Grzegorz Braun w Limanowej: podpisywał gaśnice i mówił o "eurokołchozie" (ZDJĘCIA I WIDEO)
Limanowa. Dziś wieczorem w Limanowej odbyło się spotkanie z posłem Grzegorzem Braunem, kandydatem Konfederacji w nadchodzących wyborach europejskich.
Spotkanie z politykiem odbyło się o godzinie 18:30 w budynku remizy OSP przy ul. Łososińskiej w Limanowej. Zgromadziło wielu wyborców i sympatyków partii, a także osoby zaciekawione wizytą kontrowersyjnego polityka.
Polityk przyjechał do remizy przy ul. Łososińskiej kilkanaście minut przed czasem i od razu rozpoczął rozdawanie autografów na swoich książkach oraz gaśnicach - to one przeważały wśród gadżetów, jakie przynieśli ze sobą uczestnicy spotkania. Do godziny 19:00 Grzegorz Braun pozował do zdjęć, później zaczęła się oficjalna część spotkania w sali, która szczelnie się wypełniła.
Uczestników zachęcano od samego początku do wspierania finansowego kampanii prowadzonej przez formację Grzegorza Brauna, wchodzącej w skład Konfederacji.
Swoje wystąpienie polityk zaczął od żartobliwych analogii między kojarzoną z nim gaśnicą, a miejscem, w którym zorganizowano spotkanie - remizą Ochotniczej Straży Pożarnej.
Jak mówił Grzegorz Braun, gaśnica - związana z incydentem z jego udziałem, mającym miejsce w grudniu ubiegłego roku w Sejmie - stała się symbolem, który pomaga mu w mobilizacji wyborców i sympatyków.
Jestem tutaj, jesteśmy razem, mimo że nie było nas wczoraj w żadnej telewizji. Nie było nas wczoraj, przedwczoraj, rok temu, i dwa. I nie będzie prawdopodobnie w przewidywalnej przyszłości, a jednak istnieje życie na tej planecie i w Polsce, poza mediami “gadzinowymi”. Skomunikowaliśmy się i państwo wiedzieliście, że można i warto się tutaj wybrać. To jest też jedna z odpowiedzi na pytanie, czy istnieje życie poza eurokołchozem. Bo niektórzy Polacy dali sobie wmówić, że nie ma życia poza eurokołchozem. Mówię “eurokołchoz” dlatego, że jestem człowiekiem starszej daty, mam mocno zdezaktualizowany pesel i pamiętam czasy poprzedniego ustroju. Kiedy się wielu Polakom zdawało, że nie ma życia poza Układem Warszawskim, że nie ma przyszłości dla Polski poza Radą Wzajemnej Pomocy Gospodarczej kierowaną z Moskwy - powiedział.
Nawiązał przy tym do ostatniej decyzji władz stołecznego ratusza, dotyczącej symboli religijnych - poleceniu zdejmowania chrześcijańskich krzyży ze ścian gabinetów, w których pracują urzędnicy.
Odwołuje się do takiej przeszłości, aby dzisiaj powiedzieć, że jest wolne życie poza Europą. Jest możliwe zachowanie własnego państwa, w którym Polacy będą narodem wolnych ludzi, a więc nie pozbawionych własnej majętności, godności, nie oderwanych od tradycji, mających prawo do wychowania własnych dzieci, wykształcenia własnych dzieci w zgodzie z naszą tradycją, z naszym standardem cywilizacyjnym. Co wyznacza nasz standard cywilizacyjny? Nie mniej, nie więcej: krzyż. Krucyfiks. Pan Jezus na krzyżu wyznacza nasz standard cywilizacyjny. Podnoszę ten temat, dlatego, że inni go podnieśli, ściągając krzyż ze ścian urzędów w Warszawie. Krzyż w Polsce nigdy nie był znakiem przemocy religijnej - podkreślał.
Wcześniej Grzegorz Braun spotkał się z mieszkańcami Mszany Dolnej - był to plenerowy wiec, zorganizowany w pobliżu dworca autobusowego w centrum Mszany Dolnej.
Może Cię zaciekawić
„Chwile” uchwycone w akwareli
Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej organizuje wernisaż wystawy malarstwa Leny Jach pod tytułem „Chwile”. Wydarzenie zaplanowano na czwarte...
Czytaj więcejPolicyjni wodniacy ruszają na małopolskie akweny
W związku ze zbliżającym się sezonem wakacyjnym oraz rosnącą liczbą osób wypoczywających nad wodą, służby przypominają o konieczności za...
Czytaj więcejCiągnik przygniótł 57-latka na stromym zboczu - szczegóły wypadku
Jak już informowaliśmy, do wypadku z udziałem ciągnika rolniczego doszło we wtorek (23 czerwca) kilkanaście minut po godzinie 21:00 w ...
Czytaj więcejNietrzeźwy kierowca autokaru miał zabrać młodzież na wycieczkę
W wtorek (23 czerwca) w godzinach porannych funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Brzesku udali się na miejsce zbió...
Czytaj więcejSport
Zawodniczki Limanovii na testach w Beniaminku Krosno
Wyjazd na testy do jednego z uznanych ośrodków szkolenia piłkarskiego w kraju stanowi kolejne wyróżnienie dla młodych piłkarek związanych z...
Czytaj więcejMłodzi piłkarze limanowskiej akademii z cennym doświadczeniem na międzynarodowym turnieju
Podczas zawodów młodzi piłkarze z Limanowej mieli okazję rywalizować z uznanymi akademiami i klubami z Polski oraz zagranicy. Wśród rywali z...
Czytaj więcejGłosujemy na piłkarskie orły
Plebiscyt od lat należy do najbardziej prestiżowych wyróżnień w regionalnym futbolu. Jego celem jest docenienie zawodników, trenerów i osób zw...
Czytaj więcejPlan sparingów czwartoligowej Limanovii
Sztab szkoleniowy postawił przede wszystkim na rywalizację z wymagającymi przeciwnikami z wyższych i równorzędnych klas rozgrywkowych. W plani...
Czytaj więcejPozostałe
Wahadło i ograniczenia prędkości na drodze powiatowej
Kierowcy podróżujący drogą powiatową DP1632K na odcinku między miejscowościami Zawadka i Podłopień muszą przygotować się na nadchodzące z...
Czytaj więcejZarząd Powiatu bez wotum zaufania - to w praktyce wniosek o jego odwołanie
Dzisiaj (24 czerwca) odbyła się sesja Rady Powiatu Limanowskiego, podczas której podsumowano działania samorządu za 2025 rok. Głosowania nad wot...
Czytaj więcejNocny pożar zabudowań - ewakuowano siedem osób i stado bydła
W środę (24 czerwca) o godzinie 3:16 służby ratunkowe zostały powiadomione o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Dobra. Na miejsce ski...
Czytaj więcejOd dziś wahadło na DW 968 - sprawdź utrudnienia drogowe
Od dziś zmienia się organizacja ruchu na ulicy Władysława Orkana, będącej ciągiem drogi wojewódzkiej nr 968. Pierwsze dwa etapy zaplanowanych ...
Czytaj więcej
Komentarze (98)
Świat bez kobiet XD
Księżulkowie najważniejsi,
Kobiety do garów, rodzić dzieci, co ważne mąż jak bije to znaczy że kocha itp, itd.
Zachód jest zły, jak wszystko co z zachodu przyszło ( poza pieniędzmi)
Wszyscy źli ale ci związani z kościołem i prawicą zawsze mają rację.
Jak to powiedział pewien mały polityk:
Kto krytykuje działania prawicy - nie jest patriotą.
A kto oskarża w/w jest zdrajcą.
Amen.
Nie pozdrawiam.
Jedni lepsi od drugich, tak jak wszyscy, ale wszystko przed Wami , jeszcze się wam oczęta otworzą.
Ciekawe , ten co w Kamionce "akcvję" prowadził wrócił już do pionu?
Dziwne, że ogólnopolskie media o tym się rozpisywały a na Limanowej.in jakoś cisza o tym.
Powołaniem każdego człowieka jest godne życie i postępowanie , a co wybierze to jego problem.
Tobie mozg już do końca republika wyprała. Co byś dziadu miał beż tej uni? Weź popatrz ile pieniędzy od uni dostaliśmy a ile wpłaciliśmy. Weź głupku sprawdź ile szkół, autostrad, remiz też i innych dobrych rzeczy dzięki uni powstało. Wez tez popatrz na to ile polakow znalazlo dzieki UE prace za granicom i ile pieniedzy zainwestowali w polska gospodarke z tego. Mieszkam w malej wiosce. I szczerze? To wiekszosc z mojego rocznika i sasiednich pracuje za granicą. Budowalem dom to firma ktora go budowala to na 10 domow w roku buduje 7 u pracujacych za granica. Wyobraz sobie glupku co by te polskie firemki male robily gdyby nie pieniadze z zagranicy! To Ty Weź poczytaj zanim cos napiszesz.
- żaden zamordyzm mi nie odpowiada - syndrom sztokholmski też nie
-jestem za wolnością i prywatną własnością
-z logicznym myśleniem póki co nie mam problemow
- jestem przeciwnikiem zielonego ładu
-owszem jestem zwolennikiem wykorzystania energii z wiatru, fotowoltaika zaśmieci zużytymi panelami środowisko
-nikogo do niczego nie zmuszam,jak chodzi o źródła energii
ALE ZAUWAŻ ŻE,
to w tej "wstrętnej Unii " ludzie zarobili pieniądze, aby budować niezliczone ilości domów, które stoją nawet nie zawsze wykorzystane,a rosną te domy jak grzyby po deszczu i generują ściek, i spaliny ect.....
Zatem czy ta unia nam wspaniałomyślnie dawała, czy może jednak pożyczała nasze własne (bo wcześniej je wpłacaliśmy) i to na dobry procent ;)
No i wreszcie powtórzę się… to w tej Szwajcarii, Norwegii, UK musi być nędza, ciemnota a ludzie jeżdżą na osiołkach, zajmują się ziołolecznictwem i chodzą/jeżdżą po wiejskich duktach bo tam dróg i autostrad nie ma bo „cudotwórczej” unii tam nie ma ;)
Z głupotą to nawet Bogowie walczą nadaremno
'repetitio est mater studiorum'
Wystarczyło posłuchać tego Ich guru Mikkiego , jak traktowac kobiety to trzeba cierpieć na syndrom sztokholmski, aby ich popierać
Czy pikador i wilcacora5 to dwa w jednym ???????
Tok rozumowania identyczny
Ciężki dziś dzień i bardzo pracowity ale zapytam , czego ja niby oczekuję ,aby mi ktoś dawał ?
Malo bardzo jest ludzi pracowitych tak jak ja.
Jest takie dość wulgarne powiedzenie "p......l ty się" ale nie musisz brać tego do siebie.
Jak to młodzież mówi - bo się klika.
Mięso z zachodnich świnek powinno trafić do utylizacji a nie na półki sklepowe z powodu paszy, która są karmione oraz dodatku hormonów i antybiotyków. Smacznego!
Nie zamierzam się licytować z Tobą na temat możliwości co niektórych kobiet i nie zamierzam czapkować przed jakimś patafianem zdecydowanie głupszym ode mnie - miłego nadchodzącego tygodnia życzę
A tak żartem - w szkole nauczycielka zadała pytanie dzieciom jaka jest różnica pomiędzy kobietą a mężczyzną i Jasiowi tata wytłumaczyl w domu, że mama ma małe stopy a tata duże.
Drugiego dnia w szkole Jaś zgłosił się do odpowiedzi, że różnica pomiędzy mamą a tatą jest między nogami !!!!!!
Komuchy aż drżą ..