Znikome zainteresowanie szczepieniami w szkołach powiatu
Limanowa. Szpital zaproponował władzom powiatu przeprowadzenie akcji szczepień wśród uczniów szkół ponadpodstawowych na Limanowszczyźnie. Z uwagi na znikome zainteresowanie, szczepienia będą realizowane w budynku szpitala, bo z poszczególnych szkół deklaracje złożyło po kilka osób.
Z propozycją zorganizowania akcji szczepień dla uczniów szkół ponadpodstawowych na Limanowszczyźnie do Starostwa Powiatowego w Limanowej zwróciła się dyrekcja Szpitala Powiatowego w Limanowej im. Miłosierdzia Bożego.
- Szpital wyszedł naprzeciw oczekiwaniom szkół, gdyż mamy dostępne szczepionki i odpowiedni zespół, jesteśmy więc przygotowani na przeprowadzenie takich szczepień – powiedział w rozmowie z nami dyrektor szpitala, Marcin Radzięta.
Dyrektorzy placówek, których organem prowadzącym jest powiat, mieli zebrać deklaracje zainteresowanych uczniów. Jak ustalono, w przypadku powyżej 50 uczniów zainteresowanych szczepieniami, miały one zostać przeprowadzone na terenie danej szkoły przez personel szpitala. Jeśli zaś liczba osób byłaby mniejsza, szczepienia miały się odbywać w budynku szpitala – gdzie na określoną godzinę uczniowie przyjechaliby pod opieką nauczyciela ze swojej szkoły.
- Zainteresowanie jest jednak bardzo małe. Dyrektorzy zebrali po kilka deklaracji od uczniów m.in. z „Ekonoma”, ZSTiO w Limanowej czy ZSTI w Mszanie Dolnej – przyznaje dyrektor limanowskiego szpitala.
Jak dodaje Marcin Radzięta, szpital jako placówka powiatowa zaproponowała współpracę w zakresie szczepień Starostwu Powiatowemu w Limanowej, ale jest gotowy na podobną współpracę z gminami. - Gdyby była taka potrzeba, a dyrektorzy szkół lub wójtowie czy burmistrzowie zwróciliby się do nas w tej sprawie, jesteśmy przygotowani, aby przeprowadzić szczepienia także wśród uczniów szkół podstawowych – deklaruje.
Według danych MEiN z poniedziałku, w skali całego kraju dyrektorzy zebrali od rodziców 48 tysięcy deklaracji o chęci szczepienia dziecka przeciwko COVID-19 w ramach akcji organizowanych przez szkoły. Średnio w skali całego kraju zaszczepionych jest już 34,4% uczniów w wieku 12-18 lat. Zgodnie z Narodowym Programem Szczepień przeciw COVID-19, szczepienia przeciwko COVID-19 są dobrowolne. Szczepione mogą być osoby dorosłe oraz dzieci i młodzież od 12. roku życia. Decyzja w zakresie szczepień dzieci powyżej 12 roku życia należy do ich rodziców. Dzieci i młodzież poniżej 18 roku życia szczepione mogą być szczepione dwoma preparatami: firm Pfizer/BioNTech i Moderna.
Już od czerwca br. rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Uczniowie są nadal szczepieni w punktach populacyjnych i powszechnych. A od tego tygodnia możliwe jest to w szkołach. Szkoła może zorganizować dowóz uczniów do punktu szczepień albo mobilna jednostka szczepień dojedzie do szkoły lub domu ucznia z orzeczeniem o potrzebie indywidualnego nauczania. Jeszcze przed wakacjami szkoły otrzymały materiały informacyjne: rekomendacje dla rodziców, informacje o organizacji szczepień, kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby niepełnoletniej przeciw COVID-19. Akcję informacyjną powtórzona została w drugiej połowie sierpnia. W pierwszych dniach września w szkołach organizowano tydzień informacyjny dotyczący szczepień. Odbywały się lekcje o zdrowiu oraz spotkania z rodzicami o charakterze informacyjno-edukacyjnym. Jak podaje MEiN, w sumie przeprowadzono spotkania z rodzicami w 13 804 szkołach w całym kraju. Nauczyciele przeprowadzili z uczniami zajęcia o tematyce zdrowotnej w ponad 15 007 szkół i placówek.
Może Cię zaciekawić
Alarm bombowy w limanowskim sądzie
Dzisiaj (22 czerwca) około godziny 9:00 na ul. Józefa Marka w Limanowej skierowano służby - straż pożarną i policję. Reakcja wynika ze zgłosz...
Czytaj więcejZderzenie na "krajówce" - senior trafił do szpitala
Do zdarzenia doszło w niedzielę (21 czerwca) kilka minut po godzinie 18:00 w miejscowości Raba Niżna w gminie Mszana Dolna. Na drodze kr...
Czytaj więcejNocny pożar - spłonął opuszczony budynek
Do zdarzenia doszło w niedzielę (21 czerwca) około godziny 23:00 w miejscowości Olszówka na terenie gminy Mszana Dolna. Służby ratunkowe zosta...
Czytaj więcejFilmowy mistrz z Suchej Beskidzkiej – 120 lat temu urodził się Billy Wilder
„Zapytani o trzech najważniejszych reżyserów w historii Hollywood historycy filmu amerykańskiego wymieniają: John Ford, William Wyler i Billy W...
Czytaj więcejSport
Kolejne zmiany w Orkanie Szczyrzyc
W spotkaniu uczestniczyli członkowie stowarzyszenia oraz zaproszeni goście, wśród nich zastępca wójta gminy Jodłownik Aneta Sara Pater oraz p...
Czytaj więcejMariusz Kutwa szykuje się do gry w Ekstraklasie
Dla 20-letniego środkowego obrońcy to kolejna szansa na walkę o miejsce w pierwszym zespole „Białej Gwiazdy” przed startem nowego sezonu w E...
Czytaj więcejBaraże: sytuacja w ligach regionalnych
Beskid Andrychów w walce o III ligę najpierw pokonał Lewart Lubartów, ale w finale barażów przegrał 0:1 Moravią Morawica. W przyszłym sezni...
Czytaj więcejPoznaliśmy drugi zespół z awansem do Klasy B
Uran już wcześniej zapewnił sobie awans do Klasy A. Grupa barażowa (zaliczone punkty z fazy ligowej): DOBRZANKA DOBRA - URAN ŁUKOWICA 1:1 (0...
Czytaj więcejPozostałe
Nadciąga fala upałów do 34 stopni! [PROGNOZA]
Zmiana cyrkulacji powietrza przyniesie bezwzględne, bezchmurne lato. Poniedziałek (22 czerwca): Dzień stoi pod znakiem gęstych chmur burzowy...
Czytaj więcejAlert IMIGW: nawałnice, ściana deszczu i ryzyko podtopień [OSTRZEŻENIE]
Front wciąż nie odpuszcza, co w połączeniu z ukształtowaniem naszego terenu stwarza doskonałe warunki do tworzenia się niebezpiecznych komórek...
Czytaj więcejJest nowy wniosek do PINB. Urząd nadal nalicza kary - już 250 tys. zł
W odpowiedzi na nasze pytania Urząd Miasta Limanowa potwierdził, że złożono nowy wniosek do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Limano...
Czytaj więcejDodatkowe pieniądze na nowy budynek
Zarząd Województwa Małopolskiego podjął decyzję o zwiększeniu dofinansowania o prawie 2,5 mln złotych na projekt „Wsparcie Podstawowej Opiek...
Czytaj więcej
Komentarze (42)
Zacząć leczyć a nie zabawiać się eksperymentalnymi medycznymi.
Brawa dla rodziców i młodzieży, że myślą logicznie. Takich potrzebuje Polska.
Figuranci tego systemu zniewolenia śmią wydawać Nam nakazy i zakazy , gdyż traktują Nas jako osoby fizyczne, którymi My zaiste nie jesteśmy.
Jesteśmy ŻYWYMI ISTOTAMI, ludźmi, a CI zaiste stanowią PRAWO I SAMI STANOWIĄ O SOBIE .
Panie Radzięta kończ waśń, wstydu oszczędź,
Ten system polityczno-prawny jest jednym wielkim przekrętem, jak to mawiał prokurator Czyżewski" Polską rządzą zorganizowane grupy przestępcze".
Ci , którzy nakłaniają do zabronionych prawem eksperymentów medycznych, bo zaiste to jest eksperyment , a nie żadna szczepionka, powinni mieć zabrany glos w debacie poprzez osadzenie ich i osądzenie.
Tak jednak nie jest, co wyraźnie wskazuje, że prokurator Czyżewski miał racje. To jest stan BEZPRAWIA, faszyzmu.
@Jaworina posłuchaj sobie tego szczególnie od 33 minuty, może zrozumiesz o czym piszę.
https://www.youtube.com/watch?v=ubuEc-lsKL4
BRAWO RODZICE
BRAWO LUDZKA MADROSCI
;-))
Ten link dedykuje 33 stopniu masońskiemu.
;-))
Czy istota na 33 stopniu masońskim jest osobą fizyczną czy też istota żywą- człowiekiem?
Oto jest pytanie.
;-))
Czas okupantów ludzkich kończy się .
;-))
@Jaworina Serdecznie dziękuje za odpowiedź, jestem Tobie bardzo wdzięczna. Też kiedyś myślałam podobnie do Ciebie, moje życiowe obserwacje i doświadczenia, moje oraz wszystkich tych, którym pomagałam, jednoznacznie UDOWODNIŁY mi, że wskazane przez Ciebie instytucje oraz wyznaczone im zadania do spełnienia wobec utrzymujących ich podatników są FIKCJĄ LITERACKĄ.
gdyby ŚCIĄGNIĘTO WSZYSTKIE NAKLADKI TECHNOLOGICZNE NALOŻONE NA LUDZI , WOWCZAS LECZYLIBYŚMY SIĘ ENERGIĄ, TAK JAK TO CZYNIŁ Chrystus I WIELU INNYCH PRZED NIM I PO NIM.
Obecna rockefelerowska medycyna to aplikowanie chemikaliów , często bardzo szkodliwych dla zdrowia . Leczyć powinni przyczyny, a nie skutki choroby.
Tak wiec za taką pseudomedycynę dziękuje z góry.
Wolę umrzeć w tym ciele fizycznym, niż być wzięta do szpitala i na podstawie nieadekwatnych testów skwalifikowana na fałszywy covid srowid, a potem uśmiercona pod respiratorem , który rozwala ludziom płuca, zamiast leczona np. tlenoterapią.
grazynahayes @ gdzie udasz się wolna istoto jak zachorujesz, okradną Cię, pobiją Cię zszargaja Twoje imię itd, itp. ???
Nie znam ani jednego przypadku, w którym policjant pomógł mi lub innym SKUTECZNIE. !
pomawiana BYŁAM WIELOKROTNIE NA TYM PORTALU, ale nie wierzę w korporacyjny sąd .
Jedyną drogą wyzwolenia od okupacji jest PRAWDA i jej powielanie , życie zgodnie z prawem naturalnym.
Dlaczego tak bardzo się denerwujesz?
;-))
nie znalazłem jeszcze niewolnika (np żona pracująca w szpitalu), który garował by za mnie
osobiście uwielbiam eksperymentować
Piszecie tu o szczepionkach PiSu.
Ale jeszcze nie słyszałem że któryś z polityków opozycji, zwłaszcza po PSL SLD wypowiadałby się negatywnie na temat szczepionek.
Wszyscy mówią jednym głosem.
Takich macie polityków, i nie ma co bo wszyscy są po jednych pieniądzach.
A mało tego to ja bym napisał o szczepionkach Tuska PO i Eu . To chyba prędzej pasuje niż szczepionki pis
Hai Shaulian, znany w Izraelu aktywista sprzeciwiający się szczepieniom przeciw COVID, zmarł w poniedziałek rano w szpitalu w mieście Holon po zakażeniu koronawirusem
Shaulian przed śmiercią umieścił na swoich kanałach w mediach społecznościowych nagranie ze szpitala. Mówił na nim, że jest podłączony do tlenu, bez którego by się udusił. - Gdybym się odłączył i przeszedł trzy kroki - zemdlałbym. Bardzo kaszlę i czuję duszności - opisywał swój stan.
A swoją drogą widzieliście tych w Karpaczu jak tłumnie siedzieli bez masek?
"Polacy na szczęście mądry naród (...) i już nie przejdzie zadna fala" ...
i tego się trzymajmy daniel... tego się trzymajmy
a może jeszcze tego...
"nadzieja umiera ostatnia"
Racja jest jak du..a każdy ma swoją. Ktoś chce się szczepić niech się szczepi, kto nie chce to się nie szczepi. Czas pokaże kto ma rację mimo iż widać to po faktach w które niektórzy nie chcą wierzyć ale nie musimy się wzajemnie obrażać bo przecież można merytorycznie wymieniać się poglądami