Czy w Limanowej rządzi diabeł, czy to duch komunizmu?
Pytanie, które wydaje się całkowicie absurdalne... Ale jak opisać strach przed powrotem do własnego miasta z Instytutu Pamięci Narodowej, po zapoznaniu się z faktami na temat tego miejsca, wydarzeń i ludzi? Gdy dowiadujesz się, że sąsiedzi których od dziesięcioleci znałeś byli dosłownie mordercami i katami.
Gdy wiesz, że nie pojedynczy przypadek, a całe obszary dzisiejszej skrajnej patologii są jednoznacznie sprzężone z funkcjonowaniem limanowskiej katowni i mordów tu przeprowadzanych. Gdy ludzie co to czynili są szanowanymi obywatelami… Biznesmenami… Jest też inna sprawa bardzo trudna i przeraźliwie skrajna, że warto byłoby to zostawić, ale jednak…
Wśród dziewiczo zachowanych teczek IPN z regionu Nowego Sącza czyli również i Limanowej, a które dotyczą rozbijania oddziałów „Ognia” czy gromienia masowo „Wyklętych”, są teczki dotyczące księży. Nad jedną z nich nie można przejść obojętnie. To trzytomowy zapis historii gdzie fakty tam przedstawione są dramatyczne i przerażające…
Dlatego nie o tym…
Temat jest skrajnie niepokojący zwłaszcza w kontekście teraźniejszości i sygnałów jakie docierają z limanowskiego dekanatu, a które nie są artykułowane publicznie. Jednak to co jest zapisane w teczkach z przeszłości w każdej chwil może zaistnieć w Limanowej.
29 listopada 1986 roku proboszcz jednej z parafii przekazuje informację dla SB:
Ostatnio tj. 18 br. doszło do tragedii w (…) Ksiądz wikariusz (…) usiłował popełnić samobójstwo. Poprzecinał sobie żyły. Wg relacji, którą przekazał proboszcz tej parafii TW Bogdan wydarzenie to miało następujący przebieg. Owego wieczoru wspólnie z (…) oglądali dziennik telewizyjny. Po jego zakończeniu wikariusz zamierzał opuścić mieszkanie. Ten jednak zachęcał go jednak do oglądnięcia dalszego programu. Ten odmówił skarżąc się na ból głowy i złe samopoczucie. Około godziny 1:30 w nocy ks. Proboszcz usłyszał jakieś podejrzane szumy w mieszkaniu wikariusza. Wybiegł więc i zobaczył, że przed drzwiami leży wikariusz cały pokrwawiony. Początkowo pomyślał, że został postrzelony z pistoletu. Jęczał … co ja narobiłem? Zauważył także że ma naderwane ucho… (…) Ks. proboszcz zauważył ostatnio dziwne zachowanie u wikariusza Był niespokojny, czymś poirytowany. (…) ksiądz ostatnio chciał znaleźć najlepszą drogę wystąpienia ze stanu duchownego.
W innym fragmencie dokumentów czytamy:
Dziekan opowiadał do TW o przyczynie śmierci Jana Pawła I, którą słyszał od księdza przybyłego z Włoch. W przeddzień śmierci papieża przybyła do Watykanu delegacja z całego świata – ok. 1500 księży żądając zalegalizowania ich związków małżeńskich (homoseksualnych). To było wielkim szokiem dla papieża i myśl, że takim kościołem ma rządzić zabiła go.
Takich przerażających faktów z życia diecezji jest wiele, a niektóre z nich mają moc rażenia taką samą jak kula pistoletu. Dziś również gotowego do wystrzału.
Dlatego nie wolno milczeć!
Limanowa miała być zdaniem komunistów miastem wzorcowym!
Tak się stało!
W całej przerażającej skali odkrywanej z każdym dniem...
Może Cię zaciekawić
Alarm bombowy w limanowskim sądzie
Dzisiaj (22 czerwca) około godziny 9:00 na ul. Józefa Marka w Limanowej skierowano służby - straż pożarną i policję. Reakcja wynika ze zgłosz...
Czytaj więcejZderzenie na "krajówce" - senior trafił do szpitala
Do zdarzenia doszło w niedzielę (21 czerwca) kilka minut po godzinie 18:00 w miejscowości Raba Niżna w gminie Mszana Dolna. Na drodze kr...
Czytaj więcejNocny pożar - spłonął opuszczony budynek
Do zdarzenia doszło w niedzielę (21 czerwca) około godziny 23:00 w miejscowości Olszówka na terenie gminy Mszana Dolna. Służby ratunkowe zosta...
Czytaj więcejFilmowy mistrz z Suchej Beskidzkiej – 120 lat temu urodził się Billy Wilder
„Zapytani o trzech najważniejszych reżyserów w historii Hollywood historycy filmu amerykańskiego wymieniają: John Ford, William Wyler i Billy W...
Czytaj więcejSport
Kolejne zmiany w Orkanie Szczyrzyc
W spotkaniu uczestniczyli członkowie stowarzyszenia oraz zaproszeni goście, wśród nich zastępca wójta gminy Jodłownik Aneta Sara Pater oraz p...
Czytaj więcejMariusz Kutwa szykuje się do gry w Ekstraklasie
Dla 20-letniego środkowego obrońcy to kolejna szansa na walkę o miejsce w pierwszym zespole „Białej Gwiazdy” przed startem nowego sezonu w E...
Czytaj więcejBaraże: sytuacja w ligach regionalnych
Beskid Andrychów w walce o III ligę najpierw pokonał Lewart Lubartów, ale w finale barażów przegrał 0:1 Moravią Morawica. W przyszłym sezni...
Czytaj więcejPoznaliśmy drugi zespół z awansem do Klasy B
Uran już wcześniej zapewnił sobie awans do Klasy A. Grupa barażowa (zaliczone punkty z fazy ligowej): DOBRZANKA DOBRA - URAN ŁUKOWICA 1:1 (0...
Czytaj więcejPozostałe
Niezłomny proboszcz - 125. rocznica urodzin ks. Ludwika Kowalskiego
125 lat temu 13 czerwca 1901 roku w Koszarach na terenie parafii pod wezwaniem Wszystkich Świętych w Łososinie Górnej urodził się ks. dr Ludwik ...
Czytaj więcejHistoria skansenu tematem spotkania w muzeum
Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej organizuje kolejne wydarzenie w ramach cyklu „Muzeum od kuchni… Spotkania z zabytkami”. Spotkanie zapl...
Czytaj więcejLimanowski ślad pod Monte Cassino. Rocznica historycznego szturmu
W poniedziałek (18 maja) mija 82. rocznica zajęcia przez polskich żołnierzy ruin klasztoru benedyktynów na Monte Cassino. Wydarzenie to rozegrał...
Czytaj więcejRocznica śmierci piewcy Gorców
Władysław Orkan, właściwie Franciszek Ksawery Smaciarz, to powieściopisarz, poeta I dramaturg, który urodził 27 listopada 1875 r. w Porębie Wi...
Czytaj więcej
Komentarze (17)
Czy jest istotna różnica ? ja osobiście stawiam znak równości .
Kto rządzi? Ci sami ludzie co zawsze. Cwaniaki ciut bardziej ogarnięte od ciemnych mas. Sprawni polityczni manipulatorzy, funkcjonariusze kościoła rzymskiego, biznesmeni, którzy dorobili się na kontaktach z nimi.
@TOP
Dziwi mnie taki tytuł przecież Limanową rządzi Burmistrz Bieda wraz z Radą, wiec tytuł waszego artykułu nasuwa mi przypuszczenie że możecie redakcjo naruszać i to bardzo poważnie czyjeś dobra osobiste !
Według wciąż obowiązującej definicja KK : masoneria , to wyslannicy szatana na ziemii.
Służby, agentura , masoneria tudzież komuniści są na usługach tzw. "elit" swiatowych.
Elity, masoneria, banksterzy górnej półki czesto komuniści oraz wszyscy na ich usługach są satanistami, przynajmniej taką "ideologię" wbrew pierwotnemu chrzescijanstwu wyznają.
Są to POPAPRANCY, PSYCHOPACI, niszczacy wszystkie wartosci LUDZKIE, prawo NATURALNE.
Masoneraia jaką znamy od 1776 roku ( tudzież zwana illuminaci) była i jest niczym innym jak połączeniem wszystkich sekt religijnych przed tą datą.
Te sekty, typu Asasyni templariusze, zakony syjonu itp , itd zawsze były w opozycji do KK, uzywali swoich wpływów w WAatykanie, u papieży.
Masonerii udawało się i nadal udaje wejść do Watykanu. KK jest obecnie rozbijany od środka, podmieniało się i nadal podmienia pierwotny chrzescijanstwo pseudowartosciam.
To jest jak kościół w kościele, nie majacy nic wspólnego z prawdziwym, oryginalnym kościołem Bożym.
Tak Asasyni przerobili Templariuszy na im podobnych.
Polecam książkę Johna Lawrence Reynoldsa w języku polskim pt. " Ludzie z cienia. Historia tajnych stowarzyszeń"
Opcjonalnie ten link:
"
Według wciąż obowiązującej definicja KK : masoneria , to wyslannicy szatana na ziemii.
Służby, agentura , masoneria tudzież komuniści są na usługach tzw. "elit" swiatowych.
Elity, masoneria, banksterzy górnej półki czesto komuniści oraz wszyscy na ich usługach są satanistami, przynajmniej taką "ideologię" wbrew pierwotnemu chrzescijanstwu wyznają.
Są to POPAPRANCY, PSYCHOPACI, niszczacy wszystkie wartosci LUDZKIE, prawo NATURALNE.
Masoneraia jaką znamy od 1776 roku ( tudzież zwana illuminaci) była i jest niczym innym jak połączeniem wszystkich sekt religijnych przed tą datą.
Te sekty, typu Asasyni templariusze, zakony syjonu itp , itd zawsze były w opozycji do KK, uzywali swoich wpływów w WAatykanie, u papieży.
Masonerii udawało się i nadal udaje wejść do Watykanu. KK jest obecnie rozbijany od środka, podmieniało się i nadal podmienia pierwotny chrzescijanstwo pseudowartosciam.
To jest jak kościół w kościele, nie majacy nic wspólnego z prawdziwym, oryginalnym kościołem Bożym.
Tak Asasyni przerobili Templariuszy na im podobnych.
Polecam książkę Johna Lawrence Reynoldsa w języku polskim pt. " Ludzie z cienia. Historia tajnych stowarzyszeń"
Opcjonalnie ten link:
"
Według wciąż obowiązującej definicja KK : masoneria , to wyslannicy szatana na ziemii.
Służby, agentura , masoneria tudzież komuniści są na usługach tzw. "elit" swiatowych.
Elity, masoneria, banksterzy górnej półki czesto komuniści oraz wszyscy na ich usługach są satanistami, przynajmniej taką "ideologię" wbrew pierwotnemu chrzescijanstwu wyznają.
Są to POPAPRANCY, PSYCHOPACI, niszczacy wszystkie wartosci LUDZKIE, prawo NATURALNE.
Masoneraia jaką znamy od 1776 roku ( tudzież zwana illuminaci) była i jest niczym innym jak połączeniem wszystkich sekt religijnych przed tą datą.
Te sekty, typu Asasyni templariusze, zakony syjonu itp , itd zawsze były w opozycji do KK, uzywali swoich wpływów w WAatykanie, u papieży.
Masonerii udawało się i nadal udaje wejść do Watykanu. KK jest obecnie rozbijany od środka, podmieniało się i nadal podmienia pierwotny chrzescijanstwo pseudowartosciam.
To jest jak kościół w kościele, nie majacy nic wspólnego z prawdziwym, oryginalnym kościołem Bożym.
Tak Asasyni przerobili Templariuszy na im podobnych.
Polecam książkę Johna Lawrence Reynoldsa w języku polskim pt. " Ludzie z cienia. Historia tajnych stowarzyszeń"
Opcjonalnie ten link:
"
Kto tego nie rozumie , popiera dawnych oprawcow sam jest częścią tego systemu.
Dzisiaj Ci ludzie są także częścia panoszącej się ideologii neomarksistowskiej, która niszczy cały system wartości luidzkich jest antykulturą, antywartością i sieje zło, jest zagrożeniem dla najmniejszej komorki społecznej jaką jest RODZINA.
Ta ideologia jest jak kąkol w zbożu, psuje dobnre obyczaje, kulturę, tradycje , korzenie narodwe jaest OGROMNYM ZAGROŻENIEM dla funkcjonowania państwa, jego obywateli , w zasadzie NISZCZY podwaliny państwa i jego bytu.
Czy jest to zbyt trudne do zrozumienia dla krytykantów slusznej dzialaności Pana Pawla ZASTRZEZYNSKIEGO??
Osobiście popieram jego dzialania, identyfikuję się z nimi.
Serdecznie Panu dziękuję za Pana ciężką SPOŁECZNĄ pracę na rzecz ludzi naszego regionu.