Środa, 22 maja Helena, Wiesława, Julia, Ryta, Emilia, Roma

Wyrównany pojedynek Limanovii z liderem

Opublikowano 15.11.2014 12:43:25 Zaktualizowano 04.09.2018 14:10:52 jaca
4 7738

II LIGA, 17 kolejka. W ostatniej kolejce I rundy, rywalem Limanovii był dotychczasowy lider rozgrywek Energetyk ROW Rybnik. Czyli drużyna, którą niedawno z sukcesami prowadził obecny szkoleniowiec Limanovii, Ryszard Wieczorek. Spadkowicz z I ligi do Limanowej przyjechał jako zdecydowany faworyt, ale po emocjonującym spotkaniu skończyło się podziałem punktów.

Dla Limanovii był to 14 mecz bez zwycięstwa, ale dzisiaj podopieczni Ryszarda Wieczorka zagrali bardzo walecznie. Mecz obfitował w wiele sytuacji podbramkowych. W pierwszej połowie, a zwłaszcza na początku drugiej więcej klarownych okazji wypracował Energetyk. W końcówce meczu przycisnęła Limanovia.

LIMANOVIA SZUBRYT LIMANOWA – ENERGETYK ROW RYBNIK 1 : 1 (0 : 1)

0:1 Bałuszyński 15, 1:1 Chmiest 85.

Sędzia główny: Rafał Sawicki (Podkarpacki ZPN). Żółte kartki: Więcławek dwie- Bodzioch. Czerwona kartka: Więcławek 87 (Limanovia, w konsekwencji dwóch żółtych). Widzów ok. 400.

LIMANOVIA: Sotnicki – Hudecki, Kulewicz, El Said, Zontek – Piwowarczyk (63 Więcławek), Skiba, Mysiak, Margol (46 Serafin), Waksmundzki (73 Komorek) – Chmiest.

ENERGETYK: Rybicki – Bodzioch, Fonfara, Gojny, Płonka – Krotofil (84 Gilewicz), Muszalik, Bałuszyński (66 Wolniewicz), Jary, Borovicanin – Musiolik.

Relacja on-line:

Przebieg II połowy:

koniec meczu.

90' +2 - Komorek zablokowany w polu karnym Energetyka.

90' - sędzia doliczył 3 minuty.

87' - druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Więcławka (Limanovia).

85' - GOL DLA LIMANOVII. Z rzutu wolnego dośrodkował Skiba, piłkę głową odegrał El Said i Chmiest z dwóch metrów wpakował futbolówkę do siatki.

84' - zmiana w Energetyku: za Krotofila wchodzi Gilewicz.

82' - na 17 metrze faulowany Chmiest. Z rzutu wolnego uderzał Skiba i piłka odbiła się od muru.

80' - po podaniu Mysiaka piłkę trącił Chmiest. Futbolówka przelobowała Rybickiego i odbiła się od słupka.

78' - Energetyk bliski podwyższenia rezultatu. Płonka z 12 metrów posłał piłkę minimalnie obok słupka.

75' - żółta kartka dla Więcławka (Limanovia), który sfaulował Fonfarę.

74' - w dobrze zapowiadającej się akcji fatalnie skiksował Komorek.

73' - zmiana w Limanovii: za Waksmundzkiego wchodzi Komorek.

70' - znakomitej okazji dla gości nie wykorzystał Płonka.

66' - zmiana w Energetyku: za Bałuszyńskiego wchodzi Wolniewicz.

64' - niecelny strzał Kulewicza z woleja z 18 metrów.

63' - zmiana w Limanovii: za Piwowarczyka wchodzi Więcławek.

63' - nieznacznie niecelny strzał Skiby z dystansu.

60' - niepewna interwencja Sotnickiego po strzał z dystansu Bałuszyńskiego. Bramkarz gospodarzy wypuścił piłkę z rąk, ale szybko naprawił swój błąd.

58' - dwukrotnie z rzutów wolnych dośrodkowywał Skiba, ale piłkę bez problemów wybijali obrońcy Energetyka.

55' - dośrodkowanie Skiby z rzutu rożnego i niecelna główka Mysiaka.

54' - groźna akcja Limanovii, dośrodkowanie Piwowarczyka zostało jednak zablokowane przez obrońców gości.

51' - w niezłej sytuacji strzał Chmiesta został zablokowany.

50' - stuprocentowa okazja dla Energetyka. Po podaniu Krotofila na czystą pozycję wyszedł Musiolik. Napastnik goście przegrał pojedynek sam na sam z Sotnickim.

47' - duże szczęście Limanovii. Musiolik wygrał pojedynek biegowy z Kulewiczem i oddał strzał z ostrego kąta. Piłka minimalnie minęła słupek.

46' - żółta kartka dla Bodziocha za faul na Waksmundzkim.

46' - początek drugiej połowy.

Zmiana w Limanovii: za Margola wchodzi Serafin.

Pierwsza połowa:

45' - koniec pierwszej połowy.

44' - piłka po główce Musiolika poszybowała wysoko nad bramką Limanovii.

42' - ponownie z dystansu strzelał Krotofil, pewna interwencja Sotnickiego.

41' - bardzo groźnie w polu karnym Limanovii. W znakomitej sytuacji znalazł się Krotofil, jednak jego uderzenie z 10 metrów zostało zablokowane.

40 - w odpowiedzi z dystansu strzał oddał Krotofil, ale piłka poszybowała daleko od słupka.

38' - bardzo niecelny strzał Margola z 20 metrów.

34' - Skiba wpadł w pole karne Energetyka, ale jego podanie nie dotarło do Chmiesta.

33' - kolejna akcja Limanovii w okolicach pola karnego rywali, ale Piwowarczyk w prosty sposób stracił piłkę.

31' - wreszcie groźna akcja Limanovii. Świetne podanie Skiby na wolne pole do Piwowarczyka. Bramkarz gości był jednak minimalnie szybszy od zawodnika gospodarzy.

30 - okres nudnej gry, głównie w środkowej strefie boiska.

26' - szybka akcja Limanovii, ale Piwowarczyk oddał zbyt słaby strzał 17 metrów.

25' - gospodarze próbują rozegrać akcję ofensywną, ale kończą się one w okolicach pola karnego rywali.

20' - Limanovia nie może się pozbierać po stracie gola. Gra toczy się głównie na połowie gospodarzy.

16' - ponownie przed szansą goście. W niezłej sytuacji z 10 metrów spudłował Krotofil.

15' - GOL DLA ENERGETYKA. Kolejna kontra gości, w polu karnym Limanovii zrobiło się duże zamieszanie. Piłka trafiła do Bałuszyńskiego, który silnym strzałem z 9 metrów umieścił futbolówkę pod poprzeczką.

14' - sędzia nie przerwał gry mimo, że Bałuszyński znajdował się na wyraźnym spalonym, jednak po chwili zawodnik gości fatalnie podał i skończyło się na strachu dla gospodarzy,

13' - kolejne dośrodkowanie Skiby z rzutu rożnego, tym razem obrońcy gości bez problemów wybijają piłkę.

10' - z rzutu rożnego dośrodkował Skiba, ale niecelnie w niezłej sytuacji główkował El Said.

7' - bardzo szybka i groźna kontra gości, w decydującym momencie niedokładnie zagrywał Krotofil.

6' - szybko rozegrany rzut wolny piłka trafiła na 15 metr do Chmiesta, napastnik uderzył bardzo mocno ale w sam środek bramki i Rybicki piąstkuje futbolówkę.

5' - akcja lewą stroną boiska Hudeckiego, piłkę jednak ręką zatrzymuje Krotofil.

3' - faul na Mysiaku 30 metrów od bramki gości, ale sędzia nie reaguje.

2' - niezła akcja Skiby prawą stroną boiska, podał na 17 metr do Margola, ale pomocnik gospodarzy źle uderzył piłkę i obrońcy gości bez problemów wybijają.