Burmistrz musiała zmierzyć się z trudnymi pytaniami i zarzutami
Mszana Dolna. Anna Pękała zorganizowała kolejną odsłonę cyklu Q&A z mieszkańcami miasta. Jednak jak nigdy do tej pory, musiała zmierzyć się z trudnymi tematami, niewygodnymi pytaniami i szeregiem zarzutów.
Na początku swojego wystąpienia Anna Pękała zaznaczyła, że części pytań nie będzie komentowała, gdyż uznaje je za absurdalne. Burmistrz odpowiedziała natomiast na pytania dotyczące m.in. placu zabaw, miejskiego stadionu oraz montażu lustra drogowego.
Jeden z mieszkańców miasta, który niedawno występował na sesji w sprawie jakości wody, proponował Annie Pękale, by ta zadeklarowała, że poda się do dymisji jeśli nie odpowie na jakieś pytanie. - Jeśli nie, to co musiałoby się jeszcze wydarzyć, żeby pani zrezygnowała? - dociekał internauta.
W jednym z serii pytań ten sam użytkownik chciał dowiedzieć się, czy mieszkańcy mogą poświęcić kogoś, by umarł z powodu E. Coli, by miasto szybciej zajęło się problemem jakości wody. - Jeśli tak, to czy zamiast długiej śmierci w męczarniach można dokonać rytualnego poświęcenia ofiary? Np. spalić na stosie albo rzucić smokowi wawelskiemu? W przeszłości takie rytuały czasem działały – napisał.
- Sprowadza pan poważny problem do absurdu, więc te pytania pozostawię bez odpowiedzi – mówiła przed kamerą Anna Pękała.
Padły też pytania o społeczne inicjatywy, np. zazielenienia mszańskiego rynku. Anna Pękała spotkała się również z zarzutami o brak podejmowania decyzji, łamanie prawa w zakresie dostępu do informacji publicznej oraz... lenistwo.
Jak mówiła dalej Anna Pękała, motywację do dalszego pełnienia funkcji burmistrza czerpie m.in. z rozmów z mieszkańcami i przekazywanych wyrazów wsparcia, a także z realizowanych przez samorząd inwestycji.
Jedno z pytań proponowało przeprowadzenie obywatelskiego audytu w Zakładzie Gospodarki Komunalnej, co ma wynikać „braku przejrzystości polityki informacyjnej ZGK i Urzędu Miasta”. - Nie wyrażę zgody na taki audyt obywatelski, konsultowałam tę sprawę z radcą prawnym urzędu. Nadzór nad wodociągiem sprawuje sanepid, tam należy się zwracać o dodatkowe badania – odpowiedziała.
Co ciekawe, z możliwości zadawania pytań przez Facebooka skorzystali… miejscy radni, którzy korzystają z zapytań na sesji i składanych do urzędu interpelacji.
Może Cię zaciekawić
Śmiertelny wypadek motocyklisty
W niedzielę (21 czerwca) około godziny 12:30 w miejscowości Czasław doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego i motocykla. W wy...
Czytaj więcejNocne pożary wiat śmietnikowych. 46-latek usłyszał zarzuty
Policjanci z sądeckiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o podpalenie trzech wiat śmietnikowych na terenie Nowego Sącza. Do zdarzeń t...
Czytaj więcejWojewoda wydał pozwolenie dla odcinka linii Podłęże – Piekiełko
Wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar w piątek (19 czerwca) podpisał decyzję o pozwoleniu na budowę fragmentu nowego odcinka linii kole...
Czytaj więcejAlarm bombowy w limanowskim sądzie
Dzisiaj (22 czerwca) około godziny 9:00 na ul. Józefa Marka w Limanowej skierowano służby - straż pożarną i policję. Reakcja wynika ze zgłosz...
Czytaj więcejSport
Kolejne zmiany w Orkanie Szczyrzyc
W spotkaniu uczestniczyli członkowie stowarzyszenia oraz zaproszeni goście, wśród nich zastępca wójta gminy Jodłownik Aneta Sara Pater oraz p...
Czytaj więcejMariusz Kutwa szykuje się do gry w Ekstraklasie
Dla 20-letniego środkowego obrońcy to kolejna szansa na walkę o miejsce w pierwszym zespole „Białej Gwiazdy” przed startem nowego sezonu w E...
Czytaj więcejBaraże: sytuacja w ligach regionalnych
Beskid Andrychów w walce o III ligę najpierw pokonał Lewart Lubartów, ale w finale barażów przegrał 0:1 Moravią Morawica. W przyszłym sezni...
Czytaj więcejPoznaliśmy drugi zespół z awansem do Klasy B
Uran już wcześniej zapewnił sobie awans do Klasy A. Grupa barażowa (zaliczone punkty z fazy ligowej): DOBRZANKA DOBRA - URAN ŁUKOWICA 1:1 (0...
Czytaj więcejPozostałe
Nocny pożar - spłonął opuszczony budynek
Do zdarzenia doszło w niedzielę (21 czerwca) około godziny 23:00 w miejscowości Olszówka na terenie gminy Mszana Dolna. Służby ratunkowe zosta...
Czytaj więcejNadciąga fala upałów do 34 stopni! [PROGNOZA]
Zmiana cyrkulacji powietrza przyniesie bezwzględne, bezchmurne lato. Poniedziałek (22 czerwca): Dzień stoi pod znakiem gęstych chmur burzowy...
Czytaj więcejAlert IMIGW: nawałnice, ściana deszczu i ryzyko podtopień [OSTRZEŻENIE]
Front wciąż nie odpuszcza, co w połączeniu z ukształtowaniem naszego terenu stwarza doskonałe warunki do tworzenia się niebezpiecznych komórek...
Czytaj więcejJest nowy wniosek do PINB. Urząd nadal nalicza kary - już 250 tys. zł
W odpowiedzi na nasze pytania Urząd Miasta Limanowa potwierdził, że złożono nowy wniosek do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Limano...
Czytaj więcej
Komentarze (25)
Może pani poinformuje jesli to jest prawda za co otrzymał od pani NAGRODĘ PIENIEŻNĄ pani zastepca i to ponoć sowitą.
Bo chyba nie za to ze probowal wywrzeć na Radzie Miejskiej by ta przyznała pani pensje w wysokości ponad 19.000,00 zł.
Najbardziej przykre jest to ze do pani nie dociera ze nie nadaje się pani kompletnie na to stanowisko i bedac burmistrzem ośmiesza sie codziennie.
Daj pani sobie spokój z tymi konferencjami bo to jest KABARET za pieniądze podatnika mszanskiego.
Pani burmistrz została wybrana przez większość mieszkańców wśród 3 kandydatów i to jest sygnał ze się nadaje.
A ze znajdzie się kilka osob którzy wstydząc się swojego podpisu będą krytykowali i ośmieszali to chyba normalne szczególnie w dobie kiedy najważniejszy jest COVID i ludzie starają się pluć po kim się da.
Przeanalizuj sprzedaż działek na Smrekowej i budowę drogi na Smrekowej i zobacz jak daty sie zgrywaja .
Dla pani burmistrz to czysty przypadek a ja raczej skłaniam się ze to nie możliwe by te dwa procesy nie były sterowane.
Smierdzi to na kilometr.
A jaki sens maja te jej konferencje co ulepszają w pracy Urzedu?.
Tylko nie pisz ze nie chcesz.
Jeśli brak argumentów to xaczynzcdoe obrażanie i zasłanianie brakiem wiedzy.
Ta pani kompletnie nie nadaje się do kierowania miastem.
Jeśli jest prawda z tą nagroda dla swojego zastepcy za okres niecałego kwartału to granda w bialy dzien.
Co mają powiedzieć pracownicy urzedu ktorzy sumiennie pracują.
Ryba psuje sie od głowy
A jeżeli to prawda że są jakieś nielegalne przekręty to nie bójcie się skarżyć , przecież nie musza radni skoro są powikłania, każdy może. Ja tak zrobiłem i pan wójt dostał ładna karę. Zapewne odwoła się o pomoc do pisu ale jak mu się nie uda to przestanie być panem wójtem. Zreszta mści się na mnie za to i nie tylko za to ale tez za to ze ośmieliłem się z nim rywalizować. Ale robić źle nie warto, to zawsze wraca i tu wróci jestem pewien że wróci.
Strata dla miasta na tej operacji to minimum około 250.000,00 zł koszt wykonania drogi.
Dla pani burmistrz to czysty przypadek a ja uważam że było to świadome działanie co potwierdzają dalsze dziwne czynności które miały miejsce
Brak właściwych ogłoszeń szybkie podpisanie umowy.
I ostatnie pytanie czy byly tam te śmieci dla których zwiększono umowę o 50.000,00 zł by je usunac wiec gdzie jest dokument potwierdzający te czynnosc.
Droga komisjo Panie Liszka na to trzeba odpowiedzieć bo to sa najważniejsze kwestie bo inaczej nalezy rozumieć że komisja zaniechała wyjaśnienia sprawy Smrekowej.
Bo to śmierdzi.
Zwiększa się wartość zamówienia na usunięcie śmieci a brak dowodu ich utylizacji.
Jest jeszcze wiele innych pytań a komisja nic na to a przecież przewodniczący rady miejskiej pokazał to na poprzedniej sesji.
A moze ta dyskusja Pana Liszki z pania burmistrz na na celu by te sprawe nie wyjaśnić rzetelnie dlatego ta powiedzmy między nimi nic nie dajaca dyskusja.
Chyba ze dla Ciebie to normalka.
A zeby było śmieszniej to działki najpierw kupil ten sam nabywca co pozniej byl wykonawca drogi za pieniadz publiczny do swoich działek.
Tezet czy to nie zly temat dla scenariusza filmowego .
Tylko nie wiem czy to ma być sensacja czy komedia.
Jak myślisz.
Jak mnie pamięć nie myli to chyba poprawiał swoje oswiadczenia majątkowe jako radny wiec czy on winien być Przewodniczacym Komisji Rewizyjnej.