Poniedziałek, 20 maja Aleksander, Bazyli, Bernardyn, Krystyna

Wygrana z Wolanią

Opublikowano 21.12.2011 09:53:58 Zaktualizowano 04.09.2018 14:20:29 top
2 2548

Beniaminek IV ligi siatkówki mężczyzn MGKS Mszanka radzi sobie nadspodziewanie dobrze w jesiennej rundzie i wszystko wskazuje na to, że w nowym roku zagra o awans do III ligi z zespołami pierwszej, które zajmą miejsca 1-6 w tabeli.

Po ostatnim meczu wygranym z Wolanią Wola Dębińska we własnej hali,  siatkarze spod Lubogoszczy spadli na IV miejsce w tabeli. Z dorobkiem 20 pkt. na które złożyło się 8 zwycięstw i dwie porażki siatkarze z Mszany Dolnej ustępują liderowi LKS Bobowa, który zgromadził 24 pkt (jeden mecz zaległy) wygrywając 8 meczów i w jednym doznając porażki. W siatkówce system punktowania jest bardziej skomplikowany niż w innych dyscyplinach. Drużyny z Ryglic ( 6 zwycięstw i 4 porażki) oraz z Tarnowa  ( 7 zwycięstw i 3 porażki), pomimo gorszego bilansu plasują się w tabeli wyżej. Mają lepszy bilans setów i statystykę tzw. "małych punktów".

Sobotni mecz z Wolanią nie był pierwszym, w którym mszańscy siatkarze przyprawiali swoich kibiców na przemian w stan przedzawałowy i za chwilę w stan euforii. Już pierwszy set pokazał, że siatkarze z Woli Dębińskiej łatwo skóry nie sprzedadzą. Po dramatycznej wymianie ciosów wygrali 30:28. Niesiona dopingiem kibiców drużyna z Mszany, w drugim secie odprawiła z kwitkiem Wolanię wygrywając przekonywująco 25:17. I mecz rozpoczął się od nowa. W secie trzecim siatkarze z Woli Dębińskiej skazywani na pożarcie, znów pokazali lwi pazur i wygrali 25:18. Żeby myśleć o końcowym tryumfie, seta czwartego siatkarze MGKS Mszanka musieli wygrać. Łatwo nie było, ale udało się. Gdy piłka meczowa "siadła" w polu dębiczan na tablicy wyświetlił się końcowy wynik 28:26 dla siatkarzy z Mszany Dolnej.

O wszystkim musiał zadecydować właśnie set piąty, czyli tie-break. Nie po raz pierwszy mszańscy siatkarze zafundowali swoim kibicom prawdziwy "dreszczowiec". Piłka za piłkę, punkt za punkt. Ponoć nawet legendarny już bęben, nieodłączny atrybut najwierniejszych kibiców, nie wytrzymał i przed następnym meczem musi być poddany małej reperacji. Udało się i piętnasty punkt zdobyli siatkarze z Mszany ! Wygrali tie-breaka 15:13 i całe spotkanie 3:2.

Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok spędzą na miejscu czwartym.

(Źródło: UM Mszana Dolna, fot. sxc.hu)