Życiowy Sukces Piotra Farona Zawodnika KS Limanowa Forrest

Opublikowano 07.05.2014 22:08:25 Zaktualizowano 04.09.2018 14:12:44 Rotmistrz
0 2509

Takie wyczyny nas młodych mogą wprowadzić w kompleksy :). W dniu 03.03.2014 r. w podkarpackim mieście Kolbuszowa...

Reprezentujący nasz klub, Piotr Faron w iście inponującym stylu zajął pierwsze miejsce ( czas 32:30 ) w Pucharze Świata Nordic Walking w Kategorii Wiekowej M-65-69 !! Sukces tym bardziej spektakularny, że nad drugim zawodnikiem miał przewagę prawie dwóch minut , a nad trzecim dziewięciu !!. Rywalizacja odbyła się na dystansie 5 km. Jeśli weźmiemy pod uwagę generalną klasyfikację na dystansie 5 km, to nasz zawodnik uplasował się na piątym miejscu, wyprzedzając dużo młodszych od siebie konkurentów !! Należy przypomnieć, że również zimą, ale na nartach biegowych Piotr błyszczał formą ( Bieg Piastów ). '... Sam nie spodziewałem się takiego sukcesu.. ' Stwierdził skromnie nasz zawodnik - mieszkaniec Zalesia, który na co dzień cieżko pracuje fizycznie przy robotach drogowych ( to się nazywa mieć zdrowie i energię :)). Jak podkreślił całe zawody stały na bardzo wysokim poziomie organizacyjno-sportowym, i z wielką dbałością o przestrzeganie zasad obowiązujących w sportowej odmianie Nordic Walking. Zawody zorganizowała Polska Federacja Nordic Walking. Jego wyczyn jest jednym z największych sukcesów naszego klubu. Same zawody cieszyły się sporym zainteresowaniem. Łącznie na dystansach 5 km , 10 km, i 21 km ( Półmaraton ) zawody ukończyło 530 osób !! Co jest wydarzeniem bez precedensu, świadczącym że ' moda na kije ' jest równie duża co na bieganie.

Nie można nie wspomnieć tutaj o sukcesie syna Piotrka , Roberta znakomitego zawodnika biegów górskich ( między innymi zwycięzcę Maratonu Beskidy i Półmaratonu Forresta ), który również na dystansie 5 km, ale w kategorii wiekowej M-40-44, wygrał nokautując wręcz rywali ( czas : 31:49 ). Panowie !! Chylę czoła :).