejny dobry występ 15-letniego Jakuba Kasińskiego. Przebieg gry ze spokojem obserwował trener Piotr Kwandrans, który nie zdecydował się na wejście na boisko.

Kolejne spotkanie MKS Elektret Limanowa zagra na wyjeździe z AZS Politechnika Rzeszowska w niedzielę, 24 stycznia o godz. 17. Transmisja z meczu będzie na profilu facebookowym klubu z Rzeszowa (https://www.facebook.com/azsprzkoszykowka). Do własnej hali limanowianie wracają już 31stycznia. Będą gościć UKS Regis Wieliczka.