Funkcjonariusze na stoku: będą wnioski do sądu i sanepidu, grożą kary w wysokości nawet 35 tys. zł
Koninki. Policja przeprowadziła dziś kontrolę stoku narciarskiego w Koninkach. Funkcjonariusze zamierzają skierować wnioski do sądu i limanowskiego sanepidu. Właścicielowi stacji narciarskiej grozi łącznie nawet 35 tys. zł grzywny. Przedsiębiorca, wskazując na liczbę wyroków, twierdzi że nie ma podstaw do jego ukarania.
Dzisiaj o godz. 9:30 policjanci przeprowadzili kontrolę na terenie stacji narciarskiej i kolei linowej Tobołów w Koninkach w gminie Niedźwiedź. - W trakcie kontroli funkcjonariusze ujawnili osoby korzystające ze stoku narciarskiego – informuje asp. Jolanta Batko, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Limanowej.
Jak się dowiedzieliśmy, policja zamierza skierować do sądu wniosek o ukaranie właściela stacji narciarskiej z art. 116 par. 1 kodeksu wykroczeń. Przedsiębiorcy może grozić nawet 5 tys. zł grzywny. Ponadto, komenda ma skierować także wniosek do powiatowego inspektora sanitarnego w Limanowej. W ramach tego postępowania właścicielowi stoku może grozić kara w wysokości do 30 tys. zł.
W rozmowie z nami właściciel stacji Józef Pasek potwierdza kontrolę policji która miała miejsce w dniu dzisiejszym. Informuje także, że wczoraj na terenie ośrodka pojawili się inspektorzy z sanepidu.
- Mamy ponad 20 wyroków WSA które uchylają kary, orzecznictwo pokazuje więc, że na podstawie rozporządzenia z 21 grudnia nie można karać ludzi. Pamiętamy zresztą zapowiedź „godziny policyjnej” w sylwestra, które potem okazało się – jak mówił premier – jedynie zaleceniem, które zapisano w rozporządzeniu. Całe rozporządzenie należy traktować więc jako zalecenie. Wydaje mi się, że nie mam się czego bać i nie rozumiem wręcz, za co miałbym zostać ukarany. Stok został udostępniony dla zawodników oraz osób które przyjeżdżają tu służbowo. Każda osoba wypełnia deklarację i rozmawiamy o sprawach partii Strajk Przedsiębiorców, członkowie są więc chronieni zapisami ustawy o partiach politycznych – mówi nasz rozmówca. - Dziś rzeczywiście policjanci spisali dwóch narciarzy, zobaczyli jednak ich deklaracje – nikogo nie ukarano, nikogo nie pouczono – dodaje. Jak podkreśla, dystans między osobami na stoku wynosi od 100 do 200 metrów, zaś krzesełka kolei linowej dzieli odległość 15 metrów.
Przedsiębiorca przyznaje, że jest zawiedziony decyzją rządu. - Tak po prostu, bez odpowiedzialności, mimo że wcześniej sugerował coś innego, rząd powiedział „przedłużamy” zamknięcie stoków. Co mam robić? Nie chcę, żeby jakiś „rekin” z Europy przejął mój interes, bo na przykład nie spłacę kredytu. Nikogo do niczego nie namawiam, ale liczę że moja decyzja zainspiruje innych – mówi właściciel stacji narciarskiej. - A co najważniejsze: obserwuję ludzi, którzy tu przyjeżdzają. Oni są po prostu szczęśliwi – zaznacza.
Przypomnijmy, że zgodnie z zapowiedziami, Ostoja Koninki jako jedyna stacja narciarska na Limanowszczyźnie wznowiła działalność we wtorek. Jak zadeklarowano w mediach społecznościowych, jest ona dostępna dla trzech grup osób. W pierwszej wymieniono „wszystkich uczestników spotkania służbowego organizowanego na górnej stacji Kolei Linowej Tobołów, w temacie partii o nazwie Strajk Przedsiębiorców”. Jak poinformowano, spotkania będą odbywać się cyklicznie przez cały dzień, co 15 minut. Ostoja Koninki poinformowała też o możliwości udostępnienia trasy narciarskiej posiadającej homologację FIS dla „osób zrzeszonych w PZN na potrzeby realizacji treningów oraz zawodów pod egidą PZN, zgodnie z przepisami rozporządzenia epidemicznego z dnia 21.12.2020 r.”. Okazjonalnie natomiast, kolej linowa przewozić może turystów pieszych, idących na Turbacz i Stare Wierchy.
(Fot.: Ostoja Koninki)
Może Cię zaciekawić
Ponad 1 mln zł z rezerwy na drogę w gminie
W poniedziałek (22 czerwca) w Delegaturze Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Nowym Sączu podpisano kolejne umowy na dofinansowanie zadań drogo...
Czytaj więcejWeekend pełen atrakcji w parku - otwarcie basenu
W sobotę (27 czerwca) w Parku Miejskim w Limanowej zostanie zorganizowany Małopolski Dzień Dziecka. Wydarzenie, które rozpocznie się o godzinie 1...
Czytaj więcejKasa z Lasów Państwowych na drogę w gminie
Gmina Mszana Dolna pozyskała 2 mln zł dofinansowania ze środków Lasów Państwowych. Przyznane wsparcie zostanie w całości przeznaczone na budow...
Czytaj więcejPatrol "Mały” zwyciężył w rajdzie AK-owskimi szlakami
W dniach 12–14 czerwca 2026 roku odbył się XVI Rajd Szlakami Żołnierzy 1 PSP AK. Uczestnicy wędrowali śladami podhalańczyków, mierząc się ...
Czytaj więcejSport
Zofia Kołodziej nadal na topie. Spore wyróżnienie.
Zgrupowanie odbędzie się w dniach 19–25 lipca w Wałbrzychu. W wydarzeniu organizowanym przez Polski Związek Piłki Nożnej udział wezmą naj...
Czytaj więcejSandecja Nowy Sącz podjęła decyzję w sprawie wychowanka Uranu Łukowica
Z klubem żegnają się Martin Polaček, Kacper Talar oraz Tomasz Nawotka. Ich kotrakty wygasają z końcem czerwca. 22-letni Kacper Talar miał...
Czytaj więcejRozstrzygnięcie barażowe. Poznaliśmy beniaminka V ligi.
W finale Orawa pokonała Ikar Odporyszów 2:1. W przyszłym sezonie wystąpi w V lidze Małopolska-wschód (będzie rywalem m.in. Turbacza Mszana D...
Czytaj więcejZawodniczki Limanovii na testach w Beniaminku Krosno
Wyjazd na testy do jednego z uznanych ośrodków szkolenia piłkarskiego w kraju stanowi kolejne wyróżnienie dla młodych piłkarek związanych z...
Czytaj więcejPozostałe
Utrudnienia na trasie - będzie ruch wahadłowy w związku z budową kolei
Najważniejsze informacje dla kierowców Zamiast gładkiego przejazdu, na kierowców czeka ruch wahadłowy na odcinku o długości około 550 metrów...
Czytaj więcejAlarm bombowy przerwał sesję Rady Gminy
Dziś (25 czerwca) o godzinie 9:00 rozpoczęła się sesja Rady Gminy Niedźwiedź. Obrady zostały jednak przerwane z powodu alarmu bombowego. Wiadom...
Czytaj więcejUderza fala upałów. IMGW ostrzega, a to dopiero początek
Żar z nieba. Termometry wskażą nawet 32°C Z oficjalnego komunikatu IMGW, opublikowanego w czwartkowy poranek, jasno wynika, że czeka nas pierwsz...
Czytaj więcejZ parkietu do własnego biznesu. 24-letni Bartłomiej Jędral rozwija taneczną społeczność w Limanowej
Studio Purple Hills rozpoczęła działalność w lutym 2025 roku przy ulicy Jana Pawła II 9A w centrum Limanowej. Nazwa nawiązuje do charakterystyc...
Czytaj więcej- Weekend pełen atrakcji w parku - otwarcie basenu
- Kasa z Lasów Państwowych na drogę w gminie
- Patrol "Mały” zwyciężył w rajdzie AK-owskimi szlakami
- Znęcanie, narkotyki i nielegalna amunicja. 28-latek z powiatu limanowskiego za kratami
- Jak pielęgnować włosy farbowane? TOP 3 kosmetyki, które musisz mieć!
Komentarze (35)
231 KK
Art. 231
§ 1. Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
§ 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
§ 3. Jeżeli sprawca czynu określonego w § 1 działa nieumyślnie i wyrządza istotną szkodę, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
§ 4. Przepisu § 2 nie stosuje się, jeżeli czyn wyczerpuje znamiona czynu zabronionego określonego w art. 228.
Po każdej takiej sprawie odrzuconej w sądzie można zaskarżyć funkcjonariusza/pracownika sanepidu.
Bo te osoby nie potrafiły udowodnić że sa z Pisu ?
Bo nie mają jakiego pisowskiego poplecznika który sie za nimi wstawi?
Jakiegoś posła, starosty, czy zwyklego pisowskiego wojta,radnego albo innego poddanego aparatczyka?
Muszą nie mieć nikogo takiego.
Najwyraźniej sa gorszego sortu.
Stoki powinny być czynne, może z jakimiś liczebnym ograniczeniami - zakaz podobny do debilnego wzbraniania wstępu do lasów.
Uważam że na narty idą raczej młodzi i zdrowi. Zawsze mogą zarazić domowników, sami nie chorując.
Czas pokaże czy lepiej było się szczepić, czy mimo ryzyka zgonu przechorować infekcję i nabyć odporność. Bo to że aktywny zawodowo Polak się zarazi to jest pewne, oby szczepionka działała jak powinna, bo tęsknię za nartami.
"Dzięki dociekliwości Czytelnika OKO.press wiemy, jak najbliższy współpracownik o. Tadeusza Rydzyka - o. Jan Król plątał się, składając sanepidowi wyjaśnienia w sprawie koronawirusowych urodzin Radia Maryja. Sanepid nie tylko nie podważył niespójnych wyjaśnień, ale jeszcze dodał swoje."
Więcej na ten temat tu: https://oko.press/radio-maryja-krecilo-ws-swoich-koronawirusowych-urodzin/
Niemcy otrzymują 75% i dlatego siedzą cicho. Bez pracy mają „geld”.
Te sprawy już SKUTECZNIE poruszał i reprezentował poszkodowanych ukaranych przez sanepid na podstawie takiego wniosku od policji, Rzecznik Spraw Obywatelskich.
Sprawy były wygrane na rzecz poszkodowanych.
Polskie prawodawstwo zabrania Policji przekazywanie danych sanepidowi.
Mówi o tym Ustawa o Policji .
Policja musi udać się na kursy reedukacyjne , a właściciel stacji narciarskiej że ODMOWIĆ przyjęcia mandatu sprawę rozpatrzy sąd, oczywiście wygrać musi PRAWO.
Prawo w którym TYLKO w stanie wyjątkowym można ograniczać tylko niektóre swobody obywatelskie, prawa człowieka.
Biznesmeni, przedsiębiorcy otwierajcie swoje biznesy, to Wy jesteście na prawie, a nie przekupny rząd marionetkowy wraz z marną opozycją.
MOJE GRATULACJE dla odważnego właściciela wyciągu, chyba tego samego, któremu chcianozamknąć w ubiegłym roku biznes.
Więcej w linku poniżej:
https://limanowa.in/aktualnosci/kolejka-krzeselkowa-zamknieta-wlasciciel-zatrzymany/44061
Ciekawe jaki lokalny bonzo wysłał tam Policję?
Mam już swoje podejrzenia...............
Ludzie to nie tylko o przejecie za psie pieniądze waszych biznesów chodzi, tutaj głównie banksterom i obcym korporacjom chodzi o złoża naturalne w Małopolsce, w Polsce.
Przykład tego biznesmena potwierdza regułę:
" Co Cię nie zabije , to Cię wzmocni".
Moje gratulacje dla tego Pana, oby inni się od niego uczyli.
;-))
Dosłownie wszystko.
Tutaj też w zeszłym roku Prokuratura wystąpiła z wnioskiem o areszt tego właściciela, a następnego dnia go wypuścili.
https://limanowa.in/aktualnosci/wlasciciel-kolejki-z-zarzutami-prokuratura-wnioskuje-o-areszt/44072
"Przedsiębiorca czuje się jak bohater filmu "Układ zamknięty". Sąd nie zgodził się na areszt "
https://limanowa.in/aktualnosci/przedsiebiorca-czuje-sie-jak-bohater-filmu-uklad-zamkniety-sad-nie-zgodzil-sie-na-areszt/44091
Panowie, Panie mamy do czynienia z tzw. układem zamkniętym, tym w powiatach oraz tym na szczytach WLADZY CENTRALNEJ.
PRAWDZIWI ganksterzy, zorganizowane grupy przestępcze te u władzy chcą zrobić ze swoich ofiar przestępcow.
Ot taka aberracja , ot takie BEZPRAWIE jak to opisywał Prokurator Andrzej Czyżewski opisując III RP JEJ WLADZE JAKO ZORGNIZOWANĄ GRUPĘ PRZESTĘPCZĄ. .
Jak można domniemać, ta grupa doprowadza do ruiny polską gospodarkę, do bankructwa przedsiębiorców, do głodu i niebytu polskie społeczeństwo, a to wszystko na wskutek PLANDEMI KORONASWIRUSA NA SZCZYTACH WŁADZY , pachołków rozkazów "psychopatycznych, demonicznych " "elit" światowych.
Wszyscy, którzy biorą udział w tym spisku PRZECIWKO LUDZKOSCI, GDZIE MORDUJE SIĘ LUDZI POPRZEZ M.INN. BRAK DOSTEPU DO WSZYSTKICH USLUG MEDYCZNYCH ORAZ WIELU INNYCH LUDOBOJCZYCH DZIALAŃ, SĄ współwinni LUB WINNI ludobójstwa I BEDĄ KIEDYŚ ZA TO ROZLICZENI.
Bo ZDRODNIE PRZECIWKO LUDZKOSCI NIE ULEGAJA PRZEDAWNIENIU.
;-))
Czasami siła publicznej krytyki LUB PUBLICZNEGO WSPARCIA DLA POSZKODOWANYCH, OFIAR DEMoNICZNEGO SYSTEMU ROBI SWOJE.
tzw. władzy się role pomyliły to oni bawią się za nasze podatki to oni winni wykonywać nasze polecenia! Komuna sie podobno skończyła !!!
JEŚLI SEJMOWA RESTAURACJA MOŻE DZIAŁAĆ TO DLACZEGO POZOSTAŁE MAJĄ NIE DZIAŁAĆ :)